Age & Gender Adjusted Results - 13th March 2004

See note on what Age & Gender Adjusted Results are.

Age/ Gender Overall Firstname Lastname WAVA
Points
Time RaceNumber Sex Age
on day
Club
1 6 Trevor Jacobs 929 3:45:10.8 2 M 52 AUST MOUNTAIN RUNNERS ASSOC - ACT TEAM
2 1 Paul Arthur 897 3:29:48.4 1 M 36 COOLRUNNING
3 7 Richard Were 877 3:51:10.9 85 M 48 AUCKLAND YMCA
4 2 Nigel Aylott 868 3:37:00.3 75 M 37 AUSTRALIAN MOUNTAIN RUNNERS ASSOC
5 3 Jonathan Blake 867 3:37:20.6 3 M 38 ILLAWONG ATHLETICS
6 4 Tom Gleeson 851 3:41:28.3 4 M 32 ORANGE RUNNERS CLUB
7 5 Darren Benson 848 3:42:10.3 61 M 29 SYDNEY STRIDERS
8 11 Michael Sullohern 842 3:55:21.8 79 M 45  
9 8 Ken Raupach 831 3:53:16.7 76 M 42 SYDNEY PACIFIC
10 15 Trent Elkin 825 4:01:42.4 36 M 46 BILLYS BUSHIES
11 9 Jonathan Worswick 815 3:54:22.7 5 M 40 SYDNEY STRIDERS
12 38 Peter Fitzpatrick 813 4:25:59.9 12 M 56 WAGGA WAGGA ROAD RUNNERS
13 10 Jens Kiesel 803 3:54:32.5 347 M 24 LT SPEEKETZE MARBACH
14 12 Stephen Sayers 799 3:59:06.4 6 M 40 TERRIGAL TROTTERS
15 18 Martin Fryer 797 4:03:14.6 14 M 42 SYDNEY STRIDERS
16 14 David Turner 795 4:00:14.9 9 M 40  
17 121 Liz Short 789 4:56:25.7 46 F 52 BILLYS BUSHIES
18 13 Gary McGregor 787 3:59:13.5 72 M 34 BONDI BRATS
19 52 Warwick Selby 782 4:32:05.9 48 M 54 SYDNEY STRIDERS
20 16 Chris Graham 778 4:02:20.0 17 M 31 BEROWRA BUSH RUNNERS
21 17 Matt Acheson 778 4:02:20.4 91 M 35  
22 79 Teresa Rider 778 4:42:13.3 94 F 45 BONDI BRATS
23 41 Alan Watson 777 4:27:01.8 50 M 51 BILLYS BUSHIES
24 19 John Thornell 773 4:03:53.5 21 M 38 YOMPING AT THE BIT
25 43 Steve Appleby 770 4:27:18.7 29 M 50 AUST MOUNTAIN RUNNERS ASSOC - ACT TEAM
26 42 Ian Wright 765 4:27:02.7 42 M 49 AUST MOUNTAIN RUNNERS ASSOC - ACT TEAM
27 217 Chery Horne 760 5:16:38.8 190 F 55  
28 53 Michelle Beattie 755 4:32:32.2 328 F 37 BILLYS BUSHIES
29 61 George Lisson 749 4:37:17.5 33 M 51 SYDNEY STRIDERS
30 63 Jo Petersen 748 4:37:37.0 353 M 51  
31 76 Jody De Souza 748 4:42:01.0 313 F 40 NOWRA ATHLETICS
32 212 Helen Stanger 747 5:15:32.8 323 F 53 BILLYS BUSHIES
33 39 Randy Brophy 744 4:26:20.8 78 M 45 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
34 20 Andrew Lee 743 4:13:23.5 30 M 34  
35 21 Brett Nixon 743 4:13:37.6 360 M 32  
36 23 Steve Politi 741 4:14:31.5 87 M 37  
37 22 Jim Villiers 740 4:14:23.6 15 M 33 SYDNEY STRIDERS
38 69 Ted Van Geldermalsen 738 4:39:11.1 322 M 50  
39 29 Andrew Taylor 737 4:23:00.9 31 M 42  
40 24 David Hosking 736 4:16:06.6 100 M 36 ACT CROSS COUNTRY CLUB
41 181 Anne Kidman 736 5:09:12.8 65 F 49 CENTRAL AUSTRALIAN ATHLETICS CLUB
42 25 Andrew Johnson 735 4:16:26.3 39 M 35 AUST MOUNTAIN RUNNERS ASSOC - ACT TEAM
43 44 Michael Corlis 735 4:27:40.7 20 M 44 AUST MOUNTAIN RUNNERS ASSOC - ACT TEAM
44 72 Alison Kenny 732 4:41:32.8 615 F 28 BILLYS BUSHIES
45 37 Greg Donovan 731 4:24:58.4 8 M 42 SYDNEY STRIDERS
46 73 Vivienne Chuter 731 4:41:49.7 316 F 26  
47 35 Peter Hodges 727 4:24:28.8 263 M 41  
48 47 David Cannings 727 4:28:31.6 23 M 43 BEROWRA BUSH RUNNERS
49 85 Sarina TomcHin 725 4:45:48.8 82 F 38  
50 164 Julia Thorn 725 5:05:49.1 304 F 46  
51 26 Cameron Young 723 4:20:23.3 326 M 28  
52 27 John Collie 720 4:21:46.7 336 M 38 BILLYS BUSHIES
53 28 Richard Green 720 4:21:51.8 25 M 28 SYDNEY STRIDERS
54 31 Tim Sawkins 720 4:23:33.4 741 M 39 AUST MOUNTAIN RUNNERS ASSOC - ACT TEAM
55 182 Stephen Jago 719 5:09:19.3 728 M 59 GO JOG
56 30 Hugh McGilligan 716 4:23:02.4 86 M 29  
57 105 Peter Ferris 716 4:52:05.1 302 M 52 BRISBANE RIVER CITY RUNNERS
58 32 Sean Ryan 715 4:23:40.5 361 M 28 SYDNEY STRIDERS
59 33 Mark Cutcliffe 713 4:24:06.1 7 M 37 BILLYS BUSHIES
60 34 Terence Bell 713 4:24:06.7 763 M 24  
61 66 Peter Goonpan 713 4:37:58.6 77 M 45 BILLYS BUSHIES
62 68 Keith Passmore 713 4:38:05.4 765 M 35 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
63 77 Mark Graydon 713 4:42:04.7 370 M 47  
64 233 Brian Pepper 713 5:21:06.5 222 M 62 BILLYS BUSHIES
65 36 Geoff Isbister 712 4:24:40.4 80 M 34  
66 40 Kelvin Marshall 712 4:26:24.1 22 M 39 SYDNEY STRIDERS
67 110 Barry Rutter 712 4:53:42.8 57 M 52 SYDNEY STRIDERS
68 154 Julie Graham 712 5:03:33.9 380 F 43 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
69 171 James Cryer 712 5:06:43.5 59 M 57 SYDNEY STRIDERS
70 123 Ross Bill 711 4:56:43.4 34 M 53  
71 56 Robert Spilling 707 4:34:24.1 371 M 42 BLUE MOUNTAINS JOGGERS
72 70 Brent Miles 707 4:40:23.0 49 M 45 BONDI BRATS
73 50 Andrew Palmer 706 4:29:36.5 774 M 19  
74 71 Tony Byrne 706 4:40:44.0 757 M 45 WESTLAKES AMATEUR ATHLETIC CLUB INC
75 104 Julie Quinn 705 4:51:58.6 678 F 31 CANBERRA BILBYS
76 45 Paul Carmody 704 4:27:47.6 55 M 23  
77 223 Susan Pryer 703 5:18:05.3 334 F 47 BILLYS BUSHIES
78 46 Martin Matthews 702 4:28:21.6 19 M 27 SYDNEY STRIDERS
79 48 Marcus White 701 4:28:36.5 38 M 30  
80 120 Bob Smith 701 4:56:02.9 52 M 51 BEROWRA BUSH RUNNERS
81 325 Carol Baird 701 5:40:15.3 783 F 54  
82 49 Simon Krantzcke 700 4:29:03.3 11 M 37 BILLYS BUSHIES
83 60 Rolf Kuelsen 700 4:37:01.1 56 M 42 BRISBANE RIVER CITY RUNNERS
84 137 Peter Malinowski 700 4:58:54.1 51 M 52 WATAGAN WARRIORS
85 115 Nicolette Buddle 699 4:54:43.9 310 F 26 ACT CROSS COUNTRY CLUB
86 203 Mike Thorpe 696 5:13:36.7 143 M 57 TERRIGAL TROTTERS
87 51 Fabian Witenden 695 4:31:09.7 357 M 38 NOWRA ATHLETICS
88 112 Peter Bennett 695 4:53:56.4 349 M 49 BILLYS BUSHIES
89 136 Bill Lloyd 695 4:58:50.1 40 M 51 BILLYS BUSHIES
90 255 Max Bogenhuber 695 5:25:53.3 62 M 61 BILLYS BUSHIES
91 124 Carina Killick 694 4:56:51.7 84 F 35  
92 126 Zoe King 692 4:57:22.8 743 F 27 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
93 173 David Styles 692 5:07:07.0 252 M 54  
94 54 Paul Stein 690 4:33:04.5 37 M 36 FAT ASS RACING TEAM (F.A.R.T.)
