Six Foot Track Marathon Results - 16th March 1991

POS LASTNAME            FIRSTNAME     SEX AGE SUBURB                         TIME
=== =================== ============= === === ============================== =======
1   WALLACE             DON            M   29  WOOLOOWIN                     3:24:44
2   BURTON              MICHAEL        M   29  COOGEE                        3:43:11
3   HARDY               ROGER          M   42  LOFTUS                        3:45:53
4   MALINOWSKI          PETER          M   39  CHARMHAVEN                    3:53:52
5   ARMISTEAD           PETER          M   44  FRANKSTON                     3:54:42
6   COOK                BRUCE          M   34  HOLT                          4:02:41
7   THOMPSON            NOVAK          M   21  BALMAIN                       4:06:01
8   MCLEAN              CHRIS          M   41  EAST RYDE                     4:08:29
9   CLINGAN             BILL           M   45  GEORGES HALL                  4:08:48
10  HICKS               JONATHAN       M   25  ENGADINE                      4:09:29
11  SELBY               WARWICK        M   41  HUNTERS HILL                  4:12:11
12  BOGENHUBER          MAX            M   48  SUTHERLAND                    4:15:46
13  PEACOCK             ALAN           M   41  BONDI                         4:18:13
14  HEWITT              MARK           M   37  NEWPORT                       4:19:51
15  MAHONY              PAUL           M   38  TERRIGAL                      4:19:59
16  STEMP               ROBERT         M   18  CHULLORA                      4:20:34
17  JOHNSON             IAN            M   43  FISHER                        4:21:33
18  BYRNE               GREG           M   28  PENRITH                       4:22:08
19  HICKS               ANDREW         M   32  BEXLEY                        4:22:53
20  WOODHOUSE           PAUL           M   28  MURRURUNDI                    4:23:20
21  INGLIS              BRUCE          M   34  BEROWRA HEIGHTS               4:23:24
22  GOULDING            PETER          M   49  BEACON HILL                   4:24:21
23  GLYNN               ROD            M   38  LEUMEAH                       4:25:05
24  GOONPAN             PETER          M   32  KIRRAWEE                      4:25:35
25  TILLER              KEVIN          M   25  BEROWRA                       4:25:50
26  FLOWER              ROBERT         M   38  MOUNT BEAUTY                  4:27:17
27  ARNOLD              BILL           M   39  BERKELEY VALE                 4:27:43
28  HOOK                GEOFF          M   46  MOUNT WAVERLEY                4:27:59
29  WOODS               GRAEME         M   44  WELLINGTON                    4:28:04
30  HART                JOHN           M   45  MONA VALE                     4:28:14
31  URWIN               STEPHEN        M   34  NEUTRAL BAY                   4:28:54
32  VANDER PLOEG        GERRY          M   44  TAWONGA                       4:29:02
33  GOODALL             CRAIG          M   36  HEATHCOTE                     4:29:45
34  SYRED               CREESE         M   19  GLENBROOK                     4:30:20
35  LENNON              MIKE           M   22  CRONULLA                      4:38:02
36  BURTON              GREG           M   39  LANE COVE                     4:38:30
37  NOLAN               PETER          M   42  WOODFORD                      4:38:40
38  SHAW                DAVE           M   48  COOGEE                        4:38:43
39  STEMP               BEN            M   41  VILLAWOOD                     4:38:45
40  WILLIAMS            OLIVER         M   40  SANS SOUCI                    4:39:02
41  NICHOLS             BRET           M   38  CREMORNE                      4:40:08
42  EVERY               PAUL           M   26  TURRAMURRA                    4:40:08
43  TOPFER              ROBERT         M   31  SURRY HILLS                   4:41:35
44  JENKINS             DAVID          M   31  SYDNEY                        4:42:00
45  SHILSTON            ROSS           M   37  FRANKSTON                     4:42:08
46  FIELD               ALF            M   50  PALM BEACH                    4:43:20
47  SILL                DAVID          M   44  WAHROONGA                     4:44:01
48  POWELL              TONY           M   42  EPPING                        4:44:13
49  STEGEMANN           PRACHAR        M   30  HACKETT                       4:44:25
50  BARNES              PETER          M   32  WENTWORTH FALLS               4:44:38
51  HAGBERG             BENNY          M   34  SYDNEY                        4:44:50
52  FRANCKEN            STEVEN         M   26  CANLEY HEIGHTS                4:46:26
53  SEIB                DAVID          M   23  CAMMERAY                      4:46:34
