Age & Gender Adjusted Results - 11th March 2006

See note on what Age & Gender Adjusted Results are.

AGA
Pos
Overall
Pos
Firstname Lastname WAVA
Points
Time RaceNumber Sex Age
on day
Club
1 5 Trevor JACOBS 974.44 03:38:26:900 7 M50-59 54 CoolACTrunners (Gramps Army)
2 4 Emma MURRAY 948.56 03:37:27:600 11 F20-29 28 CoolACTrunners (Gramps Army)
3 1 Kaspar SOLLBERGER 911.44 03:26:49:800 72 M30-39 32  
4 3 Jonathan BLAKE 881.57 03:37:02:700 6 M40-49 40 CoolACTrunners (Gramps Army)
5 2 Daniel GREEN 877.62 03:34:57:000 4 M30-39 31 CoolACTrunners (Gramps Army)
6 6 David SINGLETON 869.53 03:43:14:300 100 M40-49 42 CoolACTrunners (Gramps Army)
7 10 Don WALLACE 868.65 03:46:43:900 1 M40-49 44 Ashgrove Rangers
8 23 Richard WERE 856.51 04:00:33:000 10 M50-59 50 Auckland YMCA
9 26 Greg LOVE 848.59 04:04:52:800 5 M50-59 51 Central Coast Hash House Harriers
10 7 Hiroki ISHIKAWA 842.87 03:43:42:300 75 M30-39 30 Team Montrail
11 8 Tony FATTORINI 840.17 03:44:26:500 23 M30-39 31 Sydney Striders
12 9 Jeremy COX 837.99 03:44:49:500 78 M30-39 33  
13 15 Jonathan WORSWICK 820.64 03:56:13:800 12 M40-49 42 Sydney Striders
14 11 Tim SLOAN 815.74 03:51:08:800 3 M30-39 38 AURA
15 46 Suzanne KELLY 812.88 04:19:45:800 27 F40-49 40 Sydney Striders
16 37 Ian WRIGHT 810.47 04:16:23:900 32 M50-59 51 CoolACTrunners (Gramps Army)
17 12 Chris HILLS 807.64 03:53:24:600 81 M20-29 20  
18 13 Andrew LEE 803.33 03:54:44:600 14 M30-39 36  
19 14 Clarke MCCLYMONT 800.72 03:55:24:200 18 M30-39 31 Ironbark Hill Running Club
20 24 Tim SAWKINS 798.01 04:01:21:600 17 M40-49 41 CoolACTrunners (Gramps Army)
21 19 Philip DOVE 795.48 03:58:48:200 368 M30-39 39  
22 16 David CRINITI 795.20 03:57:07:200 71 M20-29 27 Sydney Striders
23 17 Helge HANSEN 794.30 03:57:29:800 77 M20-29 28  
24 18 David OSMOND 792.07 03:57:51:800 36 M30-39 31 CoolACTrunners (Gramps Army)
25 20 Paul ARTHUR 789.26 03:59:03:100 2 M30-39 38 CoolRunning
26 35 Jose CARVALHO 787.42 04:15:36:600 307 M40-49 47 St George
27 21 Mark GUY 787.28 03:59:52:600 373 M30-39 33  
28 22 Matthew ROBBIE 785.42 03:59:58:200 97 M20-29 21 Terrigal Trotters
29 47 Dearne FULCHER 782.83 04:23:28:900 40 F30-39 36 Blue Mountains Joggers
30 32 Mark RUSSELL 782.41 04:13:30:300 133 M40-49 45 Sydney Striders
31 73 Peter FITZPATRICK 782.05 04:41:56:700 22 M50-59 58 Wagga Wagga Road Runners
32 25 Chris GRAHAM 781.13 04:01:24:900 19 M30-39 33 Sydney Striders
33 27 Adam JORDON 770.27 04:04:53:300 8 M30-39 30 Terrigal Trotters
34 38 Ken RAUPACH 767.47 04:16:25:300 13 M40-49 44 Sydney Pacific
35 36 Peter HODGES 764.21 04:15:51:700 41 M40-49 43 Bathurst Runners
36 55 Heather LOGIE 762.50 04:30:29:300 96 F20-29 27 CoolACTrunners (Gramps Army)
37 41 Paul VELDKAMP 759.06 04:17:29:200 65 M40-49 43 CoolACTrunners (Gramps Army)
38 45 Andrew TAYLOR 758.93 04:19:23:800 39 M40-49 44 Sydney Striders
39 91 Bruce RENWICK 757.32 04:48:36:900 37 M50-59 57 Sydney Striders
40 33 Allan HOOD 753.03 04:13:45:800 79 M40-49 40  
41 28 Trent ELKIN 752.43 04:10:42:100 866 M30-39 34 Billys Bushies
42 29 Richard GREEN 752.18 04:10:46:500 25 M30-39 30 Sydney Striders
43 30 Andrew JOHNSON 749.38 04:11:45:700 30 M30-39 37 CoolACTrunners (Gramps Army)
44 34 Bradley BARTSCH 746.06 04:14:31:200 53 M30-39 39 Brisbane River City Runners
45 174 Max BOGENHUBER 745.28 05:10:10:100 975 M60-69 63 Billys Bushies
46 31 Shaun ATCHISON 744.60 04:13:01:500 45 M30-39 37 Sydney Striders
47 84 Jenny HENVILLE 744.28 04:45:53:600 56 F40-49 41 Billys Bushies
48 62 Ian TWITE 741.75 04:37:48:000 29 M50-59 50 Traralgon Harriers
49 266 Chery HORNE 739.54 05:32:21:900 189 F50-59 57  
50 77 Verity TOLHURST 738.81 04:43:27:900 46 F30-39 39 Billys Bushies
51 48 David MCLUCAS 735.70 04:25:45:200 85 M40-49 43 CoolRunning
52 39 Stuart ELLIOTT 732.82 04:17:23:000 86 M30-39 34 Victorian Road Runners
53 40 Filippo FARALLA 732.77 04:17:18:200 867 M30-39 37  
54 75 Warren MENG 728.24 04:42:51:900 155 M50-59 50 Mackay Road Runners
55 42 Adam ZUR EICH 728.14 04:19:07:400 80 M30-39 34 Enfield Harriers
56 43 Paul GILLAN 728.05 04:18:56:600 116 M30-39 34 Billys Bushies
57 44 Joel MACKAY 727.13 04:19:25:800 35 M30-39 38 Sydney Striders
58 70 Colin JEFTHA 726.12 04:39:16:300 59 M40-49 48 Hills District Joggers
59 85 Siri TERJESEN 719.94 04:46:21:800 87 F30-39 30 Brisbane River City Runners
60 52 Andrew LENNOX 719.36 04:27:51:800 64 M40-49 41 Sydney Striders
61 201 Geoff BARKER 718.78 05:15:15:000 268 M60-69 61 CoolACTrunners (Gramps Army)
62 87 Chris CHILTON 718.33 04:46:52:000 308 M50-59 50 Turramurra Trotters
63 94 Christopher GUNNS 718.27 04:49:40:600 395 M50-59 51  
64 205 David HOOPER 716.66 05:16:13:200 979 M60-69 61  
65 89 Jan HALES 716.44 04:47:29:800 329 F30-39 36  
66 176 James CRYER 716.33 05:10:15:800 121 M50-59 59 Sydney Striders
67 53 Kelvin MARSHALL 715.09 04:29:18:200 15 M40-49 41 Sydney Striders
68 180 Luigi CRINITI 714.26 05:11:29:200 350 M50-59 59 Sydney Striders
69 57 David TURNER 712.81 04:32:10:000 16 M40-49 42  
70 51 Mark IRWIN 710.36 04:27:07:800 945 M30-39 39 Sydney Striders
71 108 Steve APPLEBY 709.91 04:55:08:900 43 M50-59 52 CoolACTrunners (Gramps Army)
72 110 Adrian KUHNE 709.43 04:55:22:800 84 M50-59 52  
73 49 Robert SHIELD 709.36 04:26:04:800 965 M30-39 32  
74 50 Jaap BAKKER 707.23 04:26:41:100 50 M30-39 34 Sydney Striders
75 128 Jacqui GUY 705.15 04:59:24:100 371 F40-49 40  
76 90 Danny MOORE 703.93 04:48:21:000 48 M40-49 48 Terrigal Trotters
77 71 Rob MANDER 703.67 04:40:39:400 382 M40-49 44  
78 116 Stephen TURNER 701.13 04:56:16:500 173 M50-59 51 Brisbane River City Runners
79 54 Richard PALMER 699.66 04:29:27:100 51 M30-39 37 Bondi Brats
80 182 Colleen BEVEN 699.09 05:11:34:700 908 F40-49 44 Vogels Vixens
81 109 Sharon HARRISON 698.85 04:55:07:900 398 F30-39 37 Terrigal Trotters
82 113 Lucy JOHNSTONE 697.39 04:55:40:900 208 F30-39 30  
83 114 Susan SPRAGUE 696.76 04:55:36:700 98 F30-39 30 CoolACTrunners (Gramps Army)
84 56 Adrian PEARCE 693.29 04:32:02:900 47 M30-39 38 Brisbane River City Runners
85 59 Florian DIRSCHERL 693.14 04:34:05:700 139 M30-39 39  
86 140 Keith COLLIN 692.03 05:02:20:700 611 M50-59 52 Wagga Wagga Road Runners
87 99 Wayne GREGORY 691.74 04:50:56:900 148 M40-49 47 Sydney Striders
88 93 Peter LALLY 691.60 04:48:39:400 126 M40-49 46 Mackay Road Runners
89 69 Stephen LUCAS 690.01 04:39:18:900 309 M40-49 41 Brisbane River City Runners
90 61 Mark BATTISTELLA 689.37 04:37:17:400 397 M40-49 40 Terrigal Trotters
91 118 Mark PARSONSON 689.07 04:57:01:900 176 M40-49 49 Caboolture Road Runners
92 58 James OPPERMAN 688.98 04:33:30:800 181 M30-39 38  
93 63 David RAYMOND 688.33 04:38:15:600 236 M40-49 40 Kembla Joggers
94 64 Damian GREEN 687.88 04:38:12:400 91 M40-49 40 CoolACTrunners (Gramps Army)
95 149 Michelle JELLEFF 686.84 05:04:58:500 89 F30-39 39 Malvern Harriers Athletic Club
96 81 Peter CREMEN 685.54 04:45:07:300 602 M40-49 43 Sydney Striders
97 83 Phil KLEIN 684.10 04:45:47:400 83 M40-49 43 Brisbane River City Runners
98 222 Susan MORGAN 684.08 05:21:06:200 182 F40-49 45 Northside Running Group (NRG)
99 136 Yvette CLEMENTS 683.96 05:01:29:100 90 F30-39 30 Sydney Striders
100 334 Elizabeth THOMPSON 681.85 05:43:15:900 774 F50-59 52 CoolACTrunners (Gramps Army)
101 60 Greg BARTON 681.19 04:36:47:000 73 M30-39 34  
102 151 Graham CREW 681.07 05:04:42:400 128 M50-59 51 Blue Mountains Joggers
103 115 Peter KINGSTON 680.39 04:55:51:900 146 M40-49 47 Sydney Striders
104 146 Amanda UNDERWOOD 678.03 05:03:46:300 202 F20-29 29 Sydney Striders
105 65 Adam BARRON 677.92 04:38:00:000 305 M30-39 31 Brisbane River City Runners
106 66 Martin LEFMANN 676.95 04:38:28:700 33 M30-39 34 Fat Ass Racing Team (F.A.R.T.)