95 101 Paul Coull 690 4:51:31.9 58 M 47 BILLYS BUSHIES
96 261 Sue Bracher 690 5:27:05.1 776 F 48  
97 55 Stuart Webster 689 4:33:23.3 27 M 35 STEAM SPORTS
98 134 Belinda Nixon 689 4:58:47.9 275 F 33 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
99 138 Caroline Pivetta 688 4:59:45.5 315 F 29 GLENHUNTLEY ATHLETICS CLUB
100 139 Keith Collin 687 4:59:46.5 589 M 50 WAGGA WAGGA ROAD RUNNERS
101 160 Marie Doke 686 5:04:52.3 681 F 39  
102 140 Robyn Roocke 685 5:00:23.9 89 F 34  
103 198 Sonia White 685 5:12:46.4 63 F 42 TERRIGAL TROTTERS
104 57 Warren Burgess 684 4:35:30.1 739 M 31  
105 93 Larry Lacey 684 4:49:51.4 266 M 45 HOBART H5 HASH HOUSE HARRIERS
106 143 Jennifer McKenna 684 5:01:03.6 96 F 31 BONDI BRATS
107 146 David Harris 684 5:01:14.3 595 M 50 GO JOG
108 58 Brad Bartsch 682 4:36:13.1 367 M 37 BRISBANE RIVER CITY RUNNERS
109 59 Robert Ware 681 4:36:38.1 92 M 31 BRISBANE RIVER CITY RUNNERS
110 81 Luis Vazquez-Recio 681 4:42:42.1 32 M 41 SYDNEY MARATHON CLINIC
111 92 Russell Mignot 681 4:48:53.7 723 M 44 D+E HASH HOUSE HARRIERS
112 148 Lilian Kuusk 681 5:02:35.7 782 F 25 WESTERN DISTRICTS JOGGERS & HARRIERS
113 196 George Scott 681 5:12:12.6 95 M 54 PENNINE FELL RUNNERS (UK)
114 62 Jordan Lefmann 679 4:37:34.8 260 M 23  
115 358 Laima Wayne 679 5:47:46.0 66 F 53 BILLYS BUSHIES
116 64 Robert Drysdale 678 4:37:52.5 712 M 31  
117 65 Stuart Wagner 678 4:37:57.3 259 M 32  
118 67 Sean Oxborrow 678 4:38:02.2 88 M 35 ATHLETICS EAST
119 156 Stephanie Yeung 678 5:03:46.0 319 F 30 BONDI BRATS
120 225 Susan Morgan 678 5:18:44.4 67 F 43 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
121 191 Kerrie Muir 676 5:11:44.1 772 F 40 AUST MOUNTAIN RUNNERS ASSOC - ACT TEAM
122 242 Michael Limbrey 675 5:23:19.8 343 M 57 CAMPBELLTOWN JOGGERS
123 80 Shane Hayes 673 4:42:36.7 97 M 19 TERRIGAL TROTTERS
124 165 Elouise Peach 673 5:05:56.6 207 F 30 BILLYS BUSHIES
125 249 Herb Willems 672 5:24:44.0 148 M 57 WESTERN DISTRICTS JOGGERS & HARRIERS
126 91 Ken Read 671 4:48:48.1 18 M 42 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
127 74 Mike Ward 669 4:41:59.9 342 M 28  
128 75 Michael Palmer 668 4:42:00.0 366 M 36 BILLYS BUSHIES
129 78 Brendan Hatton 668 4:42:05.5 246 M 21 BILLYS BUSHIES
130 114 Clive Jeffery 667 4:54:43.0 261 M 44 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
131 216 Alex Hove 667 5:16:22.7 746 M 53  
132 109 Mark Russell 666 4:53:28.5 298 M 43 COOLRUNNING
133 128 Greg Coy 666 4:57:28.6 233 M 45 SYDNEY STRIDERS
134 82 David Ferris 665 4:43:14.9 301 M 22 BRISBANE RIVER CITY RUNNERS
135 118 David Gayford 665 4:55:47.4 198 M 44 SYDNEY STRIDERS
136 185 Sandra Wade 665 5:10:12.9 307 F 32  
137 83 Toby Cogley 664 4:43:34.5 720 M 36  
138 176 Colin Weekes 664 5:07:27.9 245 M 49 BONDI BRATS
139 283 Les Bryce 664 5:31:50.8 227 M 58 TURRAMURRA TROTTERS
140 295 Vicki Arrowsmith 664 5:33:50.6 382 F 46 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
141 177 Joe Nethery 662 5:08:45.8 359 M 49  
142 127 Arnstein Prytz 661 4:57:25.1 742 M 44  
143 157 Michael Brothers 661 5:04:16.5 636 M 47 PANTHERS TRIATHLON CLUB
144 288 Anne McGuire 660 5:32:41.2 64 F 45 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
145 84 Wilfred Finn 659 4:45:41.8 670 M 27  
146 86 Matthew Williams 659 4:46:04.0 358 M 31  
147 200 Anita Scherrer 659 5:12:52.6 329 F 36 FIT (FEMALES IN TRAINING)
148 239 Judy Briscoe-Bartsch 659 5:22:12.3 331 F 41 BRISBANE RIVER CITY RUNNERS
149 87 William Proctor 658 4:46:08.7 43 M 37  
150 106 Michael Muencheberg 658 4:52:13.2 325 M 41  
151 122 Paul Killeen 658 4:56:41.8 248 M 43  
152 125 Kevin Collins 658 4:56:57.9 268 M 43  
153 88 Evan Acheson 657 4:46:51.9 719 M 31  
154 89 Mark Sparshott 656 4:47:13.9 269 M 38 BRISBANE RIVER CITY RUNNERS
155 178 Peter Tedesco 656 5:09:01.3 600 M 48 SYDNEY STRIDERS
156 363 Peter Hammerschmidt 656 5:49:12.9 335 M 62 SYDNEY STRIDERS
157 90 Jeremy Baillie 655 4:47:36.4 35 M 32  
158 190 Steve Turner 655 5:11:42.7 220 M 49 BRISBANE RIVER CITY RUNNERS
159 207 Louise Staunton 655 5:14:23.9 83 F 32 BILLYS BUSHIES
160 210 Charmaine Gair 655 5:14:42.6 311 F 27  
161 227 Rhona MacLean 654 5:19:47.7 761 F 39 BILLYS BUSHIES
162 144 Rod Tracey 653 5:01:06.6 337 M 44 MACARTHUR TRIATHLON CLUB
163 339 Peter Roberts 653 5:43:42.4 278 M 60 SYDNEY STRIDERS
164 275 David King 651 5:29:38.6 234 M 55 SYDNEY STRIDERS
165 94 Paul Ng 650 4:49:54.7 262 M 38 BILLYS BUSHIES