54  COATES              BARRY          M   44  LOFTUS                        4:46:58
55  CRAWFORD            SCOTT          M   46  LINDFIELD                     4:47:06
56  WARD                MIKE           M   38  BALMAIN                       4:47:06
57  ASHBY               LINDSAY        M   40  WENTWORTH FALLS               4:47:13
58  CASSIDY             KEVIN          M   30  PRESTON                       4:47:39
59  HARDAKER            KEVIN          M   42  BRADBURY                      4:48:00
60  ROSE                TERRY          M   39  NORTH PARRAMATTA              4:48:18
61  HERD                ROBERT         M   36  ARMIDALE                      4:48:18
62  MELNYCZENKO         JOHN           M   43  MINCHINBURY                   4:49:18
63  GISSING             JEFFREY        M   28  ROSELANDS                     4:50:25
64  GOONPAN             GEOFF          M   28  ENGADINE                      4:54:10
65  THOMAS              VIC            M   52  MORRISSET                     4:54:30
66  EISENHUTH           PAUL           M   36  GEORGES HALL                  4:54:31
67  SCOTT               GARTH          M   45  WINMALEE                      4:55:36
68  BUNDOCK             GRAHAM         M   48  TERRIGAL                      4:55:42
69  THORPE              MIKE           M   44  CHITTAWAY POINT               4:56:16
70  STUART              DAVID          M   31  DRUMMONYNE                    4:56:27
71  GUY                 CHRIS          M   36  MONA VALE                     4:56:51
72  CALDER              ANDREW         M   43  FINLEY                        4:56:55
73  FITZMAURICE         JOHN           M   38  BATEAU BAY                    4:57:42
74  MORROW              TOM            M   28  NEUTRAL BAY                   4:57:43
75  TROTTER             JOHN           M   43  WINMALEE                      4:57:52
76  MARSDEN             JON            M   32  LANE COVE                     4:57:58
77  SMITH               RON            M   41  CASTLE HILL                   4:58:40
78  CLARKE              PHIL           M   39  KAREELA                       4:58:53
79  WHITTON             DEBBIE         F   34  ILLAWONG                      4:59:03
80  MCGANN              SIMON          M   18  EMPIRE BAY                    5:02:30
81  DOWLING             KERRY          M   44  YAGOONA                       5:02:34
82  LEAHEY              GARY           M   38  ANNANDALE                     5:02:49
83  ROBERTSON           GARY           M   33  PANANIA                       5:03:00
84  TOWN                MURRAY         M   45  WAHROONGA                     5:03:20
85  MEZZINO             PHIL           M   53  ENGADINE                      5:03:21
86  LEWIS               STEPHEN        M   32  IPSWICH                       5:04:23
87  GILLIES             GARRY          M   53  SOUTH WEST ROCKS              5:04:51
88  ENGLISH             PAT            M   31  WARRIMOO                      5:07:29
89  VENN                RITCHIE        M   35  ELANORA                       5:07:51
90  WEBB                ROB            M   41  COOGEE                        5:08:01
91  PIERCE              SIMAHIN        M   42  ADELAIDE                      5:08:03
92  HIGGINS             ERIC           M   41  NORTH GOSFORD                 5:10:05
93  ANDERSON            VIC            M   38  INGLEBURN                     5:10:28
94  AGNEW               RUPERT         M   27  NEWTOWN                       5:10:32
95  RAINBOW             ROBERT         M   45  ENGADINE                      5:11:13
96  BYRNES              JOHN           M   51  ENGADINE                      5:13:32
97  TILNEY              PETER          M   37  BLAYNEY                       5:13:55
98  HAMILTON            JOHN           M   49  CROMER                        5:14:30
99  OWEN                PETER          M   37  FAULCONBRIDGE                 5:15:15
100 HALL                GARY           M   20  GLEN WAVERLEY                 5:15:16
101 GOYMER              RAY            M   51  BANGOR                        5:16:00
102 CAMPBELL            TINA           F   44  LANE COVE                     5:16:44
103 COLES               IAN            M   44  CRONULLA                      5:16:55
104 BANKS               LEIGH          M   32  WINMALEE                      5:18:11
105 WARD                KEN            M   30  KAREELA                       5:18:38
106 BRUCE               NGAIRE         F   38  BERKELEY VALE                 5:18:48
107 MCCUTCHEON          PAUL           M   36  BORONIA                       5:18:48
108 DYER                JEFFREY        M   34  WINMALEE                      5:18:53