107 328 Anne KIDMAN 676.70 05:42:45:600 69 F50-59 51 Alice Springs Running & Walking Club
108 124 Mohammed ALKHUB 676.65 04:57:35:500 161 M40-49 47 Sydney Striders
109 67 Ewan HORSBURGH 675.90 04:39:04:100 328 M20-29 28 Sydney Striders
110 68 Nikolay NIKOLAEV 675.65 04:39:12:300 63 M30-39 33  
111 74 William PROCTOR 671.83 04:42:46:600 52 M30-39 39  
112 104 Ashley BARTHOLOMEW 671.79 04:53:36:400 367 M40-49 44  
113 72 Bart BRYS 671.08 04:40:44:100 322 M30-39 30  
114 101 John SEARSTON 670.40 04:51:45:800 82 M40-49 43 The Run Inn
115 117 David CANNINGS 668.46 04:56:44:500 34 M40-49 45 Berowra Bush Runners
116 186 David HARRIS 667.91 05:13:37:200 612 M50-59 52 Go Jog
117 178 Peter BENNETT 667.88 05:10:43:300 117 M50-59 51 Billys Bushies
118 162 Joanna LEAKE 667.56 05:08:32:700 348 F20-29 27 Townsville Road Runners
119 507 Helen WILSON 667.02 06:15:34:500 959 F50-59 59 Sydney Striders
120 244 Sonia WHITE 666.50 05:27:12:600 68 F40-49 44 Terrigal Trotters
121 277 Garry WISE 666.45 05:34:15:100 295 M50-59 59  
122 76 Phil CLARKE 665.94 04:42:54:500 303 M30-39 37 North Sydney Bears
123 133 Michael CORLIS 665.50 05:00:20:100 31 M40-49 46 CoolACTrunners (Gramps Army)
124 78 Paul KEHOE 665.35 04:43:34:100 241 M30-39 36  
125 79 Bernard GABBOTT 664.92 04:43:45:100 99 M30-39 30  
126 159 Stephen URWIN 664.37 05:07:45:000 21 M40-49 49 Sydney Striders
127 97 Noel ANNETT 664.32 04:50:03:400 317 M40-49 41 Berowra Bush Runners
128 200 Sarah STUTTER 663.91 05:15:27:100 336 F30-39 39  
129 508 Ludwig HERPICH 663.52 06:16:01:000 983 M70-79 70 Billys Bushies
130 438 Karen KOPPENOL 663.25 06:02:55:000 987 F50-59 55 Brisbane River City Runners
131 211 Bruce HARGREAVES 662.55 05:18:23:100 105 M50-59 53 Brisbane River City Runners
132 80 Jason ELIAS 662.39 04:44:34:600 229 M30-39 36 Notches 06
133 223 Peter MALINOWSKI 662.13 05:21:23:700 101 M50-59 54 Watagan Warriors
134 88 Wayne GILLARD 662.07 04:47:18:500 370 M30-39 39  
135 123 Martin FRYER 661.95 04:57:07:200 20 M40-49 44 CoolACTrunners (Gramps Army)
136 82 William HIGHAM 661.15 04:45:13:900 132 M30-39 35 Mackay Road Runners
137 183 Raileen BOURGUIGNON 660.95 05:11:37:600 346 F30-39 35 Hills District Joggers
138 158 Stephen JACKSON 659.31 05:07:40:900 131 M40-49 48 Sydney Striders
139 86 Alan ROBB 657.65 04:46:45:000 868 M20-29 26 3 Prong Tri Club
140 265 Tracy COLLETT 657.41 05:32:08:700 686 F40-49 44 Kembla Joggers
141 308 Donald WADEN 657.32 05:38:18:600 622 M50-59 59 Hills District Joggers
142 100 Barney GRAHAM 656.11 04:51:30:200 62 M40-49 40 Brisbane River City Runners
143 191 Julie ALLEN 655.76 05:14:05:000 356 F30-39 30 Sydney Striders
144 193 Graham SHEARGOLD 654.91 05:14:33:400 692 M50-59 50 Sydney Striders
145 260 Raymond JAMES 654.70 05:30:48:900 379 M50-59 56 NSW Masters
146 141 Peter JAMES 654.62 05:02:40:600 316 M40-49 45 Brisbane River City Runners
147 196 Cathy GORMAN-BROWN 654.51 05:14:41:000 620 F30-39 35  
148 238 Maaike HORNSTRA 654.19 05:25:05:700 88 F40-49 41 SV Freisland
149 92 Edward MOUNSEY 653.20 04:48:33:200 889 M20-29 27 Team Bouncey
150 121 Andrew HEWAT 652.87 04:57:09:100 366 M40-49 42  
151 264 Teresa BURGESS 652.56 05:31:58:000 224 F40-49 43 Griffith Feral Tri-Ards
152 95 Terry MEEHAN 651.81 04:49:29:400 142 M30-39 33  
153 96 Damian UNDERWOOD 651.36 04:50:13:000 204 M30-39 30  
154 134 Alan MCLENNAN 650.26 05:00:38:500 207 M40-49 43  
155 227 Phil CARLYLE 650.06 05:23:02:100 391 M50-59 52 Brown Dogs
156 246 Barry RUTTER 648.77 05:27:59:700 603 M50-59 54 Sydney Striders
157 215 Colin WEEKES 648.50 05:20:18:600 158 M50-59 51 Bondi Brats
158 98 David VLOTMAN 648.41 04:50:56:600 38 M30-39 37 North Sydney Bears
159 126 Peter HONEYSETT 645.71 04:58:25:300 159 M40-49 41  
160 102 Martin HARRIS 645.67 04:51:57:600 70 M20-29 29 Sydney Striders
161 213 Mandy COLLINS-WOOLCOCK 645.35 05:19:25:300 335 F30-39 37 Terrigal Trotters
162 103 Jason WINDRUM 644.71 04:52:50:700 901 M30-39 31  
163 552 Peter LAHIFF 644.64 06:27:03:800 265 M70-79 70 Townsville Road Runners
164 198 Mike MORRISSEY 644.02 05:15:00:500 191 M40-49 48 Turramurra Trotters
165 175 Stephen MENTZINES 643.96 05:10:39:700 217 M40-49 46 Northside Running Group (NRG)
166 232 Lisa GOOZEE 641.43 05:23:59:300 871 F30-39 38  
167 105 Mike ASHBY 641.38 04:53:44:300 304 M20-29 27 Sale Harriers
168 106 Mike CARROLL 641.09 04:55:01:000 935 M20-29 23  
169 107 Andrew O'NEILL 640.04 04:54:48:400 151 M30-39 34  
170 122 Mark CUTCLIFFE 638.95 04:57:25:300 24 M30-39 39 Billys Bushies
171 636 Suncha RAASCHOU 638.80 06:45:30:400 992 F60-69 62 Hills District Joggers
172 184 John ROBINS 638.78 05:13:04:900 150 M40-49 46  
173 111 Scott THOMAS 638.48 04:55:18:600 641 M30-39 31  
174 112 Peter THOMAS 637.94 04:55:31:400 137 M30-39 30 Turramurra Trotters
175 131 Paul NG 637.71 05:00:21:800 122 M40-49 40 Billys Bushies
176 210 Boris KAMCHATKA 637.47 05:18:17:500 112 M40-49 48  
177 125 Roger CARTWRIGHT 637.27 04:58:00:300 160 M30-39 39 Sydney Striders
178 218 Terry SMITH 637.12 05:20:48:400 264 M40-49 49 Brisbane River City Runners
179 422 Mick DONEY 636.51 06:00:26:400 311 M60-69 62 Forster Triathlon Club
180 464 Pamela JONAS 635.88 06:08:14:900 872 F50-59 52  
181 173 Brian SMITH 635.36 05:09:50:200 149 M40-49 44 Bathurst Runners
182 119 Anthony WHITTY 635.15 04:57:00:400 807 M30-39 31 Sydney Striders
183 192 Glenn DEWHURST 635.12 05:14:41:800 127 M40-49 46 Billys Bushies
184 120 Scot THOMPSON 635.00 04:57:00:000 369 M30-39 35 Bondi Brats
185 375 Ross YATES 634.28 05:50:47:400 289 M50-59 59 Fat Ass Racing Team (F.A.R.T.)