166 95 Jason Hayden 650 4:49:59.4 355 M 34 BONDI BRATS
167 133 Gary Kennedy 650 4:58:10.1 54 M 42 WAGGA WAGGA ROAD RUNNERS
168 96 Warren Dobe 649 4:50:06.1 346 M 28 PANTHERS TRIATHLON CLUB
169 97 Adrian Jeffkins 649 4:50:22.9 44 M 37 COOLRUNNING
170 107 Bruce Craven 649 4:52:22.5 242 M 39 SYDNEY STRIDERS
171 163 Owen Barnett 649 5:05:33.1 251 M 45 BILLYS BUSHIES
172 98 David Vlotman 648 4:50:52.8 26 M 35 NORTH SYDNEY BEARS
173 99 Richard Smith 648 4:51:06.6 705 M 35  
174 100 Corey Hinde 647 4:51:24.6 758 M 29  
175 102 Andrew Francis 646 4:51:36.7 348 M 29 COOLRUNNING
176 117 Chris Thompson 646 4:55:46.8 45 M 40 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
177 205 Tony Golden 646 5:13:57.7 183 M 48 BONDI BRATS
178 103 Drew Shaw 645 4:51:57.9 47 M 35 BILLYS BUSHIES
179 141 Brian Smith 645 5:00:46.5 236 M 42 BATHURST RUNNERS
180 162 Glenn Dewhurst 645 5:05:07.2 199 M 44 BILLYS BUSHIES
181 269 Teresa Burgess 645 5:29:16.6 70 F 41 GRIFFITH FERAL TRI-ARDS
182 108 Martin Lefmann 643 4:52:58.0 28 M 32 FAT ASS RACING TEAM (F.A.R.T.)
183 323 Stewart Vincent 643 5:39:34.6 226 M 57 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
184 231 Ian Dempsey 642 5:20:40.5 173 M 50 WESTLAKES AMATEUR ATHLETIC CLUB INC
185 293 Darryl Chrisp 642 5:33:36.2 324 M 55 SYDNEY STRIDERS
186 111 Thomas Gilanyi 641 4:53:50.8 364 M 37  
187 214 Dennis Marshall 641 5:16:01.7 363 M 48  
188 234 Amanda Underwood 641 5:21:13.1 138 F 27 SYDNEY STRIDERS
189 260 Shari Hogan 640 5:26:51.0 767 F 39 CRONULLA TRIATHLON CLUB
190 273 Graeme Hill 640 5:29:26.8 297 M 53  
191 113 Dave Hromow 639 4:54:41.2 53 M 36 AUST MOUNTAIN RUNNERS ASSOC - ACT TEAM
192 116 Declan Hogan 639 4:54:59.3 749 M 30 BONDI BRATS
193 152 John Leggett 639 5:03:12.9 744 M 42 BROOKFIELD RUNNERS
194 221 Bruce Linsell 639 5:17:30.9 109 M 48 WAGGA WAGGA ROAD RUNNERS
195 238 Tessa White 639 5:21:59.7 834 F 28  
196 199 Greg McCann 638 5:12:47.2 212 M 46 BEROWRA BUSH RUNNERS
197 319 Daniel Cole 638 5:39:15.9 218 M 56 COOLRUNNING
198 119 Florian Dirscherl 637 4:55:49.1 290 M 37  
199 132 Neil Anderson 637 4:57:59.1 695 M 39  
200 179 John Robins 637 5:09:02.1 365 M 44  
201 244 Jo Tebbutt 637 5:23:36.6 174 F 37  
202 409 Deirdre Duncan 637 5:57:32.9 108 F 49 WESTLAKES AMATEUR ATHLETIC CLUB INC
203 257 Kathryn Evans 636 5:26:09.2 284 F 38 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
204 145 Matt McNamara 635 5:01:10.1 168 M 40  
205 285 Reinhard Mauch 635 5:32:30.0 381 M 53 AUST MOUNTAIN RUNNERS ASSOC - ACT TEAM
206 357 Ian Green 635 5:47:04.1 265 M 58 WESTERN DISTRICTS JOGGERS & HARRIERS
207 262 Anthony Bremner 634 5:27:05.5 775 M 51  
208 276 Alan Heap 634 5:30:07.5 824 M 52  
209 129 Bruce Norton 633 4:57:46.5 702 M 27  
210 130 Sean Henderson 633 4:57:55.4 379 M 36  
211 131 David Baldwin 632 4:57:56.7 93 M 38 CANBERRA BILBYS
212 296 David Byrnes 632 5:33:58.5 340 M 53 TERRIGAL TROTTERS
213 436 Roger Lebish 632 6:05:22.2 680 M 63 TOWNSVILLE ROAD RUNNERS
214 135 Bart Cupitt 630 4:58:49.1 254 M 31 WESTERN DISTRICTS JOGGERS & HARRIERS
215 259 Greg Gambrill 630 5:26:45.3 205 M 50  
216 263 Annabelle Johnson 630 5:27:07.2 822 F 29 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
217 167 Scott Thompson 629 5:06:11.1 701 M 41 AUST DEFENCE FORCE RUNNING & ATHS ASSOC
218 228 Richard Quinn 628 5:20:21.3 197 M 47  
219 230 Nigel Smith 628 5:20:27.9 204 M 47  
220 251 Peter Tibbitts 628 5:24:55.4 223 M 49 BILLYS BUSHIES
221 265 Rebecca Wolfe 628 5:27:48.4 781 F 28  
222 268 Joanne Barton 627 5:28:40.5 585 F 36 SYDNEY STRIDERS
223 317 Penny Burgess 627 5:39:12.6 684 F 41 TRARALGON HARRIERS
224 320 Ray Wales 627 5:39:16.7 608 M 54 KEMBLA JOGGERS
225 142 Brian McPherson 626 5:01:02.0 257 M 34 TOOWOOMBA ROAD RUNNERS
226 281 Graham Davis 626 5:31:19.2 274 M 51 TERRIGAL TROTTERS
227 334 Mark Langworthy 626 5:42:33.4 368 M 55  
228 219 Bill Rookyard 625 5:16:59.0 276 M 45 BULLANTS GLENBROOK
229 466 Ian Morgan 625 6:17:16.8 142 M 65 PANTHERS TRIATHLON CLUB
230 147 Adrian Murphy 624 5:02:02.3 813 M 37 BROOKFIELD RUNNERS
231 166 Craig Sheffield 624 5:06:05.1 338 M 40  
232 287 Stephen Fisher 624 5:32:36.8 330 M 51 WAITARA JOGGERS
233 149 Jason Tucker 623 5:02:43.0 243 M 33  
234 158 Robert Dickerson 623 5:04:28.4 697 M 39  
235 213 Wayne Davis 623 5:15:45.9 209 M 44  
236 150 Philip Murphy 622 5:02:50.1 224 M 35 FAT ASS RACING TEAM (F.A.R.T.)