109 CUNNIFFE            DENNIS         M   52  MORTDALE                      5:19:05
110 WONG                DIO            M   24  CHATSWOOD                     5:19:58
111 TIBBITTS            JOANNE         F   35  BLACKHEATH                    5:20:29
112 HOFFMAN             GRAEME         M   51  PORTLAND                      5:20:35
113 BARLETT             DICK           M   44  CREMORNE                      5:21:41
114 LONDON              MICHAEL        M   47  YARRAWARRAH                   5:22:14
115 DEAN                RAY            M   45  GEORGES HALL                  5:23:09
116 TREBLE              WAYNE          M   37  MONA VALE                     5:23:23
117 PIERCE              GREG           M   41  TERRIGAL                      5:23:26
118 COOPER              NORM           M   56  CHESTER HILL                  5:25:50
119 FIEN                ALAN           M   51  ASHFIELD                      5:25:56
120 AUSTIN              PATRICK        M   51  ILLAWONG                      5:26:12
121 NORDISH             STEVE          M   41  CANTERBURY                    5:26:34
122 LACEY               WARWICK        M   44  GYMEA                         5:26:54
123 MCINTOSH            JOHN           M   63  MEREWETHER                    5:27:02
124 ROBERTS             TREVOR         M   28  WOY WOY                       5:27:08
125 DOBSON              EDWARD         M   50  AVOCA                         5:27:19
126 WHITTON             BARRY          M   53  FITZROY FALLS                 5:28:04
127 FOSTER              ROSS           M   42  EUROKA                        5:28:12
128 BROWNE              DOT            F   50  MITCHAM                       5:28:32
129 WHITHAM             ALLAN          M   42  HURSTVILLE                    5:29:59
130 EDGAR               MALCOLM        M   42  WAGGA WAGGA                   5:29:59
131 MCGROWTHER          TOD            M   28  MOSMAN                        5:30:37
132 ROBINSON            NEILL          M   49  HEATHCOTE                     5:30:45
133 SIMPSON             CARL           M   36  PADSTOW                       5:30:47
134 CLARKE              WAYNE          M   37  WINMALEE                      5:30:50
135 RENSFORD            BRIAN          M   45  MERRYLANDS                    5:30:56
136 LUNSMANN            PAUL           M   51  BIRCHGROVE                    5:30:56
137 PAUL                LEO            M   44  MENAI                         5:30:58
138 CLARKE              IAN            M   35  MT COLAH                      5:30:59
139 KREVELD             MICHAEL        M   34  ORANGE                        5:31:06
140 HARDY               ROBERT         M   43  DEE WHY                       5:31:49
141 HILL                SUE            F   48  LANE COVE                     5:32:19
142 FOLEY               MARK           M   37  BAULKHAM HILLS                5:32:32
143 CHAMBERLAIN         PHILIP         M   21  BARDWELL PARK                 5:32:35
144 GILL                STEPHEN        M   40  EDGECLIFF                     5:33:55
145 THOMPSON            DALE           F   38  BEROWRA HEIGHTS               5:34:56
146 TURNBULL            CRAIG          M   30  WAVERTON                      5:35:23
147 WIGGER              RON            M   47  ILLAWONG                      5:35:28
148 AITCHISON           DONALD         M   0   WAHROONGA                     5:36:45
149 VAUGHAN             PETER          M   37  NEW LAMBTON HTS               5:36:48
150 OLOVICH             FRED           M   36  MENAI                         5:36:48
151 AYLIFFE             JOHN           M   47  PALM BEACH                    5:37:31
152 FREYS               IVAN           M   39  PENNANT HILLS                 5:37:31
153 SCHERLEITNER        MAX            M   60  LAVINGTON                     5:37:41
154 WILLIAMSON          BOB            M   40  POINT CLARE                   5:38:05
155 HOPWOOD             WALTER         M   51  SYLVANIA                      5:38:28
156 ZAREMBA             PETER          M   42  KIRRAWEE                      5:38:42
157 STURMAN             MARK           M   38  WELLINGTON                    5:39:25
158 RUSSELL             PAUL           M   40  WARRIEWOOD                    5:40:48
159 LONG                MIKE           M   45  NIAGARA PARK                  5:41:24
160 REID                GREG           M   49  BOSSLEY PARK                  5:41:57
161 FLEIG               KARL           M   50  PADDINGTON                    5:42:30
162 HEWETT              DALLAS         M   18  EAST GOSFORD                  5:42:32
163 STEENS              SANDY          F   39  WHITEBRIDGE                   5:42:56