186 239 Caroline PIVETTA 633.70 05:25:21:900 66 F30-39 31 Glenhuntley Athletics Club
187 240 Megan THOMAS 633.67 05:25:02:600 284 F30-39 33 Northside Running Group (NRG)
188 247 Mike BADCOCK 632.30 05:29:16:600 742 M50-59 51  
189 164 Tim TURNER 632.12 05:09:11:500 179 M40-49 43 Kembla Joggers
190 165 Bryan ACKERLY 632.09 05:09:46:900 400 M40-49 43 Bayside Kangaroos Orienteers
191 280 Richard FLORCZAK 631.95 05:33:54:900 267 M50-59 53  
192 204 Andrew MEENAHAN 631.80 05:16:07:300 605 M40-49 46 Bathurst Runners
193 613 Leon HARRADINE 631.44 06:40:06:300 976 M70-79 71 Terrigal Trotters
194 189 Alan BRADLEY 631.36 05:13:49:300 188 M40-49 45 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
195 127 Gary O'LOUGHLIN 631.17 04:58:29:100 93 M30-39 33 Panthers Triathlon Club
196 143 Tony GRAINGER 631.11 05:02:59:400 218 M40-49 40 Sydney Striders
197 144 Michael HENDRIE 630.94 05:03:11:100 875 M40-49 40  
198 316 Rodney LOVEL 630.64 05:40:16:600 624 M50-59 55 Sydney Striders
199 129 David EVANS 630.01 04:59:41:900 629 M30-39 31 City Tattersalls Harriers
200 255 Phil STOLLERY 629.78 05:30:17:500 627 M50-59 51  
201 177 Luis VAZQUEZ-RECIO 629.10 05:10:41:600 44 M40-49 43 Sydney Marathon Clinic
202 229 Rodney LADYMAN 628.93 05:22:30:600 380 M40-49 48  
203 130 Jason VAUGHN 628.89 04:59:50:400 314 M30-39 34  
204 147 Adrian SMITH 628.80 05:03:53:600 970 M40-49 40 Terrigal Trotters
205 161 Malcolm BRADLEY 628.63 05:08:34:300 140 M40-49 42 Team Bouncey
206 132 Darren ROBERTS 628.58 04:59:59:800 789 M30-39 37 Bondi Brats
207 163 Stephen KIBBLE 627.85 05:09:12:900 244 M40-49 42 Sydney Striders
208 155 Neil ANDERSON 627.84 05:07:01:200 143 M40-49 41 Sydney Striders
209 275 Janine DONALDSON 627.52 05:33:26:800 874 F30-39 39  
210 167 John VAN YZENDOORN 627.37 05:09:30:200 185 M40-49 42 Sydney Striders
211 188 Graham WYE 626.86 05:13:58:600 178 M40-49 44 Fat Ass Racing Team (F.A.R.T.)
212 135 Philip MURPHY 626.35 05:00:47:600 130 M30-39 37 Sydney Striders
213 331 Michael FOSTER 626.04 05:43:07:700 363 M50-59 55 Northside Running Group (NRG)
214 281 Lisa CARROLI 625.95 05:35:09:300 345 F30-39 39 Sydney Striders
215 225 Peter BARNES 625.58 05:21:59:900 108 M40-49 47  
216 137 Keith PASSMORE 625.45 05:01:31:500 55 M30-39 37 Northside Running Group (NRG)
217 250 Tony GOLDEN 625.15 05:29:31:800 180 M50-59 50 Bondi Brats
218 199 David JAMES 624.93 05:15:10:100 321 M40-49 44 Bunbury Runners Club
219 139 Malcolm GAMBLE 624.86 05:02:01:400 154 M30-39 38 CoolRunning
220 138 Philip WHITTEN 624.82 05:02:12:600 235 M30-39 31 Kembla Joggers
221 475 Deirdre DUNCAN 624.76 06:11:14:200 657 F50-59 51 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
222 258 Jane HUNT 624.57 05:30:42:400 880 F30-39 37 Balmoral Tri Club
223 160 Patrick HODGENS 624.14 05:08:43:700 183 M40-49 41 Sydney Striders
224 153 Garry NORRIS 623.60 05:06:58:900 331 M40-49 40 Sydney Marathon Clinic
225 154 Barry CASEY 623.46 05:07:00:500 167 M40-49 40  
226 230 Robert MORGAN 623.00 05:22:52:400 260 M40-49 47  
227 142 Andrew WALKER 622.31 05:03:25:300 769 M20-29 23  
228 524 Catherine MONTALTO 621.97 06:19:56:100 334 F50-59 53 CoolACTrunners (Gramps Army)
229 145 Dennis FITZGERALD 621.32 05:03:19:900 28 M30-39 36 Brisbane River City Runners
230 539 Pat HUGHES 621.06 06:23:52:800 985 M60-69 66 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
231 332 Kerrieann LUCAS 620.18 05:42:39:900 351 F40-49 41  
232 408 Diane CLEMENTSON 619.70 05:58:18:800 186 F40-49 46 Northside Running Group (NRG)
233 148 Andrew BLEWMAN 619.35 05:04:27:100 390 M30-39 30  
234 150 Kevin DYSON 618.77 05:04:39:300 135 M30-39 38 Notches 06
235 354 Graeme HILL 618.67 05:46:54:100 200 M50-59 55  
236 203 Joseph THOMPSON 618.41 05:16:16:800 950 M40-49 43 Yan Yean Road Runners
237 272 Shelley HOWES 618.35 05:34:04:700 338 F20-29 25 Sydney Striders
238 171 Perry BLACKMORE 617.98 05:09:45:000 74 M40-49 40 CoolACTrunners (Gramps Army)
239 276 Lisa-anne DAVIE 617.67 05:34:04:400 337 F30-39 30 Sydney Striders
240 241 Stephen BRUGGEMAN 617.33 05:26:02:800 129 M40-49 47 Northside Running Group (NRG)
241 299 Janelle WHITE 616.98 05:36:55:300 279 F30-39 38  
242 343 Andrew LEE 616.90 05:45:11:400 608 M50-59 54 Billys Bushies
243 233 Rodney LONG 616.90 05:24:08:800 109 M40-49 46 Northside Running Group (NRG)
244 302 Chris HORWOOD 616.49 05:36:59:400 302 M50-59 51 Hawkesbury Tri Club
245 303 Tanya BALUK 616.22 05:36:42:300 266 F30-39 38 Northside Running Group (NRG)
246 152 Daniel MELLISH 616.14 05:06:22:500 157 M20-29 27 Northside Running Group (NRG)
247 291 Carolyn SCOTT 614.76 05:35:10:600 376 F30-39 31  
248 156 Ben SCULL 614.06 05:07:08:000 94 M20-29 29  
249 157 Judd BOEKER 613.96 05:07:06:700 667 M30-39 36  
250 482 Karla MCDONALD 611.72 06:13:04:000 939 F40-49 49 Vogels Vixens
251 197 Johan DREYER 611.52 05:14:43:200 920 M40-49 41  
252 380 Charlie GLAPIAK 610.59 05:51:50:100 254 M50-59 55 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
253 202 Steve TANCRED 609.84 05:15:41:500 164 M40-49 41 Northside Running Group (NRG)
254 363 Llewellyn SWAN 609.74 05:48:49:500 362 M50-59 54 Midrand Striders
255 166 Matthew TUMMINELLO 609.73 05:08:59:100 960 M30-39 32  
256 168 Peter FAHEY 609.69 05:09:21:000 171 M20-29 29  
257 169 Jonathan PAPALIA 609.50 05:09:27:700 58 M30-39 36 Northside Running Group (NRG)
258 170 Graham BAXTER 609.36 05:09:10:100 393 M20-29 29 Northside Running Group (NRG)
259 521 Mike WORSLEY 609.13 06:19:29:800 887 M60-69 63 CoolACTrunners (Gramps Army)
260 172 Shane LUCAS 608.87 05:10:21:800 306 M30-39 38  
261 295 Bob CAVILL 608.65 05:35:55:000 347 M40-49 49 Hills District Joggers
262 657 Tina CAMPBELL 608.45 06:52:06:000 618 F50-59 59 Sydney Striders
263 451 Don MACINTYRE 608.43 06:05:16:300 677 M50-59 59 Wagga Wagga Road Runners
264 418 Darryl CHRISP 608.29 05:58:51:700 610 M50-59 57 Sydney Striders
265 400 Mario LAROCCA 607.89 05:56:50:400 240 M50-59 56 CoolACTrunners (Gramps Army)
266 472 Les BRYCE 607.34 06:09:16:100 203 M60-69 60 Turramurra Trotters
267 314 Karolyn JOSEPH 606.82 05:40:00:300 394 F20-29 26  
268 386 John KENNEDY 606.74 05:53:29:500 374 M50-59 55 CoolACTrunners (Gramps Army)
269 632 Robyn MEADOWS 606.69 06:45:03:500 896 F50-59 57  
270 228 Glenn HOOKER 606.37 05:22:16:400 631 M40-49 43  