237 153 Fraser McGunnigle 622 5:03:32.8 238 M 38 NORTH SYDNEY BEARS
238 175 Jan Herrmann 622 5:07:23.5 231 M 40 FAT ASS RACING TEAM (F.A.R.T.)
239 294 John Hatton 622 5:33:39.3 178 M 51 BILLYS BUSHIES
240 151 Malcolm Gamble 621 5:03:12.0 593 M 36 COOLRUNNING
241 155 Joel Mackay 621 5:03:41.1 24 M 36 SYDNEY STRIDERS
242 282 Gretchen Hart 621 5:31:23.0 825 F 31  
243 202 Graham Wye 620 5:12:56.5 210 M 42 FAT ASS RACING TEAM (F.A.R.T.)
244 381 Peter Quinn 620 5:51:58.6 200 M 57  
245 414 Philip Clifton 620 5:58:10.4 213 M 59 BONDI BRATS
246 516 Ludwig Herpich 620 6:32:57.6 186 M 68 BILLYS BUSHIES
247 170 Greg Osborne 619 5:06:40.2 13 M 39 BILLYS BUSHIES
248 355 Wayne Heffernan 619 5:46:45.3 578 M 55 BILLYS BUSHIES
249 518 Peter Lahiff 619 6:33:24.9 185 M 68 TOWNSVILLE ROAD RUNNERS
250 159 Mark Stewart 618 5:04:46.1 796 M 34 BONDI BRATS
251 161 Tim Austin 618 5:04:57.9 176 M 34 SYDNEY STRIDERS
252 184 David Thomas 617 5:09:50.5 351 M 40 BONDI BRATS
253 566 Ronald Stuart 617 6:48:31.6 996 M 71 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
254 299 Douglas Jorgenson 616 5:34:20.4 663 M 50  
255 169 Roger Cartwright 615 5:06:39.1 279 M 37  
256 235 Peter Barnes 615 5:21:55.4 255 M 45  
257 302 Rebecca Stevens 615 5:34:42.7 69 F 35 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
258 376 Mary Eckstein 615 5:51:00.2 658 F 43 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
259 487 Allan Wareham 615 6:23:29.7 713 M 65 SYDNEY STRIDERS
260 168 Angus Price 614 5:06:21.8 264 M 36 BONDI BRATS
261 172 Sean Greenhill 614 5:06:44.0 60 M 25 SYDNEY STRIDERS
262 264 Glen Ebzery 614 5:27:46.3 195 M 47  
263 174 Richard Harbury 613 5:07:07.5 374 M 32  
264 310 Elizabeth Ong 611 5:37:30.7 318 F 31 GLENHUNTLEY ATHLETICS CLUB
265 403 Anastasia Bachas 611 5:56:56.5 104 F 44 WESTLAKES AMATEUR ATHLETIC CLUB INC
266 411 Phillip Titterton 611 5:57:42.7 826 M 57  
267 444 Karen Lethlean 611 6:08:46.8 628 F 48 BILLYS BUSHIES
268 180 Nikolay Nikolaev 610 5:09:09.7 633 M 31  
269 189 Tom Silk 610 5:11:09.0 217 M 39 SYDNEY STRIDERS
270 241 Ken Hutt 610 5:22:54.5 770 M 44  
271 364 Joanna Parr 609 5:49:20.2 829 F 41 BIG FOOT ORIENTEERING CLUB
272 183 Damon Goerke 608 5:09:41.7 320 M 30  
273 396 Jane Hutt 608 5:55:15.0 682 F 43  
274 421 Michael Tompkins 608 5:59:08.5 575 M 57  
275 186 Bruce Hincks 607 5:10:18.1 709 M 29 WESTLAKES AMATEUR ATHLETIC CLUB INC
276 187 Richard Greenhill 607 5:10:45.7 745 M 25  
277 316 Walter Edgar 607 5:39:10.4 756 M 50 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
278 318 Fleur Grose 607 5:39:13.1 759 F 30  
279 188 Adrian Engelbrecht 606 5:11:04.4 584 M 33  
280 250 Peter Bell 606 5:24:46.7 206 M 44  
281 274 Boris KamcHatka 606 5:29:29.1 99 M 46  
282 377 Mario Larocca 606 5:51:13.0 203 M 54 ACT VETERANS ATHLETIC CLUB
283 229 Tony Gasparre 605 5:20:26.9 273 M 42  
284 289 Adrian Spragg 605 5:32:47.7 597 M 47 SYDNEY STRIDERS
285 469 Derek Smith 605 6:18:17.2 580 M 62 BEROWRA BUSH RUNNERS
286 192 Jared Potter 604 5:11:47.1 216 M 28  
287 194 David Beldjilali 604 5:12:03.3 124 M 37  
288 353 Roger Bowen 604 5:46:37.1 339 M 52 BLUE MOUNTAINS JOGGERS
289 384 Denis Sharrock 604 5:52:34.5 831 M 54  
290 193 Damain Staunton 603 5:11:57.2 169 M 34 BILLYS BUSHIES
291 195 Craig Johnston 603 5:12:08.3 626 M 33 YOMPING AT THE BIT
292 201 Robert Carden 603 5:12:55.0 154 M 33  
293 206 Chris Ferguson 603 5:14:23.5 623 M 39 SYDNEY STRIDERS
294 211 Patrick Hodgens 603 5:14:58.2 277 M 39 SYDNEY STRIDERS
295 354 Claire Rolley 603 5:46:45.0 110 F 39 BILLYS BUSHIES
296 197 Steve Farrar 602 5:12:41.9 715 M 37 BROOKFIELD RUNNERS
297 220 Neil Burgess 602 5:17:22.6 686 M 40 TRARALGON HARRIERS
298 271 Glenn Cochrane 602 5:29:19.3 644 M 45 CRONULLA TRIATHLON CLUB
299 400 Nicola Somerville 602 5:56:03.4 707 F 42  
300 204 Dougal Parsons 600 5:13:40.1 788 M 23 DOING IT FOR STEVE
301 208 Terry Meehan 599 5:14:29.4 239 M 31  
302 209 Philip Stedman 599 5:14:41.8 314 M 36  
303 256 Rowan Vickers 599 5:26:02.1 590 M 43  
304 279 Stephen Bruggeman 599 5:30:44.7 267 M 45 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
305 434 Paul Murray 599 6:04:53.1 650 M 57  
306 315 Les Potter 598 5:39:01.2 249 M 48 SYDNEY MARATHON CLINIC
307 331 Bill Higginson 598 5:41:55.1 237 M 49 WAGGA WAGGA ROAD RUNNERS
308 344 Werner Forster 598 5:44:02.4 677 M 50  
309 345 Tamsin Barnes 598 5:44:17.6 754 F 34  
310 385 Keith White 598 5:52:35.1 171 M 53 SYDNEY STRIDERS
311 418 Brian Conroy 598 5:58:45.0 309 M 55  
312 236 Tim Turner 597 5:21:56.2 235 M 41 FAT ASS RACING TEAM (F.A.R.T.)
