Six Foot Track Marathon Results - 12th March 2005

See note on Gun time versus Net Time.

If you are using a fairly-recent browser, this table is sortable by clicking on the column titles!

Place Firstname Lastname Gun Time Net Time Race Number Age/Sex Category Place in Category Place in Sex Club
1 Daniel Green 3:28:40.8 3:28:34.9 79 M3039 1 1 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
2 Chris Truscott 3:33:37.4 3:33:37.4 81 M3039 2 2 Sydney Striders
3 Don Wallace 3:34:26.4 3:34:19.4 72 M4049 1 3 Ashgrove Rangers AC
4 Jonathan Blake 3:36:22.3 3:36:16.6 2 M3039 3 4 Illawong Athletics
5 Trevor Jacobs 3:37:49.3 3:37:42.1 3 M5059 1 5 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
6 Andrew Hill 3:43:19.1 3:43:13.9 4 M2029 1 6  
7 Richard Were 3:43:56.4 3:43:47.4 5 M4049 2 7 Auckland YMCA
8 Emma Murray 3:44:04.8 3:44:04.8 97 F2029 1 1 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
9 Richard Roberts 3:47:13.0 3:47:05.3 84 M3039 4 8 Asics Wests
10 Andrew Lee 3:56:56.3 3:56:56.3 13 M3039 5 9  
11 Tim Sawkins 3:59:47.0 3:58:52.8 23 M4049 3 10 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
12 Clarke McClymont 4:00:16.3 4:00:05.5 88 M3039 6 11  
13 Scott Armstrong 4:03:36.9 4:03:28.0 82 M3039 7 12  
14 Martin Fryer 4:03:52.6 4:03:52.6 10 M4049 4 13 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
15 Tony Fattorini 4:06:05.0 4:05:54.3 67 M3039 8 14 Sydney Striders
16 Chris Graham 4:07:04.2 4:06:52.0 9 M3039 9 15 Sydney Striders
17 Greg Love 4:08:44.9 4:08:36.3 73 M5059 2 16 Central Coast Hash House Harriers
18 Richard Green 4:09:13.3 4:09:01.5 19 M2029 2 17 Sydney Striders
19 David Martin 4:10:14.5 4:10:02.2 86 M3039 10 18 Sydney Striders
20 Brett Nixon 4:13:54.1 4:13:45.7 14 M3039 11 19  
21 Suzanne Kelly 4:15:00.5 4:14:46.7 91 F3039 1 2 Sydney Striders
22 Dennis Fitzgerald 4:15:01.0 4:15:01.0 83 M3039 12 20 Billys Bushies
23 Ian Wright 4:19:37.8 4:19:22.6 29 M5059 3 21 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
24 Luke Littler 4:20:47.7 4:20:47.7 806 M3039 13 22 Bondi Brats
25 Martin Lefmann 4:21:32.1 4:21:32.1 704 M3039 14 23 Fat Ass Racing Team (F.A.R.T.)
26 Paul Arthur 4:21:36.9 4:21:36.9 1 M3039 15 24 CoolRunning
27 David Osmond 4:22:50.2 4:22:41.3 95 M3039 16 25 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
28 Dearne Fulcher 4:23:07.3 4:22:54.1 767 F3039 2 3 Blue Mountains Joggers
29 Vince Craig 4:23:19.5 4:23:19.5 85 M3039 17 26 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
30 Andrew Taylor 4:23:25.5 4:23:25.5 21 M4049 5 27 Sydney Striders
31 Jo Petersen 4:23:39.3 4:23:25.6 46 M5059 4 28  
32 Peter Truscott 4:24:11.5 4:23:57.4 68 M3039 18 29 Sydney Striders
33 Stuart Webster 4:24:14.0 4:24:01.4 35 M3039 19 30 Steam Sports
34 David Turner 4:25:31.4 4:25:31.4 8 M4049 6 31  
35 Alan Watson 4:25:38.0 4:25:38.0 28 M5059 5 32 Billys Bushies
36 Peter Scott 4:25:56.5 4:25:56.5 69 M3039 20 33 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
37 Michael Pickford 4:26:58.2 4:26:58.2 297 M2029 3 34 Campbelltown Joggers
38 Randy Brophy 4:27:31.3 4:27:31.3 12 M4049 7 35 Northside Running Group (NRG)
39 Martin Dowson 4:27:51.8 4:27:36.9 44 M4049 8 36 Sydney Striders
40 Glenn Horrocks 4:28:20.7 4:27:57.6 344 M3039 21 37  
41 Mark Tucker 4:28:23.0 4:28:15.2 26 M3039 22 38 Tri Down Under
42 Shaun Atchison 4:28:32.6 4:28:22.5 87 M3039 23 39 Sydney Striders
43 Kelvin Marshall 4:29:27.3 4:29:18.5 27 M4049 9 40 Sydney Striders
44 David Hosking 4:31:38.0 4:31:38.0 16 M3039 24 41 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
45 Peter Goldsmith 4:32:13.6 4:32:04.9 36 M4049 10 42  
46 Brett Worley 4:32:22.5 4:32:09.5 357 M2029 4 43  
47 Dawn Tiller 4:32:34.4 4:32:24.2 22 F3039 3 4 Sydney Striders
48 Jaap Bakker 4:32:50.1 4:32:41.7 303 M3039 25 44 Sydney Striders
49 Peter Cremen 4:33:26.3 4:33:17.5 796 M4049 11 45 Sydney Striders
50 Chris Richards 4:33:36.5 4:33:36.5 66 M4049 12 46 Kembla Joggers
51 Jordan Lefmann 4:34:29.6 4:34:29.6 45 M2029 5 47  
52 Leigh Chapman 4:34:53.5 4:34:46.0 99 M2029 6 48  
53 David Vlotman 4:35:55.4 4:35:55.4 20 M3039 26 49 North Sydney Bears
54 David Byrnes 4:36:44.4 4:36:44.4 205 M5059 6 50 Terrigal Trotters
55 Manfred Wolscher 4:38:02.3 4:37:47.7 38 M4049 13 51  
56 Luis Vazquez-Recio 4:39:04.9 4:38:58.0 31 M4049 14 52 Sydney Marathon Clinic
57 Jason Tucker 4:39:06.3 4:38:50.6 130 M3039 27 53 Tri Down Under
58 Julie Quinn 4:39:18.4 4:39:18.4 55 F3039 4 5 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
59 Colin Francis 4:39:49.3 4:39:49.3 299 M4049 15 54 WA Marathon Club
60 Josh Street 4:39:58.8 4:39:48.4 100 M3039 28 55  
61 Grant Dewar 4:40:01.2 4:39:49.9 370 M3039 29 56  
62 Richard Smith 4:40:42.5 4:40:42.5 109 M3039 30 57 Australain Mountain Running Assoc
63 Bruce Renwick 4:41:26.8 4:41:16.3 337 M5059 7 58 Terrigal Trotters
64 Jamin Forbes 4:42:12.2 4:42:02.7 295 M3039 31 59 Wagga Wagga Road Runners
65 Boris KamcHatka 4:42:20.3 4:42:20.3 63 M4049 16 60 Albury Road Runners
66 Keith Passmore 4:42:24.0 4:42:11.5 48 M3039 32 61 Northside Running Group (NRG)
67 Teresa Rider 4:42:34.8 4:42:23.9 51 F4049 1 6 Bondi Brats
68 Carina Killick 4:42:54.3 4:42:43.1 56 F3039 5 7  
69 Matthew Williams 4:44:08.0 4:44:00.1 102 M3039 33 62  
70 Barney Graham 4:44:33.7 4:44:26.0 793 M3039 34 63  
71 Greg Coy 4:45:28.2 4:45:28.2 117 M4049 17 64 Sydney Striders
72 Rolf Kuelsen 4:45:31.0 4:45:31.0 43 M4049 18 65 Billys Bushies
73 Ian Roberts 4:45:33.8 4:45:11.2 122 M3039 35 66 South Australian Road Runners
74 William Proctor 4:46:19.1 4:46:07.4 37 M3039 36 67  
74 Nikolay Nikolaev 4:46:19.1 4:46:19.1 144 M3039 36 67  
76 Paul Gillan 4:46:38.8 4:46:38.8 300 M3039 38 69 Billys Bushies