271 179 Richard GENTLE 606.03 05:11:24:600 924 M30-39 35  
272 315 Les POTTER 605.47 05:40:30:400 114 M50-59 50 Sydney Marathon Clinic
273 216 Craig GOOZEE 605.43 05:20:28:700 849 M40-49 42  
274 359 George HOWARD 605.32 05:48:55:500 762 M50-59 53  
275 181 Guy ROBERTS 604.90 05:11:44:300 228 M30-39 38 CoolACTrunners (Gramps Army)
276 194 Adrian JEFFKINS 603.62 05:14:21:800 110 M30-39 39 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
277 224 Neil BURGESS 603.48 05:21:54:900 192 M40-49 42 Brisbane River City Runners
278 234 Peter BLACKSHAW 603.34 05:23:36:600 259 M40-49 43  
279 278 Greg COY 603.20 05:34:03:700 115 M40-49 47 Sydney Striders
280 297 Richard HILLMAN 602.81 05:36:43:900 360 M40-49 48 Northside Running Group (NRG)
281 185 Peter DUNCAN 602.74 05:12:34:700 313 M30-39 36 Sydney Striders
282 420 David STYLES 602.67 05:59:00:400 124 M50-59 56  
283 387 Geoff WILLIAMS 601.66 05:54:18:200 325 M50-59 54 Caboolture Road Runners
284 187 Michael MORSON 601.20 05:13:50:000 163 M30-39 31 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
285 290 Brent MILES 600.70 05:35:06:600 57 M40-49 47 Bondi Brats
286 245 Rolf KUELSEN 600.48 05:27:53:600 54 M40-49 44 Brisbane River City Runners
287 190 Iain MARTIN 600.40 05:14:26:800 245 M30-39 38 Sydney Striders
288 292 Chris ALLAN 600.14 05:35:34:800 902 M40-49 47  
289 392 Elizabeth WOODGATE 599.73 05:55:18:200 392 F40-49 41  
290 195 Daniel TOOLE 599.22 05:14:35:000 136 M30-39 30 Billys Bushies
291 551 Bernadette GREGORY 599.14 06:27:07:000 937 F30-39 51 Campbelltown Joggers
292 214 Michael SHARP 598.69 05:19:35:100 968 M40-49 40 Sydney Striders
293 235 Kevin ANTHONY 598.42 05:23:56:600 767 M40-49 42 Newcastle Veterans
294 208 Shaun ANDERSON 598.39 05:17:06:800 352 M30-39 39 Bondi Brats
295 342 Janet SCHEEPERS 597.52 05:45:11:000 863 F30-39 33  
296 282 Jonathan BIRD 597.30 05:34:31:000 201 M40-49 46 Northside Running Group (NRG)
297 283 Ian SARGENT 597.19 05:34:17:500 170 M40-49 46 Sydney Marathon Clinic
298 433 Penny BURGESS 597.07 06:02:27:600 250 F40-49 43 Brisbane River City Runners
299 306 Victor GOMES 596.19 05:37:34:300 272 M40-49 47 Fraser Park Athletics
300 388 Kerry WREN 596.18 05:53:50:900 634 F40-49 40 Northside Running Group (NRG)
301 538 Robert AMERY 596.14 06:23:51:000 995 M60-69 62 Sydney Marathon Clinic
302 206 Feargal HOEY 596.00 05:16:47:100 165 M30-39 33 Sydney Marathon Clinic
303 351 Tamyka BELL 595.82 05:46:00:800 95 F20-29 25 Brisbane River City Runners
304 309 Barry PRICE 594.84 05:39:16:900 318 M40-49 47 Cronulla Triathlon Club
305 242 Robin SAKER 594.78 05:26:33:500 257 M40-49 42 Bondi Brats
306 569 Maureen WILSON 594.58 06:30:02:100 651 F50-59 51  
307 207 Tom BRENNAN 594.40 05:17:15:400 914 M30-39 34 Team Bouncey
308 337 Glen EBZERY 594.27 05:44:00:800 226 M40-49 49  
309 226 Gerry GRIMES 594.22 05:21:47:700 957 M40-49 40 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
310 209 Martin FOULKES 593.53 05:18:02:800 768 M30-39 31 Sydney Striders
311 368 Amanda HARCOMBE 593.42 05:50:42:800 403 F30-39 38  
312 586 Wayne MCCARTHY 593.24 06:33:35:400 982 M60-69 64 Sydney Striders
313 313 Philip HUGILL 592.80 05:39:59:100 103 M40-49 47 Sydney Striders
314 432 Judith O'SHEA 592.52 06:02:14:400 315 F40-49 42  
315 304 Peter BELL 592.40 05:37:33:000 216 M40-49 46  
316 639 Bert SLOAN 592.17 06:47:16:200 991 M60-69 67 Sydney Marathon Clinic
317 505 Stewart VINCENT 592.17 06:16:04:200 205 M50-59 59 Northside Running Group (NRG)
318 357 Stephanie PARK 591.85 05:48:00:100 964 F30-39 32  
319 220 John RAYMOND 591.73 05:21:23:300 824 M30-39 39  
320 480 Jane TRUMPER 591.30 06:12:01:300 277 F40-49 45  
321 212 Oliver WEBER (GREG BYRNE) 590.49 05:19:58:300 106 M30-39 37  
322 428 Donald RODGERS 590.47 06:00:53:400 903 M50-59 54  
323 470 Michelle LEE 590.33 06:09:40:400 797 F40-49 44 Billys Bushies
324 474 John SELLARS 589.80 06:10:06:800 196 M50-59 57 Kallangur Klappers
325 336 Steven HAYES 589.71 05:43:42:500 873 M40-49 48 Caboolture Road Runners
326 384 Paul BULLAS 588.35 05:53:24:000 771 M50-59 51 Sydney Striders
327 217 Joe BARKER 588.12 05:21:20:700 288 M30-39 36  
328 467 Swami GYANPRAYAG 587.85 06:08:23:000 669 M50-59 56  
329 219 David KANE 587.54 05:21:20:200 290 M30-39 31  
330 221 Martin MOOD 587.39 05:21:10:700 895 M30-39 33  
331 520 Peter STRACHAN 586.64 06:18:50:400 144 M50-59 59 Hills District Joggers
332 452 Genevieve NAESLUND 586.52 06:05:17:200 854 F40-49 42 Caboolture Road Runners
333 485 Manfred VON APPEN 586.15 06:13:20:300 815 M50-59 57 Newcastle Veterans
334 608 Derek SMITH 585.45 06:39:59:500 609 M60-69 64 Go Jog
335 311 Tony NYGARD 584.78 05:38:49:100 864 M40-49 45 Terrigal Trotters
336 257 Wayne MURRAY 583.84 05:29:38:200 239 M40-49 41 Pulse Triathlon Club
337 446 Margaret CAMERON 583.72 06:04:37:700 671 F40-49 41 Sydney Striders
338 287 Bill MCKENNA 583.62 05:35:25:000 870 M40-49 43 Bathurst Runners
339 231 Gael MANGENOT 582.97 05:23:10:000 342 M30-39 31  
340 385 Diane EBINGER 582.89 05:53:35:800 791 F30-39 35  
341 352 David PAFF 581.71 05:46:14:100 214 M40-49 47  
342 236 Joshua SCULTHORPE 580.60 05:24:43:600 842 M20-29 28 Northside Running Group (NRG)
343 301 John MITCHELL 580.07 05:37:16:200 247 M40-49 43 Northside Running Group (NRG)
344 237 Dominic HAY 580.06 05:25:18:800 138 M30-39 35  
345 537 Monika MOHR 578.32 06:24:03:400 633 F40-49 46  
346 587 Jennifer KISS 577.62 06:34:09:900 209 F40-49 49  
347 350 Stephen BODNAR 577.60 05:46:19:400 166 M40-49 46 Sydney Striders
348 466 Susan MCBRIDE 577.56 06:08:34:700 946 F40-49 41 Terrigal Trotters
349 319 Greg HOUSTON 577.27 05:41:08:200 744 M40-49 44  
350 243 Cameron GENTLE 577.22 05:26:44:700 225 M30-39 31  
351 379 Trevor BAYLISS 577.12 05:51:12:900 709 M40-49 48 Bathurst Runners
352 391 Chris GRADY 576.71 05:54:29:300 255 M40-49 49  
353 460 Alan WATSON 576.59 06:06:15:200 42 M50-59 53 Billys Bushies
354 543 Julienne DRYSDALE 576.16 06:25:41:900 773 F40-49 46 Noosa Connection
355 312 David AUSTIN 575.74 05:39:22:500 223 M40-49 43  
356 268 Wayne WALSH 575.51 05:32:45:300 310 M40-49 40 South Melbourne Athletics Club
357 492 Don BLAIR 575.43 06:12:43:000 663 M50-59 55 Brookfield Runners
358 443 Rachel CASSIDY 575.35 06:04:31:100 940 F30-39 39 Brisbane River City Runners
359 383 Jim CARTER 575.15 05:52:24:300 654 M40-49 48 Northside Running Group (NRG)