313 215 Stephen Cunningham 596 5:16:09.4 352 M 35  
314 243 Tim Andrews 595 5:23:35.6 332 M 41  
315 362 Verne Towgood 595 5:48:30.5 333 M 51 TERRIGAL TROTTERS
316 218 Eric Holle 594 5:16:48.4 769 M 33  
317 267 Peter Douglas 594 5:28:39.9 708 M 43 BONDI BRATS
318 382 Bob Fickel 594 5:52:21.9 149 M 52 SYDNEY MARATHON CLINIC
319 272 Alan Bradley 593 5:29:24.4 232 M 43 WESTLAKES AMATEUR ATHLETIC CLUB INC
320 368 Debbie Woodhead 593 5:50:02.3 188 F 38 BROOKFIELD RUNNERS
321 467 Alan O'Toole 593 6:17:36.5 990 M 60 BILLYS BUSHIES
322 222 Tobias Kai Hudson 592 5:18:03.7 833 M 23  
323 284 Stephen Bodnar 592 5:32:17.4 202 M 44 SYDNEY STRIDERS
324 416 Miriam Mott 592 5:58:36.9 163 F 41 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
325 224 Richard Deutsch 591 5:18:26.3 312 M 36 SYDNEY STRIDERS
326 425 Dennis O'Brien 591 6:00:09.6 711 M 54 BILLYS BUSHIES
327 495 Sharon Varley 591 6:24:49.9 554 F 49 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
328 226 Kevin Thomas 590 5:19:33.4 189 M 32 CITY TATTS HARRIERS
329 277 Peter Nuttall 590 5:30:41.7 810 M 43 BEROWRA BUSH RUNNERS
330 280 Kevin De Souza 590 5:30:54.0 289 M 43  
331 395 Phil Clarke 590 5:54:54.8 240 M 52 BILLYS BUSHIES
332 442 Bill Pixton 589 6:07:54.8 132 M 56 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
333 449 Ross Yates 589 6:10:30.7 164 M 57 FAT ASS RACING TEAM (F.A.R.T.)
334 253 Andrew Murphy 588 5:25:04.0 807 M 40  
335 300 Jonathan Bird 588 5:34:26.4 790 M 44 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
336 324 Anthony Hayes 588 5:39:43.5 135 M 46 WESTLAKES AMATEUR ATHLETIC CLUB INC
337 369 Brooke Rankin 588 5:50:11.3 665 F 35 CRONULLA TRIATHLON CLUB
338 430 Warren Broadbent 588 6:04:29.4 184 M 55 WESTLAKES AMATEUR ATHLETIC CLUB INC
339 435 Graham Butler 588 6:05:01.2 280 M 55 SYDNEY STRIDERS
340 543 Val Rodger 588 6:41:33.0 671 F 53  
341 232 Daniel Toole 587 5:20:46.2 256 M 28 BILLYS BUSHIES
342 303 Irving Underwood 587 5:35:00.6 225 M 44 TURRAMURRA TROTTERS
343 375 Stephanie Beldjilali 587 5:50:59.2 123 F 34  
344 419 Charlie Glapiak 587 5:58:53.0 177 M 53 WESTLAKES AMATEUR ATHLETIC CLUB INC
345 569 Vivienne Vince 587 6:49:41.4 611 F 55 TERRIGAL TROTTERS
346 338 Peter Counsell 586 5:43:19.4 258 M 47  
347 237 Nathan Smith 585 5:21:57.5 384 M 28 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
348 308 John Tokoli 585 5:36:28.3 221 M 44  
349 240 Christoph Lux 584 5:22:19.6 90 M 25 STEPPENHAHN
350 365 Phil Stollery 584 5:49:37.3 214 M 49  
351 390 Esther Kerr 583 5:53:46.9 144 F 27 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
352 245 Greg Stewart 582 5:23:49.6 836 M 37  
353 246 Kevin Dyson 582 5:23:50.0 596 M 36  
354 327 Robert Morgan 582 5:41:04.0 345 M 45  
355 422 Robert Taylor 582 5:59:13.7 215 M 52 ILLAWONG ATHLETICS
356 489 Nerise East 582 6:23:39.3 563 F 47  
357 248 Cameron Arnold 581 5:24:37.3 803 M 28 SYDNEY STRIDERS
358 258 Eddie Moore 581 5:26:33.5 692 M 39  
359 401 Dave Joseph 581 5:56:53.5 172 M 51 YOMPING AT THE BIT
360 406 Bruce Hargreaves 581 5:57:13.4 270 M 51 BRISBANE RIVER CITY RUNNERS
361 473 Brian Rensford 581 6:19:04.6 150 M 58 WESTERN DISTRICTS JOGGERS & HARRIERS
362 247 John Reeves 580 5:24:32.7 187 M 36  
363 394 Gerhard Verhoenen 580 5:54:51.9 344 M 50  
364 464 Don MacIntyre 580 6:16:52.7 801 M 57 WAGGA WAGGA ROAD RUNNERS
365 252 Roland Hassall 579 5:25:01.6 208 M 37 SYDNEY STRIDERS
366 254 Kipling Walker 579 5:25:18.3 727 M 35 BONDI BRATS
367 332 Mohammed Alkhub 579 5:42:13.7 816 M 45 SYDNEY STRIDERS
368 371 James Lithgow 579 5:50:27.2 647 M 48 GARINGAL ORIENTEERING CLUB
369 428 James Moody 579 6:04:03.2 559 M 53 SYDNEY STRIDERS
370 337 Andrew Grant 578 5:43:18.2 179 M 45  
371 402 Stephanie Carroll 578 5:56:55.7 672 F 32  
372 329 Steve Winner 577 5:41:18.4 683 M 44  
373 452 John Sellars 577 6:11:34.5 229 M 55 KALLANGUR KLAPPERS
374 270 Stephen Montgomery 576 5:29:17.8 305 M 39  
375 297 Ian Austin 576 5:34:03.4 714 M 41  
376 330 Andrew Meenahan 576 5:41:20.7 591 M 44 BATHURST RUNNERS
377 413 Angela Johnson 576 5:57:51.9 616 F 26 WESTLAKES AMATEUR ATHLETIC CLUB INC
378 370 Wayne Tibbitts 575 5:50:14.0 167 M 47 BILLYS BUSHIES
379 415 Tonia Lance 575 5:58:12.5 71 F 27 WESTLAKES AMATEUR ATHLETIC CLUB INC
380 460 Joanne McCarthy 575 6:15:36.5 661 F 43 TERRIGAL TROTTERS
381 525 Maureen Wilson 575 6:35:54.3 161 F 49  
382 266 Mark Breasley 574 5:28:13.9 247 M 33 WESTLAKES AMATEUR ATHLETIC CLUB INC
383 349 Chris Knutsen 574 5:45:37.1 201 M 45 BLUE MOUNTAINS JOGGERS
384 360 Robert Wawrzyniak 574 5:47:55.5 793 M 46 SYDNEY STRIDERS
385 389 George Herisson 574 5:53:04.1 193 M 48 SYDNEY STRIDERS
386 432 Vicky Murray 573 6:04:46.5 653 F 39  
387 478 Deborah Laidlaw 573 6:19:57.9 68 F 44 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
388 603 Frank Dearn 573 7:14:57.5 993 M 70 SYDNEY STRIDERS
389 542 Julie Quinlan 572 6:41:31.0 785 F 50 BRISBANE RIVER CITY RUNNERS
390 278 Garry Wilson 570 5:30:42.3 230 M 36  
391 568 Pat Hughes 570 6:49:16.2 740 M 64 WESTLAKES AMATEUR ATHLETIC CLUB INC
392 306 Stephen Kibble 569 5:35:40.2 292 M 40 SYDNEY STRIDERS
393 352 Greg Matthews 568 5:46:09.3 674 M 44 CAMPBELLTOWN JOGGERS
394 286 Andrew Cox 567 5:32:35.5 160 M 36 BILLYS BUSHIES
395 290 David Clear 567 5:32:58.0 809 M 32 SYDNEY STRIDERS