77 Tony Byrne 4:46:56.2 4:46:56.2 49 M4049 19 70 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
78 Paul Carmody 4:47:47.1 4:47:47.1 32 M2029 7 71  
79 Gavin Dober 4:48:13.1 4:48:13.1 815 M3039 39 72  
80 David Ferris 4:48:18.7 4:48:11.2 101 M2029 8 73 Billys Bushies
81 Andrew Lennox 4:49:11.3 4:48:59.0 785 M4049 20 74 Sydney Striders
82 Andrew Meenahan 4:49:24.5 4:49:18.5 611 M4049 21 75 Bathurst Runners
83 Adrian Jeffkins 4:50:06.2 4:50:06.2 39 M3039 40 76 CoolRunning
84 Vivienne Chuter 4:50:14.4 4:50:14.4 50 F2029 2 8  
85 Charlie Lawrence 4:50:31.2 4:50:31.2 298 M3039 41 77  
86 Peter Lally 4:50:49.2 4:50:24.2 365 M4049 22 78 Mackay Road Runners
87 Stephen Jackson 4:50:51.1 4:50:36.0 64 M4049 23 79 Sydney Striders
88 Glenn Dewhurst 4:51:00.9 4:50:49.6 136 M4049 24 80 Billys Bushies
89 John Glen 4:51:24.0 4:51:18.9 217 M4049 25 81 Blue Mountains Joggers
90 Sean Greenhill 4:51:25.1 4:51:25.1 108 M2029 9 82 Sydney Striders
91 Robert Gorman 4:51:34.6 4:51:21.1 93 M3039 42 83 Steam Sports
92 Philip Murphy 4:52:02.9 4:51:43.3 131 M3039 43 84 Sydney Striders
93 John Bugg 4:52:09.9 4:52:02.7 819 M3039 44 85 Sydney Striders
94 Paul Veldkamp 4:53:17.1 4:53:17.1 757 M4049 26 86 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
95 William Higham 4:53:22.5 4:52:57.3 301 M3039 45 87 Mackay Road Runners
96 David Cannings 4:53:54.4 4:53:54.4 25 M4049 27 88 Berowra Bush Runners
97 Daniel Toole 4:54:29.1 4:54:29.1 120 M2029 10 89 Billys Bushies
98 Peter Thomas 4:54:30.3 4:54:30.3 725 M2029 11 90 Turramurra Trotters
99 Dom Hay 4:54:34.7 4:54:16.5 353 M3039 46 91  
100 Mark Cutcliffe 4:54:54.2 4:54:47.3 600 M3039 47 92 Billys Bushies
101 Paul Ng 4:54:59.8 4:54:36.8 105 M3039 48 93 Billys Bushies
102 Owen Barnett 4:55:01.1 4:55:01.1 126 M4049 28 94 Billys Bushies
103 Roger Casey 4:55:21.6 4:55:21.6 369 M4049 29 95 Sydney Striders
104 John Leggett 4:55:23.8 4:55:23.8 132 M4049 30 96 Brookfield Runners
105 Andrew Wolstencroft 4:55:34.9 4:55:11.1 848 M3039 49 97  
106 David Gayford 4:55:38.3 4:55:31.4 115 M4049 31 98 Sydney Striders
107 Peter Goonpan 4:55:43.5 4:55:43.5 47 M4049 32 99 Billys Bushies
108 Elizabeth Edmonds 4:55:57.3 4:55:57.3 342 F4049 2 9 Sydney Striders
109 Bianca Van Woesik 4:56:16.9 4:56:03.8 53 F4049 3 10 Steam Sports
110 Liz Short 4:56:30.4 4:56:19.0 42 F5059 1 11 Billys Bushies
111 Lynda McKenzie-Hicks 4:56:38.2 4:56:25.1 76 F3039 6 12 Billys Bushies
112 Malcolm Bradley 4:56:49.9 4:56:29.1 373 M4049 33 100  
113 Simon Angus 4:57:11.2 4:57:11.2 107 M2029 12 101  
114 Steve Farrar 4:57:13.9 4:57:04.1 148 M3039 50 102 Brookfield Runners
115 Chris McTaggart 4:57:48.5 4:57:32.1 307 M2029 13 103  
116 Abel Carreira 4:57:50.7 4:57:50.7 800 M3039 51 104  
117 Symeko Jochinke 4:58:00.9 4:57:34.8 311 F3039 7 13  
118 Patrick Mickan 4:59:21.6 4:59:21.6 62 M2029 14 105  
119 Dan Beach 4:59:35.6 4:59:35.6 694 M2029 15 106  
120 Geoff Stalker 4:59:46.6 4:59:36.9 74 M4049 34 107 Kembla Joggers
121 Peter Kingston 4:59:54.8 4:59:47.5 705 M4049 35 108 Sydney Striders
122 Rebecca Waugh 5:00:08.7 5:00:08.7 811 F3039 8 14  
123 Wayne Gregory 5:00:38.2 5:00:38.2 314 M4049 36 109 Sydney Striders
124 John Healy 5:00:52.3 5:00:52.3 322 M3039 52 110  
125 Chris Thompson 5:01:00.7 5:00:43.5 41 M4049 37 111 Northside Running Group (NRG)
126 John Robins 5:01:02.2 5:01:02.2 143 M4049 38 112  
127 Andrew O'Neill 5:01:14.8 5:01:14.8 821 M3039 53 113  
128 Carol Baird 5:01:33.6 5:01:12.9 222 F5059 2 15 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
129 Tony Gasparre 5:01:44.8 5:01:44.8 173 M4049 39 114  
130 Stephen Bruggeman 5:01:50.8 5:01:50.8 169 M4049 40 115 Northside Running Group (NRG)
131 David Jenkins 5:02:21.1 5:01:49.1 338 M4049 41 116 Bondi Brats
132 Michael Corlis 5:03:30.6 5:03:20.5 18 M4049 42 117 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
133 Warren Meng 5:03:37.2 5:03:37.2 368 M4049 43 118 Mackay Road Runners
134 Matt Robinson 5:04:33.0 5:04:26.9 75 M3039 54 119 Billys Bushies
135 Marie Doke 5:04:41.9 5:04:28.4 58 F4049 4 16  
136 John Collie 5:05:03.3 5:04:53.9 601 M3039 55 120 Billys Bushies
137 Alan Heap 5:05:08.3 5:04:42.4 199 M5059 8 121  
138 Daniel Mellish 5:05:31.9 5:05:10.5 866 M2029 16 122 Northside Running Group (NRG)
139 Peter Honeysett 5:06:21.3 5:06:21.3 363 M4049 44 123  
140 Mohammed Alkhub 5:07:00.0 5:07:00.0 227 M4049 45 124 Sydney Striders
141 Bill Flanagan 5:07:04.3 5:07:04.3 89 M4049 46 125 Sydney Striders
142 Kipling Walker 5:07:23.7 5:06:55.1 187 M3039 56 126 Bondi Brats
143 Michael Morson 5:07:41.8 5:07:41.8 158 M3039 57 127 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
144 John Palmer 5:08:26.1 5:08:26.1 371 M5059 9 128 Sydney Striders
145 Simon Riordan 5:08:31.6 5:08:31.6 191 M3039 58 129 Sydney Striders
146 Feargal Hoey 5:08:47.6 5:08:37.9 70 M3039 59 130  
147 Stephen Bodnar 5:09:52.7 5:09:52.7 201 M4049 47 131 Sydney Striders
148 Barry Casey 5:10:04.2 5:09:43.5 361 M3039 60 132  
149 Ian Sargent 5:11:23.8 5:10:54.4 759 M4049 48 133 Sydney Marathon Clinic
150 Brian Pepper 5:11:31.3 5:11:19.4 951 M6069 1 134 Billys Bushies
151 Max Bogenhuber 5:11:33.6 5:11:22.5 950 M6069 2 135 Billys Bushies
152 Peter Fahey 5:11:40.2 5:11:40.2 356 M2029 17 136  
153 Shane Simpson 5:12:19.6 5:12:19.6 230 M3039 61 137  
154 Brett Kemble 5:12:21.3 5:12:03.1 215 M3039 62 138  
155 Daniel Gorman 5:12:49.7 5:12:06.7 778 M2029 18 139  
156 Jonathan Scott 5:13:08.2 5:12:36.8 804 M2029 19 140  
157 Jodie Bowman 5:13:22.3 5:13:22.3 305 F3039 9 17 Cronulla Tri Club
158 Hayden Wittig 5:13:54.2 5:13:31.5 776 M3039 63 141  
159 Colin Scott 5:14:25.3 5:14:07.8 790 M3039 64 142  
160 Damain Staunton 5:14:37.9 5:14:37.9 147 M3039 65 143 Billys Bushies