164 RASBURN             DAVID          M   48  BLACKHEATH                    5:43:03
165 FITZGERALD          GEORDIE        M   49  MANLY                         5:44:32
166 FLANAGAN            JOHN           M   47  MOOREBANK                     5:45:32
167 DEAKIN              ANGELA         F   48  WAHROONGA                     5:46:22
168 JANECEK             PETER          M   35  MARSFIELD                     5:46:30
169 KENNEDY             ROBERT         M   51  ENGADINE                      5:47:25
170 BRISBY              MARK           M   31  MANLY                         5:48:01
171 ATKINSON            JOHN           M   39  ALFORDS POINT                 5:49:05
172 PERRY               HARRY          M   42  EAST GOSFORD                  5:49:39
173 COLWELL             BRIAN          M   41  RANDWICK                      5:51:05
174 O'KANE              KEVIN          M   38  TURRAMURRA                    5:51:05
175 CARRUTHERS          STEPHEN        M   38  YARRAMALONG                   5:52:25
176 KEATS               BILL           M   42  OATLEY                        5:52:29
177 HORSLEY             ANDREW         M   41  GLEBE                         5:52:50
178 WALSH               RICHARD        M   42  CENTENNIAL PARK               5:53:08
179 WALSH               PHILIP         M   40  CENTENNIAL PARK               5:53:08
180 BEDFORD             DENNIS         M   45  RAZORBACK                     5:53:08
181 FOOKS               MARILYN        F   48  BONNET BAY                    5:53:21
182 RANNARD             BILL           M   37  GEORGES HALL                  5:55:57
183 HOBBS               TOM            M   53  TOUKLEY                       5:55:57
184 BROWNE              COLIN          M   58  MITCHAM                       5:56:18
185 ROBINSON            MARGARET       F   47  CANTERBURY                    5:56:19
186 HINITT              BEVAN          M   49  FAIRFIELD                     5:57:05
187 JACKSON             ROBERT         M   39  COPACABANA                    5:57:05
188 JANOVSKY            PETER          M   30  KOGARAH                       5:57:06
189 SIDEBOTTOM          CEDRIC         M   50  BONDI BEACH                   5:58:13
190 RANDALL             JOHN           M   31  BONDI JUNCTION                5:58:13
191 EISENHUTH           JOAN           F   32  GEORGES HALL                  5:58:43
192 KENNEDY             DAVE           M   47  WHALAN                        5:59:21
193 SIMON               JOHN           M   54  PENSHURST                     5:59:53
194 HARGREAVES          BRUCE          M   38  EIGHT MILE PLAIN              6:00:07
195 KERRUISH            GRAHAME        M   51  RIVERWOOD                     6:00:41
196 ASHTON              BILL           M   43  NARARA                        6:00:48
197 PULLER              YVONNE         F   43  ARCADIA VALE                  6:02:37
198 STOREY              JOHN           M   46  NORTH ROCKS                   6:03:06
199 STOREY              ROBERT         M   41  CHIPPING NORTON               6:03:06
200 FOOKS               HENRY          M   51  BONNET BAY                    6:03:08
201 SMITH               PETER          M   52  CHIPPING NORTON               6:03:26
202 MASON               JUNE           F   50  NTH EPPING                    6:03:39
203 HILL                TOMMY          M   48  MILPERRA                      6:03:41
204 SKELTON             GRAEME         M   38  CURTIN                        6:05:37
205 PATERSON            BRUCE          M   62  ALLAMBIE HEIGHTS              6:06:14
206 WITT                ALAN           M   44  FRANKSTON                     6:08:36
207 BLANCHE             RON            M   55  CARINGBAH                     6:08:37
208 ALLEN               PETER          M   44  RABY                          6:10:03
209 ALLEN               BARBARA        F   40  RABY                          6:10:03
210 PHELAN              JIM            M   40  WAHROONGA                     6:10:12
211 SHINDLAIR           JOHN           M   50  CAVES BEACH                   6:11:20
212 COATES              PRISCILLA      F   42  LOFTUS                        6:11:49
213 KRANTZCKE           TONY           M   54  LOFTUS                        6:11:49
214 WENNERBOM           CLIVE          M   54  WYOMING                       6:12:12
215 RILEY               MICHAEL        M   49  OYSTER BAY                    6:16:25
216 SHEPHERD            JOHN           M   48  REVESBY                       6:17:39
217 O'TOOLE             ALAN           M   47  SYLVANIA                      6:18:13
218 WESTON              COLIN          M   43  ERINA                         6:18:18