396 356 Jeff Morunga 567 5:47:03.4 660 M 44 SYDNEY STRIDERS
397 379 Jose Vilar 567 5:51:48.1 693 M 46 SYDNEY STRIDERS
398 347 Phillip Laing 566 5:44:56.1 105 M 43 SOUTH AUSTRALIAN ROAD RUNNERS
399 446 Alex Nagy 566 6:09:38.9 147 M 52 CORONA DRINKING CLUB
400 494 Helen Rickards 566 6:24:49.3 565 F 44 KEMBLA JOGGERS
401 291 Rizal Tabley 565 5:33:20.2 620 M 29  
402 292 Dougal Langusch 565 5:33:35.8 139 M 27 SYDNEY STRIDERS
403 417 John Olmstead 565 5:58:38.0 175 M 48  
404 433 Steve Teague 565 6:04:52.4 629 M 50 CAFÉ LATTE HASH HOUSE HARRIERS
405 298 Tony Grainger 564 5:34:05.9 211 M 38 BALMORAL TRI CLUB
406 456 Alan Beattie 564 6:14:04.4 572 M 53  
407 488 Malcolm Hunt 564 6:23:31.1 700 M 56 TERRIGAL TROTTERS
408 301 Michael Eadie 563 5:34:27.8 588 M 31 BILLYS BUSHIES
409 321 Jeremy Barber 563 5:39:20.2 656 M 40 COOLRUNNING
410 407 David Lancaster 563 5:57:19.4 196 M 47 SYDNEY STRIDERS
411 412 Steve Guy 563 5:57:43.9 551 M 47 WESTLAKES AMATEUR ATHLETIC CLUB INC
412 492 Malcolm Allen 563 6:24:38.4 638 M 56 WAGGA WAGGA ROAD RUNNERS
413 304 Juan Carlos Popelka Herzfeld 562 5:35:13.9 786 M 32  
414 322 Gary McCaw 562 5:39:34.2 634 M 40 CRONULLA TRIATHLON CLUB
415 372 Stephen Mentzines 562 5:50:35.3 385 M 44 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
416 305 Chris Hamill 561 5:35:36.9 827 M 30  
417 429 Carl Simpson 561 6:04:26.5 157 M 49 WESTERN DISTRICTS JOGGERS & HARRIERS
418 447 Eric Schmierer 561 6:10:12.0 111 M 51 SYDNEY STRIDERS
419 307 Tony Parry 560 5:36:06.5 341 M 37  
420 455 Viviene Kartsounis 560 6:13:28.2 300 F 39 SYDNEY STRIDERS
421 462 Don Blair 560 6:16:31.9 581 M 53 BROOKFIELD RUNNERS
422 536 Jenny Kiss 560 6:39:31.2 134 F 47  
423 309 Edward Bedzinski 559 5:36:37.9 153 M 38 KEMBLA JOGGERS
424 314 Steve Tancred 559 5:38:54.8 241 M 39 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
425 380 Steve Gamble 559 5:51:57.8 637 M 44  
426 505 Marie-Claire Kurt 559 6:29:00.8 573 F 44 KEMBLA JOGGERS
427 311 Matthew Chapman 558 5:37:48.1 570 M 28 BILLYS BUSHIES
428 367 Richard Woodhead 558 5:50:01.7 159 M 43 BROOKFIELD RUNNERS
429 386 Antonio Toscano 558 5:52:35.4 747 M 44 WESTLAKES AMATEUR ATHLETIC CLUB INC
430 531 Wendy Scott 558 6:36:44.2 117 F 46 WESTLAKES AMATEUR ATHLETIC CLUB INC
431 312 Brett Kemble 557 5:37:57.4 137 M 30  
432 313 Bradley Helm 557 5:38:23.0 673 M 36  
433 343 Hernan Saez 556 5:43:59.9 250 M 40 WESTERN DISTRICTS JOGGERS & HARRIERS
434 476 Michael Benson 556 6:19:29.3 557 M 53 KOURIER DE BOIS
435 391 Stuart Wilson 555 5:54:00.7 151 M 44  
436 410 Dom Isberg 555 5:57:33.5 121 M 45 WESTLAKES AMATEUR ATHLETIC CLUB INC
437 496 Tracy Collett 555 6:25:59.3 576 F 42 KEMBLA JOGGERS
438 326 Joshua Theunissen 554 5:40:16.4 732 M 34  
439 490 Suzana Vuletich 554 6:24:00.6 386 F 41 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
440 559 Michael Bailey 554 6:45:02.2 119 M 60 SYDNEY STRIDERS
441 388 Gary McCartney 553 5:53:01.7 806 M 43 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
442 328 Michael Morson 552 5:41:06.0 377 M 29 WESTLAKES AMATEUR ATHLETIC CLUB INC
443 333 Guy Roberts 551 5:42:21.1 649 M 36 ACT VETERANS ATHLETICS CLUB
444 378 David Ottrey 551 5:51:42.3 689 M 42  
445 451 Lindsay Young 551 6:10:48.5 145 M 49 BILLYS BUSHIES
446 335 Shane Simpson 549 5:43:17.6 165 M 31  
447 336 Dean Simpson 549 5:43:17.9 166 M 29  
448 520 Doug Chapman 549 6:34:02.6 558 M 56 BILLYS BUSHIES
449 601 Terry Gagen 549 7:01:22.2 717 M 63  
450 611 Leon Harradine 549 7:28:27.1 170 M 69 TERRIGAL TROTTERS
451 340 Gwilym Funnell 548 5:43:46.1 228 M 32 YOMPING AT THE BIT
452 341 Mick Butler 548 5:43:48.7 779 M 31  
453 342 Christopher Browning 548 5:43:51.0 802 M 31  
454 351 Chris Hatcher 548 5:45:57.1 288 M 39 TERRIGAL TROTTERS
455 346 Reinier Jessurun 547 5:44:37.5 327 M 38  
456 440 Chris Grady 547 6:07:28.0 780 M 47  
457 511 Franca Facci 547 6:31:43.9 561 F 42 KEMBLA JOGGERS
458 348 Stewart Turner 545 5:45:34.6 587 M 31 SYDNEY STRIDERS
459 350 Michael Steele 545 5:45:46.3 666 M 33  
460 374 Miguel Caselles 545 5:50:52.7 294 M 40  
461 539 Ann O'Connor 544 6:40:39.7 114 F 44 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
462 366 Peter Holz 543 5:49:42.2 648 M 39 WESTLAKES AMATEUR ATHLETIC CLUB INC
463 477 Kristine Kersley 543 6:19:29.8 820 F 33 BRISBANE RIVER CITY RUNNERS
464 564 Chris Ronan 543 6:47:46.7 750 F 46 SURREY POLICE RUNNING & TRI CLUB (UK)
465 565 Debra Foggin 543 6:47:47.2 835 F 46  
466 576 Brian Ogilwy 543 6:53:00.4 995 M 60 SYDNEY STRIDERS
467 600 Wayne McCarthy 543 7:01:14.2 303 M 62 SYDNEY STRIDERS
468 359 Chris Robinson 542 5:47:47.5 308 M 24 BILLYS BUSHIES
469 486 Chris Jefferd 542 6:22:56.3 373 M 51 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
470 522 John Lindsay 542 6:35:34.3 115 M 55  
471 549 Leo Paul 542 6:42:29.9 103 M 57 BILLYS BUSHIES
472 593 Warren Evans 542 6:57:35.4 815 M 61 KEMBLA JOGGERS
473 361 Angus Farncomb 541 5:48:30.1 299 M 38 TERRIGAL TROTTERS
474 538 Bridgit English 540 6:40:30.9 621 F 43 SYDNEY STRIDERS
475 480 Jennifer Hatton 539 6:21:35.5 383 F 25 BILLYS BUSHIES
476 521 Kerry McEwan 539 6:34:06.1 640 F 41  
477 558 Brad Renshaw 539 6:45:02.0 129 M 57 SYDNEY STRIDERS
478 560 Bill Tomiczek 539 6:45:16.5 128 M 57 FAT ASS RACING TEAM (F.A.R.T.)