161 Keith Collin 5:14:42.1 5:14:42.1 123 M5059 10 144 Wagga Wagga Road Runners
162 Susan Morgan 5:14:50.7 5:14:50.7 164 F4049 5 18 Northside Running Group (NRG)
163 Andrew Crowther 5:15:09.5 5:14:36.0 321 M3039 66 145  
164 Freya Scollay 5:15:43.4 5:15:43.4 96 F3039 10 19 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
165 Alex Hove 5:16:14.0 5:16:14.0 157 M5059 11 146  
166 Malcolm Gamble 5:16:20.1 5:16:03.1 609 M3039 67 147 CoolRunning
167 Ron Schwebel 5:16:20.6 5:16:08.6 372 M5059 12 148 Sydney Striders
168 Mike Morrissey 5:17:06.9 5:16:43.5 313 M4049 49 149 Turramurra Trotters
169 Danielle Langsworth 5:17:15.5 5:17:07.1 309 F3039 11 20 Sydney Striders
170 Alan Bradley 5:17:20.9 5:16:51.2 159 M4049 50 150 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
171 Peter Ferris 5:17:22.9 5:17:12.7 112 M5059 13 151 Billys Bushies
172 Robert Ware 5:17:34.9 5:17:18.9 40 M3039 68 152 Brisbane River City Runners
173 Patricia Keating 5:17:40.9 5:17:40.9 206 F5059 3 21 Billys Bushies
174 Peter Malinowski 5:17:43.7 5:17:29.4 604 M5059 14 153 Watagan Warriors
175 Cathy Gorman-Brown 5:18:11.4 5:17:49.1 835 F3039 12 22  
176 James Cryer 5:18:49.1 5:18:33.6 104 M5059 15 154 Sydney Striders
177 Eugene Duff 5:18:52.7 5:18:19.3 331 M2029 20 155  
178 Phillip Laing 5:19:06.8 5:18:45.2 233 M4049 51 156 South Australian Road Runners
179 David Hooper 5:19:10.7 5:19:01.2 296 M6069 3 157  
180 Grant Deitch 5:19:33.5 5:19:22.1 798 M3039 69 158 Kembla Joggers
181 Fleur Grose 5:19:50.1 5:19:50.1 216 F3039 13 23  
182 Sarah Antill 5:19:59.7 5:19:59.7 24 F3039 14 24 Fat Ass Racing Team (F.A.R.T.)
183 Craig Brown 5:20:25.9 5:20:10.1 71 M3039 70 159 Sydney Striders
184 Edward West 5:20:41.1 5:20:20.3 608 M5059 16 160 Berowra Bush Runners
185 Bob Smith 5:20:41.4 5:20:20.8 603 M5059 17 161 Berowra Bush Runners
186 Colin Weekes 5:21:08.7 5:21:08.7 137 M5059 18 162 Bondi Brats
187 Jonathan Bird 5:21:10.6 5:21:10.6 207 M4049 52 163 Northside Running Group (NRG)
188 Graeme Kelly 5:21:25.0 5:21:06.1 134 M5059 19 164 Panthers Triathlon Club
189 Joanne Chapman 5:21:29.4 5:21:29.4 844 F2029 3 25 Yarra Tri Club
190 Philip Barrett 5:21:30.5 5:21:30.5 707 M3039 71 165 Yarra Tri Club
191 Damian Underwood 5:21:30.9 5:20:54.5 764 M2029 21 166  
192 Alan McLennan 5:22:18.0 5:22:18.0 825 M4049 53 167  
193 Lucy Johnstone 5:22:32.2 5:22:16.2 850 F2029 4 26  
194 Matthew Riordan 5:22:38.6 5:22:22.6 192 M3039 72 168  
195 Jaco Boshoff 5:23:22.6 5:23:22.6 367 M3039 73 169  
196 Leif Erik Nielsen 5:24:34.9 5:24:21.2 335 M4049 54 170 Glostrup IC
197 Tony Grainger 5:25:22.3 5:25:22.3 198 M3039 74 171 Sydney Striders
198 Barry Rutter 5:25:32.5 5:25:32.5 114 M5059 20 172 Sydney Striders
199 Chris Tait 5:25:40.3 5:25:20.4 170 M4049 55 173  
200 Vicki Godfrey 5:25:42.0 5:25:42.0 316 F2029 5 27  
201 Ryan Carr 5:25:42.4 5:25:42.4 304 M3039 75 174  
202 John Korowajczyk 5:25:48.4 5:25:48.4 688 M3039 76 175  
203 Glenn Lockwood 5:26:48.5 5:26:48.5 712 M4049 56 176 Sydney Striders
204 Ian Green 5:26:59.1 5:26:59.1 183 M5059 21 177 Western Districts Joggers & Harriers
205 John Tokoli 5:27:25.3 5:27:05.5 182 M4049 57 178  
206 Teresa Burgess 5:27:27.7 5:26:53.2 195 F4049 6 28 Griffith Feral Tri-Ards
207 Cameron Gentle 5:27:39.6 5:27:39.6 668 M3039 77 179  
208 Garry Wilson 5:27:43.0 5:27:34.0 165 M3039 78 180  
209 Guy Roberts 5:28:14.8 5:28:14.8 228 M3039 79 181 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
210 Kevin Dyson 5:28:23.8 5:28:14.2 607 M3039 80 182  
211 Jason Elias 5:28:24.4 5:28:14.6 766 M3039 81 183  
212 Steven Chichester 5:28:25.5 5:28:15.5 810 M3039 82 184  
213 Charles Low 5:28:53.5 5:28:53.5 714 M5059 22 185  
214 Phillip Jones 5:29:03.6 5:29:03.6 826 M4049 58 186 Sydney Striders
215 Paul Coull 5:29:06.1 5:28:58.7 110 M4049 59 187 Billys Bushies
216 Chery Horne 5:29:38.5 5:29:16.2 160 F5059 4 29  
217 Philip Hugill 5:29:42.7 5:29:42.7 57 M4049 60 188 Sydney Striders
218 Tim Wilkinson 5:29:48.3 5:29:29.0 358 M4049 61 189  
219 Malcolm Satchell 5:30:06.4 5:29:53.4 336 M5059 23 190 Sydney Striders
220 Adrian Spragg 5:30:12.5 5:30:04.5 606 M4049 62 191 Sydney Striders
221 Patrick Gibbons 5:30:39.2 5:30:03.7 781 M3039 83 192  
222 Glenn Hooker 5:31:42.9 5:31:42.9 816 M4049 63 193  
223 David Baldwin 5:31:48.1 5:31:36.8 119 M3039 84 194 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
224 Philip Whitten 5:31:48.1 5:31:48.1 857 M3039 85 195  
225 Peter Strachan 5:31:50.2 5:31:50.2 128 M5059 24 196 Hills District Joggers
226 Craig Plumb 5:32:08.0 5:31:41.0 794 M4049 64 197 Sydney Striders
227 Matthew Kinchington 5:32:13.8 5:31:49.5 620 M3039 86 198  
227 Mark Sparshott 5:32:13.8 5:32:01.6 103 M3039 86 198 Brisbane River City Runners
229 Gwilym Funnell 5:32:17.3 5:32:02.0 172 M3039 88 200 Yomping At The Bit
230 Jan Herrmann 5:32:36.8 5:32:36.8 139 M4049 65 201 Fat Ass Racing Team (F.A.R.T.)
231 Dom Isberg 5:33:16.4 5:32:45.4 259 M4049 66 202 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
232 Wayne Murray 5:33:20.3 5:32:43.7 273 M4049 67 203  
233 Paul Scullion 5:33:21.9 5:33:11.6 211 M3039 89 204  
234 Alex Reade 5:33:44.9 5:33:01.0 619 M3039 90 205  
235 Kay Pendlebury 5:33:53.6 5:33:53.6 326 F5059 5 30 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
236 Peter Holz 5:34:19.1 5:34:19.1 242 M4049 68 206 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
237 Peter Barnes 5:34:25.9 5:33:56.7 121 M4049 69 207  
238 Hernan Saez 5:34:48.0 5:34:48.0 129 M4049 70 208 Western Districts Joggers & Harriers
239 Crispin Allison 5:35:09.7 5:35:09.7 334 M3039 91 209 Northside Running Group (NRG)
240 Roger Cartwright 5:35:18.6 5:35:18.6 138 M3039 92 210 Sydney Striders