360 707 Manfred FIEDLER 574.95 07:13:49:100 713 M70-79 70 Sydney Striders
361 415 Tiffany BRAUND 574.92 05:59:10:300 818 F20-29 26  
362 329 Peter CASSIN 574.60 05:42:59:700 685 M40-49 44  
363 293 Colin STEELE 573.75 05:36:05:200 752 M40-49 41 Kembla Joggers
364 248 Mitchell STONE 573.36 05:29:01:500 765 M20-29 22  
365 377 Gregory AURISCH 573.31 05:51:20:900 364 M40-49 47 Terrigal Trotters
366 249 Scott DEFINA 573.12 05:29:26:700 388 M30-39 32 Kembla Joggers
367 296 Paul WHITE 573.01 05:36:10:300 332 M40-49 41  
368 279 Stewart GEMMELL 572.98 05:34:38:000 340 M40-49 40 Sydney Pacific
369 624 Ken NEWTON 572.76 06:43:32:300 989 M60-69 63  
370 425 Brooke RANKIN 572.23 06:00:32:800 286 F30-39 37 Cronulla Triathlon Club
371 455 Johanean TEBBUTT 572.10 06:06:05:000 211 F30-39 39 Zuluroos
372 251 Drew SHAW 572.08 05:29:32:400 843 M30-39 37 Billys Bushies
373 252 Darren KAEHNE 571.99 05:29:50:700 759 M30-39 35 Sydney Striders
374 253 Richard BRYSON 571.93 05:29:24:700 746 M30-39 37 Alice Springs Running & Walking Club
375 254 Greg PEOPLES 571.85 05:29:27:800 747 M20-29 29 Kembla Joggers
376 256 Chad GRIFFITH 571.64 05:29:34:600 761 M30-39 31  
377 429 Nadine DELAP 571.51 06:00:33:300 971 F20-29 27  
378 325 Grahame YOUNG 571.38 05:42:06:900 300 M40-49 43  
379 471 Julie MCGAW 571.22 06:09:23:100 680 F40-49 40 Sydney Striders
380 259 Zachary GILLETT 571.21 05:30:34:100 921 M20-29 29  
381 530 Paula GEEVES 570.74 06:22:40:700 156 F40-49 44 Forster Triathlon Club
382 289 Russell JOHNSON 570.65 05:35:14:300 802 M40-49 40 Sydney Striders
383 549 Gordon NIGHTINGALE 570.63 06:26:47:800 402 M50-59 58 South Canberra Tuggeranong Athletic Club
384 412 Nigel SMITH 570.62 05:58:24:500 198 M40-49 49  
385 560 Deborah LAIDLAW 570.55 06:28:36:800 614 F40-49 46 Northside Running Group (NRG)
386 490 Vicky MURRAY 570.25 06:13:15:400 293 F40-49 41 Pulse Triathlon Club
387 261 Jamie WILSON 570.00 05:31:18:700 822 M30-39 35  
388 262 Richard RIMONDI 569.89 05:30:35:000 764 M30-39 36 Athletics Australia
389 317 Peter GOLDSMITH 569.83 05:40:24:100 49 M40-49 42  
390 564 Marie-claire KURT 569.52 06:29:33:600 684 F40-49 46 Kembla Joggers
391 273 Wayne ZWAR 569.47 05:33:26:300 907 M30-39 39  
392 565 Anastasia BACHAS 569.47 06:29:44:200 297 F40-49 46 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
393 263 Robin WILKINSON 569.20 05:31:11:800 748 M30-39 34  
394 616 Alan O'TOOLE 569.04 06:42:06:100 978 M60-69 62 Billys Bushies
395 578 Bob ELLIOTT 568.85 06:30:59:500 280 M50-59 59 Hills District Joggers
396 498 Bob FICKEL 568.56 06:14:46:400 120 M50-59 54 Sydney Marathon Clinic
397 390 Geoffrey LUSCOMBE 568.45 05:54:10:900 646 M40-49 47  
398 580 Michael TOMPKINS 568.05 06:31:52:400 658 M50-59 59  
399 605 Vanda GOOLEY 567.55 06:38:19:400 963 F40-49 48 Women Who Will
400 267 Daniel SCHNYDER 567.45 05:32:00:400 384 M30-39 35  
401 284 Paul STATHAM 567.32 05:34:28:300 786 M30-39 39  
402 269 Patrick GIBBONS 567.09 05:32:17:000 232 M30-39 38  
403 483 Debbie WOODHEAD 566.92 06:12:42:700 637 F40-49 40 Brookfield Runners
404 327 Hernan SAEZ 566.45 05:42:57:600 153 M40-49 42 Western Districts Joggers & Harriers
405 270 Michael STEELE 566.37 05:33:05:400 269 M30-39 35  
406 372 Craig MASON 566.07 05:50:26:800 147 M40-49 45 Athletics East
407 271 Damian MCANARNEY 565.72 05:34:05:200 930 M30-39 32  
408 274 Steven CHICHESTER 565.35 05:33:27:700 230 M30-39 37 Notches 06
409 585 Peter QUINN 565.23 06:33:42:600 243 M50-59 59  
410 597 Cerina MEREDITH 565.13 06:36:14:700 793 F40-49 47 Vogels Vixens
411 376 Peter NUTTALL 565.10 05:50:37:400 233 M40-49 45 Turramurra Trotters
412 310 Andrew BILSDON 564.33 05:39:18:400 213 M40-49 40 Sydney Striders
413 403 Chris KNUTSEN 564.30 05:56:59:000 242 M40-49 47 Blue Mountains Joggers
414 361 Scott CHADWICK 564.22 05:49:10:100 679 M40-49 44  
415 285 Kevin THOMAS 563.21 05:35:24:800 195 M30-39 34 City Tattersalls Harriers
416 286 Daniel MUELLER 563.21 05:34:30:200 827 M30-39 36  
417 288 Jordan AMES 563.05 05:34:36:300 780 M20-29 21  
418 409 Robert JOHNSON 562.57 05:58:33:800 381 M40-49 47 Warringah Triathlon Club
419 345 Mark RASMIN 561.88 05:45:16:900 860 M40-49 42 Northside Running Group (NRG)
420 519 Phil CLARKE 561.58 06:19:01:900 113 M50-59 54 Billys Bushies
421 294 Markus BINGGELI 561.54 05:35:30:900 312 M30-39 34 Allesidioten
422 307 Fergus HAYES 561.50 05:37:56:500 755 M30-39 39  
423 509 Eric SCHMIERER 561.40 06:16:32:200 674 M50-59 53 Sydney Striders
424 463 Caroline FOSTER 560.47 06:07:29:400 365 F20-29 22 Northside Running Group (NRG)
425 447 Michael REPPION 560.42 06:05:37:900 961 M40-49 49  
426 298 Yale CARDEN 560.28 05:36:59:100 169 M30-39 30 Sydney Striders
427 495 Bill RANNARD 560.24 06:14:03:300 623 M50-59 52 Western Districts Joggers & Harriers
428 572 Graham BUTLER 560.13 06:30:11:300 644 M50-59 57 Sydney Striders
429 300 Stuart RAYMOND 560.09 05:37:03:800 943 M30-39 33  
430 324 Stephen CRAFT 559.40 05:42:06:600 829 M40-49 40  
431 305 Matthew DOBBIN 559.04 05:37:37:400 327 M30-39 36 Sydney Striders
432 393 Chris DIXON 558.88 05:55:05:700 330 M40-49 45 Newcastle Veterans
433 615 Denis RILEY 558.37 06:41:53:900 988 M60-69 60 Hills District Joggers
434 411 Andrew TREGONNING 557.80 05:58:38:900 724 M40-49 46 CoolRunning
435 518 Jennifer BEST 556.71 06:19:13:500 925 F40-49 40 Sydney Striders
436 406 Nicholas SPASEVSKI 555.43 05:57:33:400 323 M40-49 45 Woodstock Runners
437 476 Kylie MITCHELL 555.31 06:10:54:200 905 F30-39 32 Northside Running Group (NRG)
438 684 Sharon VARLEY 555.19 06:57:30:000 705 F50-59 51 Northside Running Group (NRG)
439 658 Bill THOMPSON 555.16 06:52:13:000 993 M60-69 62  
440 365 Stuart MASHMAN 555.09 05:49:27:000 853 M40-49 42  
441 478 Christine NEWTON 554.91 06:12:02:200 912 F30-39 36  
442 536 Viviene KARTSOUNIS 554.84 06:23:00:000 681 F40-49 41 Sydney Striders
443 479 Cathy PHILO 554.49 06:11:56:400 92 F30-39 35  
444 633 George HAJOS 554.37 06:45:02:600 941 M60-69 60  
445 664 John WADDELL 554.11 06:53:01:800 997 M60-69 62  
446 318 Richard SMITH 553.48 05:40:48:100 60 M30-39 37 Australian Mountain Running Assoc
447 486 Tempel MATTERSON 553.00 06:13:30:300 799 F30-39 31  
448 320 Sean GREENHILL 552.96 05:41:33:300 125 M20-29 27 Sydney Striders