479 438 Peter Le Busque 538 6:05:25.3 16 M 44 COOLRUNNING
480 484 David Church 538 6:22:22.7 828 M 50 KEMBLA JOGGERS
481 599 Roger Rigby 538 7:01:13.5 317 M 61 SYDNEY STRIDERS
482 373 Juan Antonio Alegre Munoz 537 5:50:52.3 362 M 31 TIERRA TRAGAME
483 537 Bob Hooke 536 6:40:11.4 296 M 55 PANTHERS TRIATHLON CLUB
484 383 Martyn Flahive 535 5:52:33.8 321 M 38 WEST AUSTRALIAN MARATHON CLUB
485 423 Anthony Compton 535 5:59:36.7 789 M 41  
486 493 Bianca Mauch 535 6:24:43.6 733 F 25 AUST MOUNTAIN RUNNERS ASSOC - ACT TEAM
487 572 David Lilley 535 6:51:52.9 152 M 58 WESTLAKES AMATEUR ATHLETIC CLUB INC
488 387 Greg McKinley 534 5:52:47.6 800 M 37  
489 397 Anthony North 534 5:55:26.9 679 M 39  
490 497 Lisa King 534 6:26:03.1 614 F 30 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
491 498 Nikola Sparrow 534 6:26:03.4 808 F 22 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
492 577 Dennis Bedford 533 6:53:01.8 126 M 58 CAMPBELLTOWN JOGGERS
493 392 Alexander Haynes 532 5:54:10.1 662 M 27  
494 517 Peter Holles 532 6:33:02.0 664 M 52 BROOKFIELD RUNNERS
495 597 Jennifer Willcox 532 7:00:04.4 607 F 47 WAGGA WAGGA ROAD RUNNERS
496 393 Richard Powell 531 5:54:42.1 194 M 33 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
497 426 David Austin 531 6:01:52.2 592 M 41  
498 454 David Paff 531 6:12:51.0 219 M 45  
499 474 Mick Kilham 531 6:19:05.1 156 M 47 WESTERN DISTRICTS JOGGERS & HARRIERS
500 530 Con Panagos 531 6:36:36.3 571 M 53  
501 552 Kelly Hinds 531 6:43:29.9 643 F 42  
502 398 Matthew Kinchington 530 5:55:42.6 645 M 32  
503 503 Jillian Saker 530 6:28:33.5 612 F 37 BONDI BRATS
504 399 Jason Holm 529 5:56:03.1 830 M 31 CAMPBELLTOWN JOGGERS
505 527 Margaret Cameron 528 6:35:55.8 602 F 39 SYDNEY STRIDERS
506 550 Kevin Wild 528 6:43:02.7 356 M 54  
507 551 Ross McCarty 528 6:43:15.1 632 M 54 SYDNEY STRIDERS
508 598 Tony Crosby 528 7:01:12.2 158 M 59 SYDNEY STRIDERS
509 404 Nathan Shoemark 527 5:57:05.9 799 M 27 SOUTHSIDE MASTERS
510 405 Philipp Hess 527 5:57:06.5 630 M 30  
511 408 Zac Gillett 527 5:57:22.8 669 M 24 CITY TATTERSALLS
512 515 Julie Winner 525 6:32:40.4 762 F 36 THE RUN INN
513 574 Ken Smith 525 6:52:10.8 625 M 56 BILLYS BUSHIES
514 420 George Lloyd 524 5:59:07.1 791 M 31  
515 502 Graham Spokes 524 6:27:26.9 579 M 48 WAGGA WAGGA ROAD RUNNERS
516 526 Julie McGaw 524 6:35:54.9 792 F 38 SYDNEY STRIDERS
517 424 Victor Hong 523 6:00:08.8 784 M 27 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
518 437 Peter Goldsmith 523 6:05:24.9 41 M 40  
519 441 Scott Dennis 523 6:07:46.4 155 M 41  
520 491 Gary Stutte 523 6:24:33.3 646 M 47  
521 589 Peter Allen 523 6:57:03.2 716 M 57 WESTERN DISTRICTS JOGGERS & HARRIERS
522 461 Jonathan King 522 6:16:12.9 281 M 44 TERRIGAL TROTTERS
523 445 Ian Garrett 521 6:09:17.5 244 M 41 MACARTHUR TRIATHLON CLUB
524 524 Katie Richardson 521 6:35:53.7 162 F 36 PENINSULAR LADIES HASH HOUSE HARRIETTES
525 427 Richard McCormick 520 6:02:00.5 667 M 36 COOLRUNNING
526 431 Wayne Murray 520 6:04:46.2 724 M 39  
527 448 John Mitchell 520 6:10:18.6 751 M 41 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
528 535 Vic Anderson 520 6:39:30.8 133 M 51 WESTERN DISTRICTS JOGGERS & HARRIERS
529 472 Gerry Quinn 519 6:18:49.9 577 M 44  
530 570 Michael Osborne 519 6:49:41.7 627 M 54 TERRIGAL TROTTERS
531 608 Greg Reid 518 7:21:34.7 102 M 62 SYDNEY MARATHON CLINIC
532 499 Ewen Thompson 517 6:26:16.3 718 M 46 SCT ATHLETICS CLUB
533 500 Nick Drayton 517 6:26:18.9 182 M 46  
534 506 Malcolm Coombes 517 6:29:12.2 777 M 47  
535 510 Ken McIlwain 517 6:31:30.4 291 M 48  
536 541 Michael O'Mara 517 6:41:26.0 283 M 51 WESTERN DISTRICTS JOGGERS & HARRIERS
537 470 Ross Kersley 515 6:18:42.3 819 M 43  
538 616 Michael Hickman 515 8:03:52.7 994 M 70 KEMBLA JOGGERS
539 532 Ken Weir 514 6:37:31.7 101 M 49 RANDWICK BOTANY HARRIERS
540 555 John Carrigan 514 6:43:43.2 107 M 51  
541 439 Nathan Griffith 513 6:07:21.1 136 M 26  
542 545 Karen Felsch-Cannon 513 6:41:33.9 635 F 37 TERRIGAL TROTTERS
543 548 Katie Ellinson 513 6:42:08.9 372 F 32 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
544 450 Greg Volz 512 6:10:35.6 771 M 39 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