241 Patrick Hodgens 5:35:19.1 5:35:19.1 155 M4049 71 211 Sydney Striders
242 Alex Ozkan 5:35:19.6 5:35:07.2 740 M4049 72 212  
243 Paul Kehoe 5:35:25.2 5:35:25.2 235 M3039 93 213  
244 Terry Down 5:35:37.4 5:35:37.4 754 M3039 94 214  
245 Glen Scullion 5:35:59.4 5:35:49.0 374 M3039 95 215  
246 Les Bryce 5:36:00.5 5:36:00.5 180 M5059 25 216 Turramurra Trotters
247 Tim Turner 5:36:02.8 5:35:38.7 152 M4049 73 217 Fat Ass Racing Team (F.A.R.T.)
248 Graham Wye 5:36:10.7 5:36:10.7 151 M4049 74 218 Fat Ass Racing Team (F.A.R.T.)
249 Erik Dupont 5:36:28.0 5:36:09.2 831 M4049 75 219  
250 Jacqueline King 5:37:01.6 5:37:01.6 302 F3039 15 31 Terrigal Trotters
251 Robert Carden 5:37:02.4 5:36:33.9 150 M3039 96 220  
252 Steve Appleby 5:37:07.5 5:36:53.3 30 M5059 26 221 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
253 Chris Robinson 5:37:11.3 5:37:06.0 239 M2029 22 222 Billys Bushies
254 Craig Goodall 5:37:41.0 5:37:41.0 726 M5059 27 223 Billys Bushies
255 John Mitchell 5:37:47.4 5:37:47.4 626 M4049 76 224 Northside Running Group (NRG)
256 Elouise Peach 5:37:54.0 5:37:54.0 59 F3039 16 32 Billys Bushies
257 Edward Bedzinski 5:38:21.8 5:38:12.9 212 M3039 97 225 Ridge Ramblers
258 Wayne Tibbitts 5:38:29.0 5:38:29.0 243 M4049 77 226 Billys Bushies
259 Nigel Smith 5:38:42.6 5:38:42.6 174 M4049 78 227  
260 Jeremy Culver 5:39:18.6 5:39:18.6 315 M4049 79 228  
261 Brian Owles 5:39:34.2 5:39:34.2 851 M6069 4 229 Northside Running Group (NRG)
262 Tonia Lance 5:39:36.0 5:39:22.6 196 F2029 6 33 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
263 Johanean Tebbutt 5:39:55.5 5:39:20.6 181 F3039 17 34  
264 Charlie Glapiak 5:40:02.6 5:39:48.3 238 M5059 28 230 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
265 Tim Austin 5:40:05.8 5:40:05.8 135 M3039 98 231 Sydney Striders
266 Emma Pringle 5:40:07.6 5:39:51.2 769 F2029 7 35 Northside Running Group (NRG)
267 Chris Grady 5:40:11.5 5:40:11.5 277 M4049 80 232  
268 Gary McCartney 5:40:38.7 5:40:25.1 251 M4049 81 233 Northside Running Group (NRG)
269 Jamie Barnes 5:40:42.6 5:40:23.1 339 M3039 99 234 Tri Down Under
270 David Novotny 5:42:06.9 5:41:30.0 641 M3039 100 235 North Sydney Bears
271 David Drew 5:42:30.1 5:42:30.1 805 M4049 82 236  
272 Dick Servin 5:42:30.6 5:41:48.3 739 M3039 101 237  
273 Ray Wales 5:42:35.1 5:42:35.1 613 M5059 29 238 Kembla Joggers
274 David Austin 5:42:36.6 5:42:36.6 190 M4049 83 239  
275 Phil Clarke 5:42:40.3 5:42:20.1 252 M5059 30 240 Billys Bushies
276 Brian Smith 5:42:47.1 5:42:39.4 124 M4049 84 241 Bathurst Runners
277 James Cook 5:42:51.5 5:42:29.0 783 M3039 102 242  
278 Greg McCann 5:42:52.0 5:42:32.5 149 M4049 85 243 Berowra Bush Runners
279 Brett Golledge 5:42:52.9 5:42:52.9 743 M4049 86 244 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
280 Bob Martin 5:43:08.7 5:42:43.9 360 M5059 31 245 Wells City Harriers
281 Mario Larocca 5:43:42.1 5:43:14.9 225 M5059 32 246 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
282 Terry Smith 5:43:46.7 5:43:37.4 795 M4049 87 247 Billys Bushies
283 Peter Blackshaw 5:44:05.4 5:44:05.4 224 M4049 88 248  
284 Scott Thomas 5:44:12.4 5:44:12.4 847 M3039 103 249  
285 Antonio Toscano 5:44:33.8 5:44:04.5 249 M4049 89 250 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
286 Vincent Browning 5:44:43.3 5:44:43.3 874 M4049 90 251 Hills District Joggers
287 Werner Forster 5:45:04.2 5:44:37.1 232 M5059 33 252 Blue Mountains Joggers
288 Tanya Baluk 5:45:08.4 5:45:08.4 780 F3039 18 36 Northside Running Group (NRG)
289 Richard Medway 5:46:02.2 5:45:45.6 856 M3039 104 253  
290 Sebastian Warmerdam 5:46:19.6 5:45:51.1 716 M4049 91 254 Sydney Striders
291 Stephen Hanlon 5:46:22.6 5:46:12.8 692 M3039 105 255  
292 Victor Gomes 5:46:23.9 5:45:56.7 832 M4049 92 256 Fraser Park Athletics
293 Phil Preston 5:46:33.7 5:46:33.7 843 M3039 106 257  
294 Andrew Cox 5:46:33.8 5:46:33.8 202 M3039 107 258 Billys Bushies
295 Lutz Langner 5:46:57.3 5:46:07.1 709 M4049 93 259 FeG Sports
296 Martin Harris 5:47:08.6 5:46:53.6 94 M2029 23 260 Sydney Striders
297 David King 5:47:38.8 5:47:22.3 153 M5059 34 261 Sydney Striders
298 Wayne Donges 5:47:44.5 5:47:18.6 364 M4049 94 262 Blue Mountains Joggers
299 Matthew Chapman 5:47:48.9 5:47:36.4 214 M2029 24 263 Billys Bushies
300 Janelle White 5:47:53.1 5:47:27.6 696 F3039 19 37  
301 Natalie Lay 5:48:01.6 5:48:01.6 700 F3039 20 38 Northside Running Group (NRG)
302 Karen Wolscher 5:48:03.0 5:48:03.0 166 F3039 21 39  
303 Rowan Vickers 5:48:10.5 5:48:03.4 188 M4049 95 264  
304 Brian McPherson 5:48:12.7 5:48:04.0 118 M3039 108 265 Toowoomba Road Runners
305 Mary Stringer 5:48:23.4 5:47:47.1 264 F4049 7 40 Sydney Striders
306 John Dujmovic 5:48:46.1 5:48:46.1 345 M3039 109 266 Brookfield Runners
307 Amanda Underwood 5:48:59.7 5:48:59.7 176 F2029 8 41 Sydney Striders
308 Stephen Lindsay 5:49:01.0 5:49:01.0 736 M4049 96 267  
309 Stuart Wilson 5:49:02.1 5:48:38.8 253 M4049 97 268  
310 David Henderson 5:49:04.5 5:48:56.9 854 M4049 98 269 Blue Mountains Joggers
311 Megan Thomas 5:49:05.0 5:48:50.0 738 F3039 22 42 Northside Running Group (NRG)
312 Gavin Pilz 5:50:02.2 5:49:38.8 627 M3039 110 270 Sydney Frontrunners
313 John Sellars 5:50:08.7 5:50:08.7 168 M5059 35 271 Kallangur Klappers
314 Graeme Hill 5:50:17.7 5:50:17.7 197 M5059 36 272  
315 Mark Langsworth 5:50:24.2 5:50:24.2 329 M4049 99 273 Sydney Striders
316 Richard Florczak 5:51:15.3 5:51:04.8 234 M5059 37 274  
317 Mathieu Delpont 5:51:36.3 5:51:36.3 788 M2029 25 275  
318 David Ottrey 5:52:08.1 5:51:28.9 245 M4049 100 276 Griffith Feral Tri'ards
319 David Kane 5:52:56.5 5:52:36.7 807 M3039 111 277  
320 Joe Barker 5:52:56.8 5:52:36.1 348 M3039 112 278  