449 488 Margreet DIETZ 552.75 06:13:31:600 831 F30-39 35  
450 491 Fiona SKINNER 552.67 06:13:30:900 844 F30-39 32 Bondi Brats
451 321 James BRADLEY 552.32 05:42:07:400 749 M30-39 30  
452 401 Robert BOYCE 552.23 05:56:09:100 661 M40-49 44  
453 322 Tim AUSTIN 551.91 05:41:29:800 134 M30-39 36 Sydney Striders
454 323 Andrew MCKENZIE-GAY 551.78 05:42:06:300 246 M30-39 37  
455 461 Andrew TYNDALE 551.74 06:07:21:300 763 M40-49 48  
456 700 Pamela CARTER 551.20 07:00:34:000 720 F50-59 51 Northside Running Group (NRG)
457 326 Andrew COX 551.20 05:42:12:300 237 M30-39 38 Billys Bushies
458 366 Stephen MONTGOMERY 550.97 05:49:42:200 107 M40-49 41  
459 439 Ken HUTT 550.50 06:03:40:200 210 M40-49 46  
460 330 Dion REEVE 550.38 05:42:43:600 639 M30-39 32  
461 370 Mario TORRESAN 550.03 05:49:54:400 687 M40-49 41 Sydney Striders
462 333 Milan DOLEZAL 549.71 05:43:20:500 948 M30-39 32  
463 502 Meredith HOGGE 549.63 06:15:06:200 372 F20-29 24  
464 442 Wayne DAVIS 549.56 06:03:39:300 184 M40-49 46  
465 473 Lutz LANGNER 548.71 06:10:19:400 275 M40-49 48 FeG Sports
466 335 Callum LAW 548.32 05:43:35:100 344 M30-39 33 Brisbane River City Runners
467 510 Allison LILLEY 548.09 06:15:47:500 683 F30-39 35 Sydney Striders
468 338 Dick MURRAY 547.93 05:44:17:600 781 M30-39 33 Bates Bikes
469 389 Glenn LOCKWOOD 547.85 05:54:04:800 626 M40-49 42 Sydney Striders
470 558 Christopher LANG 547.81 06:28:43:100 926 M50-59 54 CoolACTrunners (Gramps Army)
471 523 Artie SELLINGS 547.04 06:20:19:600 888 M50-59 51  
472 535 Jennie MEIXNER 546.98 06:22:39:300 796 F30-39 39 Sydney Striders
473 651 John O'RYAN 546.87 06:51:17:500 756 M60-69 60 Noosa Connection
474 339 Nicholas BROWN 546.79 05:45:15:600 836 M30-39 34  
475 512 Amanda DUNN 546.78 06:17:09:100 801 F30-39 30  
476 341 Neil GRIFFITHS 546.69 05:44:41:000 944 M30-39 38 Traralgon Harriers
477 340 Aaron HOOD 546.65 05:45:03:300 878 M20-29 25  
478 423 Andrew DODD 546.60 06:00:04:100 832 M40-49 44 Newcastle Veterans
479 513 Jennifer VESEY 546.39 06:17:50:200 387 F20-29 26  
480 344 Bart MALECKI 546.28 05:45:18:900 810 M30-39 31  
481 673 Philip CLIFTON 545.80 06:55:07:600 628 M60-69 61 Castlewood Construction
482 346 Innes SMITH 545.76 05:45:12:000 845 M30-39 32  
483 347 Mark DAVIES 545.60 05:45:55:000 341 M30-39 33  
484 348 Jason KING 545.39 05:46:04:000 389 M20-29 29  
485 349 Tim CAIRNS 545.20 05:45:56:000 942 M30-39 33 Northside Running Group (NRG)
486 503 David LANCASTER 544.99 06:15:17:400 249 M40-49 49 Sydney Striders
487 556 Tony BYTHEWAY 544.84 06:28:23:300 721 M50-59 53 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
488 353 Simon CRISP 544.55 05:45:58:200 917 M30-39 34 Northside Running Group (NRG)
489 516 Katrina TUCKER 544.01 06:19:36:500 841 F20-29 24 Mt.Gambier Cycling and Triathlon Club
490 517 Tymeka MIBUS 543.99 06:19:35:900 806 F20-29 25 Mt Gambier
491 381 David MARTIN 543.67 05:51:39:700 26 M40-49 40 Sydney Striders
492 355 Dean SIMPSON 543.39 05:47:07:600 263 M30-39 31  
493 356 Brett KEMBLE 543.16 05:47:08:500 175 M30-39 32  
494 522 Rebecca DEANE 542.96 06:19:43:700 787 F30-39 30 Sydney Striders
495 367 Craig JOHNSON 542.84 05:49:33:700 212 M30-39 39 Northside Running Group (NRG)
496 424 Nicholas THOMPSON 542.49 05:59:54:200 938 M40-49 43 Terrigal Trotters
497 623 David MATHESON 541.33 06:43:42:100 996 M50-59 57  
498 601 James MOODY 541.27 06:36:46:700 655 M50-59 55 Sydney Striders
499 358 Jojo TIPACE 540.98 05:48:49:600 835 M30-39 35  
500 360 Craig ELLIOTT 540.58 05:48:35:500 707 M30-39 38 Sporting Spirit
501 652 Kerrie O'CONNELL 540.22 06:51:24:900 972 F40-49 46 Vogels Vixens
502 362 Chris O'SULLIVAN 540.17 05:48:46:600 826 M30-39 34 Bondi Brats
503 419 Francis HARVEY 540.09 05:59:50:600 777 M40-49 42 Caboolture Roadrunners
504 627 Sharon CALLISTER 539.90 06:43:38:400 719 F40-49 44 Sydney Striders
505 364 Robert JOSCELYNE 539.61 05:50:13:900 850 M30-39 31  
506 462 Phillip LAING 539.28 06:07:24:300 194 M40-49 45 South Australian Road Runners
507 661 Anthony BOUSFIELD 539.07 06:52:41:900 281 M40-49 59 Blue Mountains Joggers
508 534 Cheryl WHARTON 538.96 06:22:09:700 833 F30-39 37  
509 369 James MATTHEWS 538.48 05:50:28:700 819 M20-29 25  
510 371 Damian TANCRED 538.43 05:50:41:200 102 M30-39 31 Sydney Striders
511 525 Kym WILLIAMS 538.29 06:20:17:500 757 M40-49 49 South Australian Road Runners
512 373 Peter BALDOCK 537.91 05:50:46:500 798 M30-39 35  
513 374 Gordon SHAW 537.89 05:50:48:900 805 M20-29 29  
514 648 Bill BRENNAN 537.40 06:50:26:400 743 M50-59 58  
515 481 Gregory BROWN 537.14 06:11:55:700 728 M40-49 46 Terrigal Trotters
516 378 Damian BEASLEY 536.64 05:51:38:800 839 M20-29 29  
517 642 Warren BROADBENT 536.24 06:47:38:900 606 M50-59 57 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
518 628 Louis COMMINS 536.20 06:44:03:500 296 M50-59 56 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
519 604 Graham JOHNSON 535.96 06:37:21:500 61 M50-59 54  
520 382 David SMITHERMAN 535.85 05:52:16:400 837 M20-29 29  
521 448 Anthony COMPTON 535.40 06:05:09:000 659 M40-49 43  
522 449 Ian GARRETT 535.35 06:05:17:800 119 M40-49 43 Macarthur Triathlon Club
523 436 Scott HOLZ 535.20 06:03:00:800 292 M40-49 42 CoolRunning
524 591 Vic ANDERSON 535.17 06:34:10:600 168 M50-59 53 Western Districts Joggers & Harriers
525 545 Annabelle JOHNSON 535.04 06:24:57:000 222 F30-39 31 Northside Running Group (NRG)
526 532 Mark GEEVES 534.97 06:22:39:800 123 M40-49 49 Forster Triathlon Club
527 396 Darren GOODSIR 534.83 05:55:25:200 673 M30-39 39 Sydney Striders
528 566 Lesley GARDNER 533.07 06:30:03:500 923 F30-39 38 Vogels Vixens
529 611 Roger BOWEN 532.90 06:39:40:100 221 M50-59 54 Blue Mountains Joggers
530 501 Stuart WILSON 532.72 06:15:07:600 282 M40-49 46  
531 554 Tonia LANCE 532.43 06:27:30:300 231 F20-29 29 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
532 410 Paul JOHNSON 532.33 05:58:34:100 383 MU20 18 Warringah Triathlon Club
533 688 Leo PAUL 532.14 06:57:57:600 234 M50-59 59 Billys Bushies
534 574 Katie RICHARDSON 531.96 06:30:02:500 650 F30-39 38 Peninsular Ladies Hash House Harriettes
535 588 Andrew JACKSON 531.32 06:35:15:700 916 M50-59 52  
536 394 Steven MARTIN 531.19 05:55:40:900 933 M20-29 27  
537 705 Michael BAILEY 531.18 07:10:46:700 986 M60-69 62 Sydney Striders