545 507 Mark Dean 512 6:29:59.8 655 M 46  
546 528 Cecil Zinn 512 6:36:06.6 704 M 48  
547 606 Bob Greenwood 512 7:17:44.6 798 M 60  
548 443 Will Culbert 511 6:08:24.2 694 M 26  
549 475 Chris Mills 511 6:19:17.8 125 M 42  
550 519 Arnold Cohen 511 6:33:54.3 657 M 47  
551 553 Lisa Kahlefeldt 511 6:43:33.7 622 F 26 WAGGA WAGGA ROAD RUNNERS
552 485 Peter Currie 510 6:22:55.0 687 M 43 CRONULLA TRIATHLON CLUB
553 556 Helen Hiu-Lan Cheung 509 6:44:27.2 778 F 22  
554 571 Bob Darby 509 6:51:38.5 722 M 52  
555 590 Catherine Toby 509 6:57:11.0 752 F 41 TERRIGAL TROTTERS
556 610 Angelika Mauch 509 7:26:37.1 805 F 49  
557 483 Ross McNally 508 6:22:08.2 582 M 42  
558 523 Dominic Boidin 508 6:35:52.1 106 M 47  
559 453 Gavin Pilz 507 6:11:37.1 654 M 35 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
560 457 Jon Frederico 507 6:14:09.7 821 M 39  
561 575 Terry Quinlan 507 6:52:58.9 696 M 52 RUN INN
562 617 John Brett 507 8:17:27.7 992 M 71 BILLYS BUSHIES
563 458 Anthony Fay 506 6:15:23.2 192 M 39  
564 459 Mario Torresan 506 6:15:28.6 617 M 39 SYDNEY STRIDERS
565 586 Ken Smith 503 6:56:40.8 619 M 52  
566 504 Jeff McNaughton 502 6:28:53.3 140 M 43  
567 463 Scott Allen 500 6:16:51.8 639 M 34 TAN CLAN
568 544 Paul Davison 500 6:41:33.3 659 M 47 TERRIGAL TROTTERS
569 465 Sam Leishman 499 6:17:12.3 583 M 37 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
570 468 Dean Gavan 499 6:17:39.0 253 M 31  
571 607 Ken Rumble 498 7:17:48.8 641 M 57 ILLAWONG ATHLETICS
572 471 Mark Simon 497 6:18:44.1 691 M 36  
573 533 Mel Henry 497 6:38:56.6 599 M 45  
574 546 Richard Shakenovsky 497 6:41:46.2 710 M 46  
575 594 Tony Bytheway 497 6:57:57.3 610 M 51 WESTLAKES AMATEUR ATHLETIC CLUB INC
576 508 Andrew Cottrill 496 6:31:10.3 651 M 42 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
577 534 Mark Richardson 496 6:39:17.9 555 M 45  
578 582 Tim Egan 496 6:55:35.7 293 M 50 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
579 479 Chris Johnson 495 6:20:17.2 795 M 33 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)
580 481 Gregory Boot 494 6:22:03.3 753 M 36 SUMMIT GEO
581 482 Andrew Korompay 493 6:22:03.9 755 M 35 SUMMIT GEO
582 595 Stephany Howard 493 6:58:00.6 376 F 33 INTRAINING RUNNING CLUB
583 509 Nick Thompson 492 6:31:19.7 748 M 41 TERRIGAL TROTTERS
584 501 James Meade 490 6:26:50.6 130 M 39  
585 514 Nick Mallett 487 6:32:21.5 818 M 40  
586 562 Demir Mesic 486 6:47:33.4 553 M 45 TERRIGAL TROTTERS
587 529 Anthony Bousfield 485 6:36:30.2 141 M 41  
588 581 Ross Knowles 485 6:54:38.2 113 M 47  
589 605 Sheridan Overton 485 7:17:34.2 605 F 41  
590 561 Mark Davies 484 6:46:16.4 112 M 44  
591 573 Luigi Bertolin 484 6:52:05.3 567 M 46  
592 547 Steven Norden 483 6:41:56.2 699 M 42 SYDNEY STRIDERS
593 578 Peter Smith 483 6:53:11.8 116 M 46  
594 580 David Williams 482 6:53:35.7 122 M 46  
595 513 David Novotny 481 6:32:15.1 574 M 38 NORTH SYDNEY BEARS
596 592 Craig Marshall 481 6:57:30.6 118 M 47  
597 512 Grant Moroney 480 6:32:07.8 564 M 31 WESTERN DISTRICTS JOGGERS & HARRIERS
598 567 Graeme Mounsey 480 6:49:14.8 794 M 44 KANGAROO VALLEY CANOE CLUB
599 584 Greg Forsyth 480 6:56:19.0 613 M 46  
600 602 Graham Bray 480 7:09:08.7 569 M 50 BATHURST RUNNERS
601 585 Mick Mahoney 479 6:56:40.3 731 M 46  
602 596 Stephen Jackson 476 7:00:01.3 594 M 46 SYDNEY STRIDERS
603 609 Louis Commins 476 7:26:32.2 560 M 54  
604 587 John Anderson 475 6:56:46.0 568 M 45 TERRIGAL TROTTERS
605 588 Paul Gooden 472 6:56:51.2 823 M 44 WAGGA WAGGA ROAD RUNNERS
606 604 Minemi Muto 471 7:16:58.9 773 F 26  
607 540 Cameron Gentle 470 6:41:01.3 631 M 29  
608 554 Peter Jones 470 6:43:34.9 787 M 39  
609 613 Neil Estall 467 7:43:09.0 690 M 56  
610 557 Neale McLeod 465 6:44:57.6 766 M 45 BILLYS BUSHIES
611 563 David Morgan 462 6:47:43.4 603 M 26  
612 579 Lindsey Schultz 456 6:53:15.2 734 M 26  
613 583 Paul Kehoe 452 6:55:58.7 181 M 34  
614 591 Andrew Handyside 452 6:57:29.5 760 M 20  
615 612 David Young 425 7:38:59.7 609 M 43 SPIKE TRIATHLON
616 614 David Criniti 407 7:43:12.4 729 M 25 SYDNEY STRIDERS
617 615 Jonathan Papalia 407 7:43:12.8 598 M 34 NORTHSIDE RUNNING GROUP (NRG)

DNF= Did Not Finish
DNS= Did Not Start