321 Helen Stanger 5:53:05.7 5:52:48.2 61 F5059 6 43 Billys Bushies
322 Roger Bowen 5:53:10.1 5:53:10.1 218 M5059 38 279 Blue Mountains Joggers
323 John Larkin 5:53:11.8 5:52:32.8 323 M3039 113 280  
324 David Bray 5:53:21.6 5:53:00.4 310 M3039 114 281 Sydney Striders
325 Bruce Hincks 5:53:37.5 5:53:37.5 146 M3039 115 282 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
326 Vicky Murray 5:53:38.8 5:53:38.8 274 F4049 8 44  
327 Liz Cyarto 5:54:26.6 5:54:26.6 375 F3039 23 45  
328 Glen Terry 5:54:46.7 5:54:34.1 710 M4049 101 283  
329 Peter Bell 5:55:03.3 5:55:03.3 185 M4049 102 284  
330 Richard Quinn 5:55:06.1 5:54:42.1 171 M4049 103 285  
331 Garry Wise 5:55:08.5 5:55:08.5 870 M5059 39 286  
332 Jim Carter 5:55:34.5 5:55:34.5 853 M4049 104 287 Northside Running Group (NRG)
333 James Moody 5:55:37.3 5:55:00.1 271 M5059 40 288 Sydney Striders
334 David Frazer 5:55:46.9 5:55:46.9 177 M3039 116 289  
335 Terry Meehan 5:55:52.7 5:55:52.7 154 M3039 117 290  
336 Peter Nuttall 5:56:09.3 5:56:09.3 200 M4049 105 291 Turramurra Trotters
337 David Paff 5:56:17.0 5:56:04.6 184 M4049 106 292  
338 Matt Olsen 5:56:17.7 5:56:17.7 98 M3039 118 293 Mingara Athletics Club
339 Stephen Holm 5:56:20.0 5:56:03.1 260 M4049 107 294  
340 Louis Commins 5:56:27.0 5:56:08.9 674 M5059 41 295 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
341 Theron King 5:56:40.1 5:56:40.1 340 M3039 119 296 Terrigal Trotters
342 Anne Kidman 5:56:50.1 5:56:50.1 60 F5059 7 46 Alice Springs Running & Walking Club
343 Drew Shaw 5:57:03.3 5:57:03.3 111 M3039 120 297 Billys Bushies
344 Angela Johnson 5:57:07.4 5:56:35.3 261 F2029 9 47 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
345 Maureen Wilson 5:57:18.0 5:57:18.0 617 F5059 8 48  
346 Carmel Kahlefeldt 5:57:21.1 5:56:49.5 341 F4049 9 49 Wagga Wagga Road Runners
347 Andrew Titterton 5:57:23.1 5:57:23.1 735 M3039 121 298  
348 Anthony Hayes 5:57:28.8 5:57:28.8 220 M4049 108 299 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
349 Keith Morgan 5:57:32.5 5:57:32.5 145 M6069 5 300 Brisbane River City Runners
350 Stephen Donovan 5:57:46.0 5:57:08.2 312 M3039 122 301  
351 Maria Di Marco 5:58:03.4 5:57:36.8 864 F2029 10 50 Sydney Striders
352 Glen Ebzery 5:58:06.2 5:57:31.0 193 M4049 109 302  
353 Ian Garrett 5:58:26.3 5:58:11.1 140 M4049 110 303 Macarthur Triathlon Club
354 Michael Thorley 5:58:38.9 5:57:60.0 809 M5059 42 304  
355 Susan Griffith 5:59:58.5 5:59:25.2 294 F4049 10 51 Northside Running Group (NRG)
356 Dean Simpson 6:00:18.8 6:00:02.2 229 M3039 123 305  
357 Lynette Arnel 6:00:29.1 6:00:29.1 719 F4049 11 52  
358 Gary McCaw 6:00:33.8 6:00:27.2 219 M4049 111 306 Cronulla Triathlon Club
359 Richard Bilewicz 6:00:36.0 6:00:05.9 163 M5059 43 307 Bondi Brats
360 James Meade 6:00:40.7 6:00:22.8 281 M4049 112 308  
361 Jeremy Baillie 6:01:00.0 6:01:00.0 33 M3039 124 309  
362 Nick Thompson 6:01:09.1 6:00:40.5 651 M4049 113 310 Terrigal Trotters
363 Robert Boyce 6:01:48.9 6:01:13.0 834 M4049 114 311  
364 Gavin Le Roux 6:01:53.6 6:01:33.1 849 M3039 125 312  
365 Trish Ruhen 6:02:10.6 6:01:38.9 750 F4049 12 53 Billys Bushies
366 Larry Dogon 6:02:30.4 6:02:30.4 797 M4049 115 313  
367 Alex Nagy 6:03:04.8 6:02:50.2 266 M5059 44 314 Corona Drinking Club
368 Chris Hatcher 6:03:16.5 6:03:16.5 161 M4049 116 315 Terrigal Trotters
369 Ross Yates 6:03:17.3 6:02:48.1 250 M5059 45 316 Fat Ass Racing Team (F.A.R.T.)
370 Eddie Moore 6:03:23.9 6:03:09.0 189 M4049 117 317  
371 Arnold Cohen 6:03:33.2 6:03:33.2 654 M4049 118 318  
372 Kevin Thomas 6:03:36.6 6:02:57.5 167 M3039 126 319 City Tattersalls Harriers
373 Elizabeth Ong 6:04:34.7 6:04:34.7 213 F3039 24 54 Glenhuntley Athletics Club
374 Philip Clifton 6:04:56.6 6:04:42.5 221 M6069 6 320 Cedo's Diggers Bondi
375 Denis Sharrock 6:05:08.0 6:04:33.6 248 M5059 46 321 Campbelltown Joggers
376 Brian Murphy 6:05:19.7 6:05:19.7 802 M5059 47 322  
377 Michael Daly 6:05:20.3 6:05:20.3 789 M5059 48 323  
378 Angus Farncomb 6:05:24.5 6:05:24.5 226 M3039 127 324 Terrigal Trotters
379 Robin Cameron 6:05:41.4 6:05:05.9 194 F4049 13 55 Sydney Striders
380 Pat Hughes 6:06:25.6 6:06:09.4 675 M6069 7 325 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
381 Phil Stollery 6:06:32.5 6:06:32.5 203 M5059 49 326  
382 Jane Trumper 6:06:32.7 6:05:57.7 615 F4049 14 56  
383 Peter Trumper 6:06:32.8 0 632 M4049 119 327  
384 Sam Serisier 6:06:32.9 6:05:57.1 742 M3039 128 328 Sydney Striders
385 John Buttner 6:07:08.4 6:07:08.4 812 M4049 120 329  
386 Swami Gyanprayag 6:07:09.4 6:06:58.4 792 M5059 50 330  
387 Margaret Cameron 6:08:18.9 6:08:18.9 660 F4049 15 57 Sydney Striders
388 Roz Warne 6:08:27.0 6:08:27.0 868 F4049 16 58 Sydney Striders
389 Damian King 6:09:07.9 6:08:26.8 756 M3039 129 331  
390 Michael Levy 6:09:35.1 6:09:20.5 762 M4049 121 332 Northside Running Group (NRG)
391 Bob Cumming 6:09:43.3 6:09:23.2 824 M4049 122 333  
392 Steven Yatman 6:09:46.6 6:09:25.7 786 M4049 123 334 Team Bodgi
393 Brendan Mason 6:10:13.5 6:10:13.5 343 M4049 124 335 Sydney Striders
394 Jeff Morunga 6:10:18.0 6:10:18.0 236 M4049 125 336 Sydney Striders
395 Charlie O'Connor 6:10:29.7 6:10:29.7 770 M3039 130 337  
396 Richard McCormick 6:10:57.5 6:10:46.0 268 M3039 131 338 CoolRunning
397 Chris Knutsen 6:11:31.1 6:11:07.4 208 M4049 126 339 Blue Mountains Joggers
398 Karin Kaehne 6:12:02.0 6:11:34.5 715 F3039 25 59 Sydney Striders
399 Simon Andreou 6:12:11.9 6:11:45.4 347 M4049 127 340 Wagga Triants
400 Don MacIntyre 6:12:40.5 6:12:12.9 638 M5059 51 341 Wagga Wagga Road Runners
401 Liza Whitfield 6:12:50.5 6:12:38.7 773 F3039 26 60 Terrigal Trotters
402 Leo Paul 6:12:55.9 6:12:33.1 293 M5059 52 342 Billys Bushies