538 395 Ben WATERHOUSE 531.11 05:55:41:300 823 M20-29 28  
539 397 Ian YARD-SMITH 530.86 05:55:18:800 708 M30-39 35  
540 689 Clare HOLLAND 530.28 06:58:46:500 966 F40-49 46 Sydney Striders
541 631 Con PANAGOS 530.28 06:45:30:700 712 M50-59 55  
542 645 Ray WALES 530.09 06:48:46:600 251 M50-59 56 Kembla Joggers
543 398 Neil HARPER 530.08 05:56:09:700 613 M30-39 38  
544 563 Leonie BRADFIELD 529.97 06:29:23:400 816 F20-29 25 Mackay Road Runners
545 399 Jeremy BAILLIE 529.47 05:56:08:100 601 M30-39 34  
546 699 John SINGLETON 529.46 06:59:45:900 689 M50-59 59  
547 681 Malcolm ALLEN 529.01 06:56:21:900 652 M50-59 58 Wagga Wagga Road Runners
548 417 Simon DA ROZA 528.99 05:59:27:200 779 M30-39 39  
549 402 Rob CANNING 528.80 05:57:07:900 847 M20-29 26  
550 431 Alan PIERSON 528.45 06:01:52:800 333 M40-49 40 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
551 405 Paul ROTHNIE 528.40 05:57:11:700 862 M30-39 38 Sydney Striders
552 404 Frik DREYER 528.31 05:57:12:900 813 M30-39 30  
553 575 Conny WARN 528.00 06:30:32:700 324 F30-39 37 Kembla Joggers
554 576 Philippa JAMIESON 527.82 06:31:21:400 855 F20-29 26  
555 407 Jon GLANVILLE 527.50 05:57:09:500 800 M30-39 35  
556 592 Kerryann HAYES 526.31 06:35:12:500 803 F30-39 38 Women Who Will
557 413 Matt TROUNCE 526.19 05:58:02:700 951 M30-39 32 Griffith Feral Tri-Ards
558 414 Geoff UNDERWOOD 525.95 05:58:53:000 354 M20-29 26 Sydney Striders
559 416 Geoffrey CROWTHER 525.85 05:58:16:600 339 M30-39 34 Ashgrove Rangers
560 581 Peter COLEMAN 525.09 06:32:26:600 738 M50-59 50  
561 609 Ian DEMPSEY 524.74 06:39:09:000 199 M50-59 52 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
562 421 Emanuel PETROS 524.51 05:59:40:700 848 M20-29 27  
563 571 Craig MARSHALL 524.17 06:30:07:700 693 M40-49 49  
564 701 Doug CHAPMAN 523.52 07:01:47:300 711 M50-59 58 Billys Bushies
565 426 Adam CARTER 523.27 06:00:28:200 343 M30-39 33  
566 712 Bob GREENWOOD 523.24 07:17:28:600 737 M60-69 62  
567 427 Brian MCPHERSON 523.10 06:00:47:600 141 M30-39 36 Toowoomba Road Runners
568 649 Mary ann WEBER 522.70 06:50:27:200 357 F40-49 42  
569 589 Kym VISSER 522.68 06:35:12:900 783 F30-39 37 Women Who Will
570 594 Donna BAYLEY 522.42 06:35:15:000 949 F30-39 37 Women Who Will
571 430 Duncan SINCLAIR 522.16 06:01:07:400 899 M20-29 27 Northside Running Group (NRG)
572 718 Alice SCOTT-LAROCCA 522.11 08:05:03:900 386 F60-69 60 CoolACTrunners (Gramps Army)
573 693 John LINDSAY 521.90 06:58:41:500 698 M50-59 57  
574 634 Nicholas BENDELI 521.43 06:45:18:500 730 M50-59 53 CoolACTrunners (Gramps Army)
575 434 Sebastian DUNNE 520.48 06:01:58:600 401 M20-29 20 CoolACTrunners (Gramps Army)
576 435 Thomas DAY 520.19 06:02:48:500 404 M20-29 29 8th Day UK
577 437 Thomas MENOGUE 520.07 06:03:22:700 760 M20-29 23  
578 602 Juliana PHELPS 519.78 06:36:15:300 893 F30-39 36 Vogels Vixens
579 450 Stuart COLE 519.60 06:06:00:300 782 M30-39 39  
580 465 Richard MEDWAY 519.55 06:07:47:600 270 M40-49 40  
581 440 Glenn HAYWARD 518.85 06:03:11:300 621 M30-39 38 Kembla Joggers
582 441 Graeme SWITZER 518.66 06:04:27:300 359 M30-39 32  
583 668 William ARTHUR 518.48 06:54:30:200 731 M50-59 55 Wagga Wagga Road Runners
584 444 Steven PIZZEY 518.21 06:03:33:500 858 M30-39 30  
585 445 Hayden WALLACE 517.59 06:04:22:600 772 M30-39 34 Cronulla Triathlon Club
586 716 Roger RIGBY 517.59 07:26:32:100 980 M60-69 63 Sydney Striders
587 606 Tara HUGHES 517.08 06:39:06:700 795 F20-29 29  
588 610 John OLMSTEAD 516.09 06:39:22:900 278 M50-59 50  
589 584 Anthony HAYES 516.06 06:33:13:200 253 M40-49 48 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
590 617 Richard KOLODZIEJ 515.86 06:43:29:000 695 M50-59 51 Bankstown Sports Athletics Club
591 453 Brad POLLOCK 515.73 06:05:39:100 706 M30-39 33  
592 541 Sebastian WARMERDAM 515.59 06:25:13:800 271 M40-49 45 Sydney Striders
593 454 James HUDSON 515.56 06:05:54:300 881 M30-39 33 Maroubra
594 663 Ken SMITH 515.54 06:53:47:100 702 M50-59 54 Sydney Striders
595 456 Tony BINGHAM 515.30 06:05:50:300 809 M30-39 35  
596 458 Richard DEUTSCH 515.18 06:05:46:700 193 M30-39 38 Sydney Striders
597 638 Liza WHITFIELD 515.14 06:46:26:900 678 F30-39 39 Terrigal Trotters
598 457 Luke HAYES 515.09 06:06:06:700 353 M20-29 27 Manly Running Academy
599 612 Peter WOODS 515.08 06:39:55:600 840 M50-59 50 Sydney Striders
600 459 Gwilym FUNNELL 515.05 06:05:47:800 197 M30-39 34 Yomping At The Bit
601 625 Ross FRASER 514.56 06:43:18:100 869 M50-59 51  
602 546 Michael KEY 514.54 06:25:51:600 776 M40-49 45  
603 702 Julie GARLAND MCLELLAN 513.16 07:04:27:100 891 F40-49 44 Northside Running Group (NRG)
604 619 Michael LEVY 511.65 06:42:21:600 672 M50-59 50 Northside Running Group (NRG)
605 468 Stewart OLD 511.39 06:09:04:000 856 M20-29 25  
606 469 Chris HUET 510.86 06:09:34:500 714 M30-39 36 Australian defence Force Running Assoc
607 669 Christopher JEFFERD 509.88 06:54:14:400 238 M50-59 53 Northside Running Group (NRG)
608 641 Neil RICHARDSON 509.82 06:47:37:400 733 M50-59 51 Kallangur Klappers
609 629 Gerd HARNISCH 509.37 06:45:05:600 399 M50-59 50 FeG sports
610 570 Tim PURCELL 508.62 06:30:04:400 825 M40-49 45  
611 531 Brian PROSSER 507.94 06:21:38:900 859 M40-49 42 Terrigal Trotters
612 477 Andrew RICHARDSON 507.76 06:11:53:100 640 M30-39 30 Panthers Triathlon Club
613 710 Karon MAYTOM 507.56 07:17:36:700 900 F40-49 46 Women Who Will
614 714 Dennis BEDFORD 507.51 07:26:27:500 638 M60-69 60 Campbelltown Joggers
615 620 Dominic BOIDIN 507.11 06:43:33:100 294 M40-49 49  
616 484 David RICHARDSON 506.55 06:11:55:400 861 M30-39 33 Panthers Triathlon Club
617 487 Ronnie O'ROURKE 505.83 06:13:23:500 911 M30-39 30  
618 489 Ben HOPSON 505.55 06:13:32:800 879 M20-29 23  
619 506 Fergus DIXON 505.41 06:15:50:900 919 M30-39 39  
620 493 Gavin PILZ 505.40 06:13:16:900 285 M30-39 37 Northside Running Group (NRG)
621 494 Paul SULLIVAN 505.31 06:13:35:700 892 M30-39 35 Vogels Vixens
622 528 Chris HATCHER 505.17 06:21:27:600 190 M40-49 41 Terrigal Trotters
623 687 Kevin O'KANE 505.16 06:58:04:500 649 M50-59 53 Sydney Striders
624 655 Carl SIMPSON 504.94 06:51:22:700 206 M50-59 51 Western Districts Joggers & Harriers
625 583 Gary MCCARTNEY 504.67 06:32:56:100 256 M40-49 45 Northside Running Group (NRG)
626 635 Wayne TIBBITTS 504.54 06:45:16:400 248 M40-49 49 Billys Bushies