403 Scott Chadwick 6:13:05.6 6:12:46.3 721 M4049 128 343  
404 Julie McGaw 6:13:14.3 6:12:49.7 659 F3039 27 61 Sydney Striders
405 Shane Hayes 6:13:18.3 6:13:18.3 52 MU20 1 344 Terrigal Trotters
406 Roland Hassall 6:13:30.8 6:13:11.9 186 M3039 132 345 Sydney Striders
407 Ken Raupach 6:14:34.6 6:14:17.7 6 M4049 129 346 Sydney Pacific
408 Greg McKinley 6:14:41.7 6:14:29.6 616 M3039 133 347  
409 Maria Wood 6:14:45.3 6:14:45.3 837 F4049 17 62  
410 Marie-Claire Kurt 6:14:46.3 6:14:46.3 649 F4049 18 63 Kembla Joggers
411 Peter Cassin 6:15:10.4 6:14:30.3 318 M4049 130 348  
412 Tracy Collett 6:15:11.6 6:14:54.1 637 F4049 19 64 Kembla Joggers
413 Ingmar Sommer 6:15:44.6 6:15:44.6 713 M3039 134 349  
414 Eric Schmierer 6:16:08.8 6:15:40.6 625 M5059 53 350 Sydney Striders
415 Lee Walters 6:16:19.4 6:15:59.5 799 M3039 135 351  
416 Graham Sheargold 6:16:39.9 6:16:39.9 867 M4049 131 352 Girraween Athletic Club
417 Ewen Thompson 6:18:09.9 6:18:09.9 648 M4049 132 353 CoolRunning
418 Yvonne Sobolewski 6:18:11.1 6:18:11.1 256 F3039 28 65  
419 Richard Kolodziej 6:18:19.1 6:17:43.5 801 M5059 54 354 Bankstown Sports Athletics Club
420 Janet Moore 6:18:19.5 6:18:04.2 845 F4049 20 66 Terrigal Trotters
421 Danny Moore 6:18:23.7 6:18:07.6 602 M4049 133 355 Terrigal Trotters
422 Karen Wille 6:18:47.0 6:18:47.0 871 F3039 29 67 Northside Runners - Manly
423 John Spinney 6:19:30.2 6:19:02.8 262 M6069 8 356 Blue Mountains Joggers
424 Anthony Compton 6:19:30.7 6:18:59.7 623 M4049 134 357  
425 Fred Foster 6:19:32.1 6:19:32.1 840 M5059 55 358  
426 Michael Menz 6:19:36.0 6:19:15.3 278 M4049 135 359  
427 Peter Shaw 6:19:44.5 6:19:44.5 346 M5059 56 360  
428 Gregg Powell 6:19:46.9 6:19:18.3 306 M3039 136 361  
429 Martin Pluss 6:20:04.7 6:19:25.2 325 M4049 136 362 Sydney Striders
430 Stephany Howard 6:20:14.4 6:20:14.4 275 F3039 30 68 Brisbane Running Buddies
431 Cade Butler 6:20:23.1 6:19:37.8 782 M2029 26 363  
432 Ken Smith 6:20:25.2 6:19:35.7 679 M5059 57 364  
433 Karen Koppenol 6:20:26.0 6:20:26.0 284 F5059 9 69 Brisbane River City Runners
434 Richard Shakenovsky 6:20:29.1 6:20:12.3 669 M4049 137 365  
435 Derek Gordon 6:20:30.2 6:20:16.3 817 M4049 138 366  
436 Scott Holz 6:21:15.8 6:21:07.0 732 M4049 139 367 CoolRunning
437 Stephen Kibble 6:21:49.3 6:21:34.5 210 M4049 140 368 Sydney Striders
438 Dougal Langusch 6:22:25.4 6:22:07.5 204 M2029 27 369 Sydney Striders
439 Dave Joseph 6:23:17.5 6:23:17.5 240 M5059 58 370 Yomping At The Bit
440 Deirdre Duncan 6:23:29.2 6:22:55.5 258 F5059 10 70 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
441 Geoff Smith 6:23:30.6 6:23:14.8 246 M4049 141 371 Kembla Joggers
442 John Lindsay 6:23:36.7 6:23:36.7 643 M5059 59 372  
443 Jennifer Kiss 6:23:59.5 6:23:59.5 279 F4049 21 71  
444 Vic Anderson 6:24:00.9 6:24:00.9 280 M5059 60 373 Western Districts Joggers & Harriers
445 Brad Pollock 6:24:52.4 6:24:07.0 814 M3039 137 374  
446 Michael O'Mara 6:24:58.6 6:24:44.2 257 M5059 61 375 Western Districts Joggers & Harriers
447 Mark Renshaw 6:25:00.9 6:25:00.9 774 M4049 142 376 Tri Downunder
448 Craig Elliott 6:25:28.9 6:24:48.2 324 M3039 138 377  
449 Otmar Raus 6:25:35.8 6:25:35.8 859 M5059 62 378 Victorian Road Runners
450 Mick Charlton 6:25:44.3 6:25:04.0 842 M5059 63 379 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
451 Ben Dall'Amico 6:26:04.4 6:25:45.5 267 M5059 64 380  
452 Tim Rogers 6:26:24.2 6:25:44.4 765 M3039 139 381  
453 Ian Yard-Smith 6:26:36.3 6:26:08.9 855 M3039 140 382  
454 Robert Paxton 6:26:57.4 6:26:17.2 276 M5059 65 383 Campbelltown Joggers
455 Trevor Bayliss 6:26:58.8 6:26:58.8 701 M4049 143 384 Bathurst Runners
456 Deborah Laidlaw 6:27:13.4 6:27:13.4 179 F4049 22 72 Northside Running Group (NRG)
457 James Cameron 6:27:20.1 6:27:20.1 841 M3039 141 385  
458 Carl Simpson 6:27:42.9 6:27:21.1 254 M5059 66 386 Western Districts Joggers & Harriers
459 Grahame Murphy 6:27:48.8 6:27:48.8 237 M5059 67 387 Sydney Striders
460 Doug Chapman 6:28:20.6 6:28:04.7 656 M5059 68 388 Billys Bushies
461 Franca Facci 6:29:21.4 6:29:02.7 652 F4049 23 73 Kembla Joggers
462 Chris Horwood 6:29:28.5 6:28:47.0 317 M5059 69 389  
463 Rob Cummins 6:29:30.8 6:29:05.7 689 M2029 28 390  
464 Edward Gregg 6:29:34.2 6:29:34.2 852 M3039 142 391  
465 Ross Knowles 6:29:35.8 6:29:35.8 644 M4049 144 392  
466 Con Panagos 6:29:56.6 6:29:27.4 661 M5059 70 393  
467 Bob Fickel 6:30:16.9 6:29:45.3 247 M5059 71 394 Sydney Marathon Clinic
468 Mark Duckworth 6:31:22.5 6:31:22.5 289 M4049 145 395 Fat Ass Racing Team (F.A.R.T.)
469 Mick Kilham 6:31:22.8 6:31:22.8 269 M4049 146 396 Western Districts Joggers & Harriers
470 Phillip Titterton 6:31:41.9 6:31:18.5 621 M5059 72 397 Sydney Striders
471 John Henderson 6:31:52.3 6:31:52.3 711 M4049 147 398  
472 Alan Beattie 6:31:54.6 6:31:54.6 631 M5059 73 399  
473 Chris Huet 6:32:00.3 6:32:00.3 828 M3039 143 400 Australian defence Force Running Assoc
474 Fiona Nelson 6:32:03.9 6:32:03.9 873 F3039 31 74 Sydney Striders
475 Ronny Marks 6:32:18.3 6:32:18.3 830 M4049 148 401  
476 Duncan Haskins 6:32:19.0 6:31:41.1 869 M3039 144 402 Warringah Tri Club
477 Barb Byrnes 6:33:00.4 6:32:49.0 791 F5059 11 75 Terrigal Trotters
478 Barbara Kennard 6:33:08.9 6:32:48.9 724 F4049 24 76 Kembla Joggers
479 Ross McNally 6:33:51.5 6:33:04.3 624 M4049 149 403  
480 Peter Anderson 6:34:05.5 6:33:31.9 846 M5059 74 404 Rainers Rebels
481 Valentina Hazell 6:35:05.7 6:35:05.7 722 F4049 25 77  
482 Mel Henry 6:35:26.8 6:35:26.8 665 M4049 150 405  
483 Regina Koegst 6:35:47.5 6:35:47.5 761 F3039 32 78  
484 Peter Quinn 6:35:47.6 6:35:22.3 209 M5059 75 406  
485 Stephen Fisher 6:35:48.6 6:35:48.6 162 M5059 76 407 Sydney Striders
486 Fiona Horn 6:36:18.2 6:36:18.2 861 F4049 26 79  
487 Alasdair Dipple 6:37:15.7 6:37:09.3 655 M3039 145 408  
488 Lachlan Elmer 6:37:26.6 6:37:26.6 838 M3039 146 409  
489 Neale McLeod 6:37:46.1 6:37:46.1 672 M4049 151 410 Billys Bushies
490 Wayne Davis 6:37:48.4 6:37:32.8 156 M4049 152 411  
491 Anne Grundy 6:38:03.9 6:37:23.5 376 F5059 12 80  
492 Kevin O'Kane 6:38:26.2 6:38:26.2 618 M5059 77 412 Sydney Striders
493 Sharon Callister 6:38:26.6 6:38:18.3 823 F4049 27 81 Sydney Striders
494 Virginia Ffitch 6:38:27.5 6:37:58.7 863 F3039 33 82 Sydney Striders
495 Hugh Crawley 6:38:45.3 6:38:45.3 244 M6069 9 413 ACT Veterans Athletic Club
496 Nerise East 6:38:46.9 6:38:23.7 287 F4049 28 83  
497 Jonathan Simpson 6:38:58.1 6:38:27.6 349 M3039 147 414  
498 Keith Knox 6:39:19.0 6:39:19.0 285 M5059 78 415 Sutherland District Athletic Club
499 Mick McCarthy 6:39:22.7 6:39:00.6 327 M3039 148 416 Sydney Striders
500 Pamela Carter 6:39:38.1 6:39:38.1 746 F5059 13 84 Northside Running Group (NRG)
501 Dominic Boidin 6:40:05.3 6:40:05.3 288 M4049 153 417  
502 Anthony Bousfield 6:40:19.1 6:40:19.1 282 M4049 154 418  
503 Nick Drayton 6:41:07.9 6:40:32.4 263 M4049 155 419  
504 Viviene Kartsounis 6:41:08.9 6:41:08.9 283 F4049 29 85 Sydney Striders
505 Tony Bytheway 6:41:33.1 6:40:46.6 681 M5059 79 420 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
506 John Nicholson 6:42:12.7 6:42:12.7 808 M4049 156 421  
507 Graham Harivel 6:42:16.1 6:42:16.1 779 M5059 80 422 Terrigal Trotters
508 Allison Lilley 6:43:35.9 6:43:11.7 634 F3039 34 86 Sydney Striders
509 Michael Tompkins 6:44:23.0 6:43:58.3 622 M5059 81 423  
510 Michael Cranston 6:44:23.6 6:44:00.1 350 M4049 157 424 Billys Bushies
511 Andrew Tregonning 6:44:23.9 6:44:23.9 758 M4049 158 425 CoolRunning
512 Denis Riley 6:45:39.0 6:45:21.9 682 M5059 82 426 Hills District Joggers
513 Robert Beardslee 6:47:05.5 6:47:05.5 359 M5059 83 427 Mingara Athletics Club
514 Graham Spokes 6:47:36.8 6:47:36.8 629 M4049 159 428 Wagga Wagga Road Runners
515 Andrew Mahoney 6:47:58.3 6:47:58.3 614 M4049 160 429 Terrigal Trotters
516 Kim Gorsuch 6:47:59.8 6:47:32.0 775 F3039 35 87 Terrigal Trotters
517 Brian Ogilwy 6:48:28.3 6:48:28.3 676 M6069 10 430 Sydney Striders
518 John Mickan 6:48:29.6 6:48:29.6 699 M2029 29 431  
519 Gerry Quinn 6:49:26.3 6:49:14.6 633 M4049 161 432  
520 Kelsy Trigg 6:49:27.9 6:48:44.7 787 F3039 36 88  
521 Jeff Trigg 6:49:28.1 6:48:44.4 763 M3039 149 433  
522 Andrew Grant 6:49:40.9 6:49:07.7 231 M4049 162 434  
523 Peter Kerr 6:49:54.4 6:49:24.3 723 M3039 150 435 CoolRunning
524 Ken Weir 6:50:58.5 6:50:58.5 663 M5059 84 436 Randwick Botany Harriers
525 Ben Jones 6:51:16.9 6:50:33.8 693 M2029 30 437  
526 Ben Gavan 6:51:17.4 6:50:35.1 702 M3039 151 438  
527 Bill Tomiczek 6:51:20.7 6:50:35.3 635 M5059 85 439 Blue Mountains Joggers
528 John Reeves 6:51:43.1 6:51:29.9 290 M4049 163 440  
529 Alan Conwell 6:52:01.2 6:51:27.1 768 M4049 164 441  
530 Nicole McLellan 6:52:19.8 6:51:46.7 691 F2029 11 89 Northside Running Group (NRG)
531 Carl McLellan 6:52:20.5 6:51:46.5 744 M3039 152 442 Northside Running Group (NRG)
532 Jeanette Dillon 6:52:22.5 6:51:59.2 865 F4049 30 90 Terrigal Trotters
533 Dorothy Stockwell 6:52:24.5 6:52:01.8 731 F4049 31 91 Terrigal Trotters
534 Joanne McCarthy 6:52:26.7 6:52:26.7 636 F4049 32 92 Terrigal Trotters
535 Greg March 6:52:55.8 6:52:16.9 647 M5059 86 443  
536 John Atkinson 6:52:57.1 6:52:57.1 673 M5059 87 444 Billys Bushies
537 Bob Hooke 6:52:58.5 6:52:58.5 667 M5059 88 445 Panthers Triathlon Club
538 Lorraine Spanton 6:53:10.5 6:53:10.5 858 F5059 14 93 Sydney Striders
539 Gregory Brown 6:53:14.3 6:52:48.3 753 M4049 165 446 Terrigal Trotters
540 Brad Renshaw 6:53:45.4 6:53:45.4 658 M5059 89 447 Sydney Striders
541 Simon Davis 6:53:46.4 6:53:38.3 255 M4049 166 448  
542 Peter Boorer 6:54:04.1 6:53:40.0 751 M2029 31 449  
543 David East 6:54:10.0 6:53:27.6 875 M4049 167 450 Sydney Striders
544 Graham Bell 6:54:13.5 6:54:04.5 730 M5059 90 451  
545 Derek Smith 6:54:17.8 6:53:31.1 640 M6069 11 452 Berowra Bush Runners
546 Rick Collins 6:54:34.3 6:54:34.3 862 M6069 12 453 Sydney Striders
547 David Crampton 6:54:36.5 6:54:26.5 728 M4049 168 454 Sydney Striders
548 Mark Davies 6:54:37.9 6:54:27.2 645 M4049 169 455  
549 Malcolm Edgar 6:54:46.1 6:54:46.1 727 M5059 91 456 Wagga Wagga Road Runners
550 Malcolm Allen 6:54:46.4 6:54:21.0 639 M5059 92 457 Wagga Wagga Road Runners
551 Tony Grasso 6:54:48.6 6:54:48.6 818 M4049 170 458  
552 Margaret Harivel 6:55:02.8 6:55:02.8 777 F4049 33 94 Terrigal Trotters
553 Kevin Judge 6:55:11.1 6:55:11.1 703 M5059 93 459 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
554 Markus Schar 6:55:27.9 6:54:37.0 717 M4049 171 460  
555 Alan O'Toole 6:55:38.1 6:55:28.3 954 M6069 13 461 Billys Bushies
556 Allan Wareham 6:55:59.7 6:55:49.2 955 M6069 14 462 Sydney Striders
557 David Lilley 6:56:01.1 6:55:28.8 291 M5059 94 463 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
558 Nicholas Bendeli 6:56:29.3 6:55:44.9 813 M5059 95 464  
559 Susan Williams 6:57:28.2 6:56:47.7 690 F4049 34 95  
560 Michael Bailey 6:58:59.3 6:58:50.9 953 M6069 15 465 Sydney Striders
561 Dennis Bedford 6:59:05.2 6:58:28.5 292 M5059 96 466 Campbelltown Joggers
562 Colin MacKey 6:59:05.8 6:58:31.0 330 M3039 153 467  
563 Cameron Arnold 6:59:59.6 6:58:58.6 610 M2029 32 468 Sydney Striders
564 David Williams 7:03:15.7 7:03:15.7 630 M4049 172 469  
565 Wendy Maley 7:03:22.5 7:02:42.7 354 F4049 35 96  
566 Graham Bray 7:04:14.9 7:04:14.9 657 M5059 97 470  
567 Peter Smith 7:04:17.8 7:04:05.7 642 M4049 173 471  
568 Chris Mills 7:04:33.6 7:04:33.6 628 M4049 174 472  