627 496 James SMITH 504.45 06:14:03:700 846 M30-39 30  
628 694 Dave JOSEPH 504.03 06:58:42:200 283 M50-59 53 Yomping At The Bit
629 497 Chris JOHNSON 503.91 06:14:33:900 701 M30-39 35 Northside Running Group (NRG)
630 660 Ken WEIR 503.49 06:52:31:200 696 M50-59 51 Randwick Botany Harriers
631 577 Ross MCNALLY 503.44 06:31:26:400 258 M40-49 44  
632 499 Michael WALKER 503.08 06:14:29:600 753 M30-39 34  
633 500 David MATI 503.06 06:14:30:000 648 M30-39 35  
634 647 Nicole MCLELLAN 502.70 06:50:17:400 726 F30-39 30 Northside Running Group (NRG)
635 593 Wayne GOOLEY 502.60 06:35:10:300 785 M40-49 45  
636 504 Alasdair DIPPLE 502.43 06:15:13:500 642 M30-39 34  
637 704 Frederique MCCARTNEY 502.11 07:10:43:600 931 F40-49 43 Northside Running Group (NRG)
638 671 Lindsay YOUNG 500.94 06:55:33:400 665 M50-59 51 Billys Bushies
639 656 Bronwyn WASSELL 500.48 06:51:48:500 699 F30-39 36 Sydney Striders
640 511 Carl MCLELLAN 500.19 06:16:39:000 727 M30-39 32 Northside Running Group (NRG)
641 547 Michael MCGRATH 499.66 06:26:03:600 897 M40-49 41  
642 514 Scott WILLIAMS 499.32 06:17:56:100 808 M30-39 32 Sydney Striders
643 515 Shane HATTON 499.28 06:18:08:600 936 M20-29 26  
644 626 Mike HANSEN 498.63 06:43:38:800 616 M40-49 47 Sydney Striders
645 667 Kathryn GOODE 498.38 06:53:16:400 922 F20-29 26 Northside Running Group (NRG)
646 717 Keith MAYHEW 497.98 07:39:29:700 990 M60-69 62 Girraween Athletic Club
647 567 Stuart BARNETT 497.88 06:29:21:300 952 M40-49 42 Studio One Newcastle
648 598 John HANNA 497.10 06:35:39:200 932 M40-49 44 Sydney Striders
649 555 James MEADE 497.08 06:27:36:600 660 M40-49 41  
650 533 Nathan VASS 496.74 06:23:23:100 741 M30-39 39  
651 526 Robert BALMER 496.39 06:20:25:000 811 M30-39 37 Brookfield Runners
652 622 Daryl BALDWIN 495.40 06:43:21:800 770 M40-49 46  
653 527 Nick MANNING 495.36 06:21:13:200 928 M20-29 25  
654 682 Graham SPOKES 494.42 06:56:22:200 656 M50-59 50 Wagga Wagga Road Runners
655 683 Beverley ROYES 494.21 06:57:07:900 821 F30-39 36 Northside Running Group (NRG)
656 529 Ingmar SOMMER 494.00 06:22:02:700 688 M30-39 33  
657 630 Mark DAVIES 493.70 06:44:31:200 700 M40-49 46  
658 614 Chris MILLS 491.12 06:41:25:300 670 M40-49 44  
659 711 John SNEDDON 491.06 07:17:28:300 607 M50-59 55 Sydney Striders
660 540 Andrew KOROMPAY 490.46 06:24:20:200 703 M30-39 37 Summit Geo
661 542 Danny HOOKE 490.19 06:24:30:000 375 M20-29 28  
662 573 Greg SCHMDIT 489.91 06:30:17:900 830 M40-49 40  
663 544 Daniel FLUCKIGER 489.42 06:25:44:500 758 M30-39 35  
664 672 David HENDERSON 488.85 06:54:54:900 645 M40-49 48 Blue Mountains Joggers
665 603 Jeremy BARBER 488.71 06:37:24:400 252 M40-49 42 CoolRunning
666 548 Gavin LE ROUX 488.64 06:26:10:600 662 M30-39 31  
667 550 Robert PAXTON 487.67 06:27:07:000 287 M50-59 32 Sydney Striders
668 675 Peter SMITH 487.57 06:56:01:800 697 M40-49 48  
669 676 Ewen THOMPSON 487.57 06:56:08:700 694 M40-49 48 CoolACTrunners (Gramps Army)
670 553 Dean COLDICOTT 487.04 06:27:19:700 775 M30-39 32  
671 696 Seppo KUUSISTO 487.01 07:00:23:900 883 M40-49 49  
672 670 Keith RUSSELL 486.17 06:55:08:600 828 M40-49 47  
673 557 David THOMAS 485.78 06:28:31:300 947 M30-39 36 Northside Running Group (NRG)
674 654 Jeff MORUNGA 485.77 06:51:39:700 276 M40-49 46 Woodstock Runners
675 618 Brendan MASON 485.31 06:42:32:700 187 M40-49 43 Fat Ass Racing Team (F.A.R.T.)
676 559 Michael HAHN 485.18 06:29:25:300 790 M30-39 33  
677 561 Peter WARK 485.14 06:28:20:800 834 M30-39 32  
678 690 Nick DRAYTON 485.10 06:58:17:100 619 M40-49 48  
679 562 Daniel WILLIAMS 484.93 06:28:30:400 668 M30-39 35 Northside Running Group (NRG)
680 590 Peter HEIDEGGER 484.87 06:35:03:300 298 M40-49 40 Hills District Joggers
681 568 Michael TULLY 483.96 06:29:22:400 617 M30-39 38 Studio One Newcastle
682 596 Andrew BIRCH 483.42 06:35:16:500 910 M40-49 40 Navy Ultramarathon Club
683 665 Gerry QUINN 483.40 06:53:14:400 682 M40-49 46 Mona Vale Madness
684 600 Paul HEAGNEY 482.55 06:36:13:500 865 M40-49 40 Northside Running Group (NRG)
685 579 Scott TURNER 481.87 06:31:21:100 817 M30-39 37  
686 659 Richard WOODHEAD 480.77 06:52:27:800 647 M40-49 45 Brookfield Runners
687 582 Roger CANTON 480.19 06:32:59:400 355 M30-39 36  
688 595 Grant MORONEY 477.84 06:35:29:000 715 M30-39 33 Western Districts Joggers & Harriers
689 637 Jan HERRMANN 477.79 06:45:43:100 162 M40-49 42 Fat Ass Racing Team (F.A.R.T.)
690 599 Lee WALTERS 475.83 06:36:07:200 691 M30-39 33  
691 685 Ian HAMILTON 474.97 06:57:40:700 969 M40-49 45  
692 662 Bill TOMICZEK 473.54 06:52:41:900 676 M50-59 43  
693 607 Grahame ROACH 473.04 06:39:08:100 745 M30-39 38  
694 621 Sudave SINGH 472.35 06:43:43:000 894 MU20 19 Northside Running Group (NRG)
695 697 David YOUNG 472.14 07:00:29:000 739 M40-49 45 In Training
696 679 Marc BESSER 469.09 06:57:23:300 750 M40-49 43  
697 708 Ken HOLMES 467.37 07:14:29:500 954 M40-49 48  
698 640 Richard MCCORMICK 463.06 06:47:17:100 299 M30-39 38 CoolRunning
699 713 Ross KNOWLES 462.43 07:22:29:000 301 M40-49 49  
700 643 David CATTO 461.94 06:48:27:900 820 M20-29 22  
701 644 Timothy SULLIVAN 461.64 06:48:34:900 710 M30-39 34  
702 646 Robert CARDEN 461.19 06:48:47:500 177 M30-39 35  
703 691 Stephen LIVESEY 460.38 06:58:33:200 794 M40-49 41  
704 692 David MUNRO 460.27 06:58:54:200 704 M40-49 41  
705 650 Bryan EDWARDS 459.50 06:50:34:100 804 M30-39 37  
706 695 Scott SMALL 459.08 07:00:06:300 906 M40-49 41  
707 653 Tschung CHANG 459.07 06:51:07:200 788 M30-39 33  
708 666 Molly CLIFTON 456.00 06:53:46:300 717 M20-29 27 Castlewood Construction
709 678 Russell KLUGMAN 455.92 06:57:22:400 751 M30-39 39  
710 686 Jules LEVIN 454.63 06:57:22:700 812 M30-39 39 Bondi Brats
711 715 Ian SINGER 454.36 07:26:26:800 729 M40-49 48 Sydney Striders
712 674 Cameron ARNOLD 453.58 06:59:55:800 625 M30-39 30 Sydney Striders
713 677 Luke WATERS 452.96 06:56:53:200 958 M30-39 33  
714 680 Stanley HURWITZ 452.64 06:57:26:500 754 M30-39 36  
715 703 Michael HIRNER 449.44 07:05:09:200 326 M40-49 40  
716 698 Hamish FITZHARDINGE 448.86 06:59:43:300 885 M30-39 37 Studio One Newcastle
717 706 Mark SPARSHOTT 441.23 07:17:40:300 604 M40-49 40 Brisbane River City Runners
718 709 Angus MITCHELL 432.08 07:16:01:800 953 M30-39 36 Navy Ultramarathon Club

DNF= Did Not Finish
DNS= Did Not Start