569 John Singleton 7:06:03.2 7:06:03.2 351 M5059 98 473  
570 Ken Newton 7:07:04.0 7:06:49.2 966 M6069 16 474  
571 Nick Thompson 7:10:32.8 7:09:55.3 333 M4049 175 475  
572 Michael Tayar 7:11:59.6 7:11:59.6 748 M5059 99 476  
573 Michael Harden 7:13:03.1 7:12:49.7 964 M4049 176 477  
574 Stuart Harrison 7:13:03.7 7:12:50.2 965 M3039 154 478  
575 Danielle Manley 7:14:13.4 7:14:13.4 664 F3039 37 97 Exclusive Running Club
576 Sue Vlotman 7:16:48.3 7:16:16.3 755 F3039 38 98  
577 Peter Coleman 7:17:50.1 7:17:28.1 836 M4049 177 479  
578 Kevin Wild 7:19:21.7 7:19:21.7 671 M5059 100 480  
579 Darryl Chrisp 7:19:28.0 7:18:35.9 612 M5059 101 481 Sydney Striders
580 Dave Hromow 7:19:29.1 7:18:26.0 605 M3039 155 482 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
581 John Hart 7:23:31.1 7:23:14.6 961 M5059 102 483 Harbord Diggers
582 Bruce Hargreaves 7:29:32.4 7:29:23.1 116 M5059 103 484 Billys Bushies
583 Keith Mayhew 7:31:24.3 7:31:12.6 960 M6069 17 485 Girraween Athletic Club
584 Frank Dearn 7:54:20.8 7:54:11.6 957 M7079 1 486 Sydney Striders
585 Antony Martin 8:04:00.3 8:03:45.9 958 M7079 2 487 Victorian Road Runners
586 Jason Taylor DNF DNF 771 M3039 0 0  
587 David Church DNF DNF 646 M5059 0 0 Kembla Joggers
588 Ian Morgan DNF DNF 952 M6069 0 0 Panthers Triathlon Club
589 Steve Day DNF DNF 670 M4049 0 0 Kallangur Klappers
590 Manuel Trujillo DNF DNF 684 M5059 0 0 Billys Bushies
591 Ian Hamilton DNF DNF 784 M4049 0 0  
592 Adrian Brown DNF DNF 829 M5059 0 0 Terrigal Trotters
593 Greg Reid DNF DNF 956 M6069 0 0 Sydney Marathon Clinic
594 Harry Tarantaal DNF DNF 745 M4049 0 0  
595 Mark Richardson DNF DNF 666 M4049 0 0 Sydney Striders
596 Neil Richardson DNF DNF 683 M5059 0 0 Kallangur Klappers
597 Simon Hayes DNF DNF 752 M3039 0 0 CoolRunning
598 Craig Marshall DNF DNF 662 M4049 0 0  
599 Samantha Jeremiassen DNF DNF 747 F3039 0 0  
600 Ted Brailey DNF DNF 963 M6069 0 0 Sydney Striders
601 Jennifer Williams DNF DNF 872 F5059 0 0 Woolgoolga Athletics Club
602 Peter Allen DNF DNF 680 M5059 0 0 Western Districts Joggers & Harriers
603 Rodolfo Lucena DNF DNF 332 M4049 0 0  
604 Neil Estall DNF DNF 686 M5059 0 0  
605 Sharon Harrison DNF DNF 687 F3039 0 0  
606 John Neville DNF DNF 839 M4049 0 0 Terrigal Trotters
607 Joy Walden DNF DNF 697 F4049 0 0  
608 Richard Lynn DNF DNF 833 M5059 0 0  
609 Tony Krantzcke DNF DNF 962 M6069 0 0 Billys Bushies
610 Warwick Selby DNF DNF 34 M5059 0 0 Sydney Striders
611 Steve Tancred DNF DNF 141 M4049 0 0 Northside Running Group (NRG)
612 Graeme Waugh DNF DNF 706 M4049 0 0  
613 Ian Singer DNF DNF 678 M4049 0 0 Sydney Striders
614 Fiona McDonald DNF DNF 860 F4049 0 0  
615 Joel Weekes DNF DNF 355 M2029 0 0  
616 Rod Dowse DNF DNF 720 M5059 0 0 Western Districts Joggers & Harriers
617 Jennifer Amyx DNF DNF 718 F3039 0 0 Palo Alto Run Club
618 John McLeish DNF DNF 733 M5059 0 0  
619 Gary McGoldrick DNF DNF 695 M5059 0 0  
620 Mike Roberts DNF DNF 959 M6069 0 0 Southside Masters
621 Grant Moroney DNF DNF 653 M3039 0 0 Western Districts Joggers & Harriers
622 Adrian Murphy DNS DNS 127 M3039 0 0 Brookfield Runners
623 Rhoda Holmes DNS DNS 772 F4049 0 0 Pulse Triathlon Club
624 Gareth Corbett DNS DNS 319 M3039 0 0  
625 Peter Tedesco DNS DNS 142 M4049 0 0 Sydney Striders
626 Fraser McGunnigle DNS DNS 133 M3039 0 0 North Sydney Bears
627 Paul Fahey DNS DNS 320 M3039 0 0  
628 Matthew Hole DNS DNS 760 M3039 0 0 Ray's Runners
629 Ian Dempsey DNS DNS 175 M5059 0 0 Westlakes Amateur Athletic Club Inc
630 Terry Cunningham DNS DNS 650 M5059 0 0  
631 Sarina TomcHin DNS DNS 54 F3039 0 0  
632 Paul Robertson DNS DNS 822 M3039 0 0 Panthers Tri Club
633 Stuart Doyle DNS DNS 362 M3039 0 0 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
634 Dennis O’brien DNS DNS 265 M5059 0 0 Billys Bushies
635 David Styles DNS DNS 125 M5059 0 0  
636 John Murphy DNS DNS 78 M3039 0 0 Steam Sports
637 Colin Jeftha DNS DNS 77 M4049 0 0 Hills District Joggers
638 Tina Campbell DNS DNS 270 F5059 0 0 Sydney Striders
639 Roger Rigby DNS DNS 272 M6069 0 0 Sydney Striders
640 Ian Graves DNS DNS 366 M6069 0 0 Sutherland Athletics Club
641 Karl Ayrey DNS DNS 328 M3039 0 0  
642 Chris Hall DNS DNS 827 M2029 0 0  
643 Craig Ambler DNS DNS 80 M4049 0 0 Wagga Wagga Road Runners
644 Rob Kimbrey DNS DNS 286 M5059 0 0  
645 David Criniti DNS DNS 65 M2029 0 0 Sydney Striders
646 Mark Fenton DNS DNS 820 M2029 0 0 Sydney Marathon Clinic
647 Jason Hayden DNS DNS 106 M3039 0 0 Bondi Brats
648 Charles Dalziell DNS DNS 803 M3039 0 0  
649 Margaret White DNS DNS 352 F5059 0 0 Sydney Striders
650 Graeme Ferris DNS DNS 308 M3039 0 0  
651 Stewart Vincent DNS DNS 178 M5059 0 0 Northside Running Group (NRG)
652 Steven Eggert DNS DNS 708 M4049 0 0 Virginia Happy Trails Running Club
653 Richard Harrison DNS DNS 741 M4049 0 0  
654 Vanessa Haverd DNS DNS 92 F2029 0 0 Aust Mountain Running Assoc - ACT Team
655 Michael Ferris DNS DNS 90 M3039 0 0  
656 Greg Donovan DNS DNS 11 M4049 0 0 Sydney Striders
657 Jerry Argyriou DNS DNS 734 M3039 0 0  
658 Bob Greenwood DNS DNS 685 M6069 0 0  
659 Lance Williams DNS DNS 749 M4049 0 0  
660 Stephen Sayers DNS DNS 7 M4049 0 0 Terrigal Trotters
661 Ken Read DNS DNS 17 M4049 0 0 Northside Running Group (NRG)
662 Paul Manley DNS DNS 677 M3039 0 0 Exclusive Running Club
663 Kerensa Argyriou DNS DNS 737 F3039 0 0  
664 Philip Haeney DNS DNS 729 M5059 0 0  
665 Anthony Fay DNS DNS 223 M4049 0 0  
666 Peter Fitzpatrick DNS DNS 15 M5059 0 0 Wagga Wagga Road Runners
667 Bruce Craven DNS DNS 113 M4049 0 0 Sydney Striders
668 Michael Percival DNS DNS 698 M4049 0 0  
669 Andrew Bryan DNS DNS 241 M4049 0 0 Sydney Striders

DNF= Did Not Finish
DNS= Did Not Start