219 SYDNEY              JIM            M   51  MAROUBRA                      6:19:57
220 DUCKWORTH           BOB            M   51  EARLWOOD                      6:23:03
221 LITTLETON           JOHN           M   41  NORTH BONDI                   6:23:14
222 BELL                JOHN           M   44  GWANDALAN                     6:23:42
223 CRIBB               LYN            F   36  WOY WOY                       6:25:05
224 MCMAHON             DAVE           M   46  BEROWRA                       6:30:10
225 CRONK               JAMES          M   29  TRUNKEY CREEK                 6:30:11
226 LILLEY              DAVID          M   45  PELAW MAIN                    6:30:47
227 MARTIN              MIKE           M   30  FRENCHS FOREST                6:30:49
228 BRETT               JOHN           M   54  MIRANDA                       6:31:24
229 FENNELL             KEVIN          M   56  KIRRAWEE                      6:32:28
230 MOORE               LEMMY          M   56  ST MARYS                      6:32:33
231 HODGSON             MICHAEL        M   51  KINGSGROVE                    6:34:08
232 FRYER               ROY            M   50  MT VICTORIA                   6:35:23
233 SMILLIE             TED            M   51  EPPING                        6:36:17
234 MURRAY              BRUCE          M   57  HORNSBY HEIGHTS               6:36:47
235 GILLIES             KEITH          M   44  MILPERRA                      6:38:01
236 MCCONNELL           GEOFF          M   48  BAULKHAM HILLS                6:39:38
237 COURTNEY            BILL           M   55  GREYSTANES                    6:39:38
238 SCUTTS              SAM            M   45  PENRITH                       6:39:38
239 HUTCHISON           IAN            M   44  LEURA                         6:41:29
240 STEPHENSON          CHRIS          M   34  CRONULLA                      6:41:29
241 ALLEN               GAIL           F   45  HURSTVILLE                    6:44:01
242 FARMER              CHRIS          M   25  SEVEN HILLS                   6:44:20
243 BAYLISS             GERALD         M   50  WAHROONGA                     6:44:20
244 FITZGERALD          KEVIN          M   55  NORTH RYDE                    6:44:20
245 ARCHER              GRAHAM         M   45  BORONIA                       6:44:20
246 COSTELLO            WARREN         M   48  WESTMEAD                      6:46:27
247 JAMES               FRANK          M   55  CAVES BEACH                   6:47:16
248 FOLEY               WANDA          F   45  BAULKHAM HILLS                6:47:17
249 DEAKIN              HARRY          M   49  WAHROONGA                     6:48:06
250 VAUGHAN             MARGARET       F   50  THE ENTRANCE                  6:49:11
251 VAUGHAN             NOEL           M   52  THE ENTRANCE                  6:49:11
252 HAMER               PETER          M   37  NARARA                        6:49:19
253 CAMPBELL            DICK           M   63  WOY WOY                       6:49:19
254 TYDEMAN             BRIAN          M   41  WENTHWORTH FALLS              6:50:35
255 CARROLL             RAYMOND        M   40  HAWTHORN                      6:53:18
256 BEARD               DANNY          M   59  GOSFORD                       6:56:18
257 MATI                DAVID          M   20  MULGRAVE                      6:57:12
258 BOIDIN              DOMINIC        M   34  FAULCONBRIDGE                 6:58:50
259 BOIDIN              DAMIEN         M   30  WENTWORTHVILLE                6:58:50
260 CLAYTON             LINDA          F   41  GWANDALAN                     6:59:03
261 NAYLOR              GAIL           F   36  GEORGES HALL                  7:04:41
262 WEST                JIM            M   45  WYOMING                       7:11:14
263 DYER                RON            M       BEROWRA                       7:11:14
264 INGERSOLE           KEN            M   37  BANGOR                        7:14:25
265 CLARK               LEN            M   52  SANS SOUCI                    7:22:30
266 BROOKE              NORMAN         M   64  PARK ORCHARDS                 7:22:31
267 CLAYTON             TED            M   45  GWANDALAN                     7:25:19
268 IRWIN               GEORGE         M   41  BERKELEY VALE                 7:28:25
269 LOVE                GREG           M   36  UMINA                         7:28:49
270 GIRVAN              DAVE           M   60  WOY WOY                       7:28:49
271 MCGILL              FRANK          M   55  LOFTUS                        dnf
272 HUNT                LES            M   53  GEORGES HALL                  dnf
273 HOUGHTON            KEN            M   49  BEROWRA HEIGHTS               dnf
274 MURPHY              GRAHAME        M   36  CASTLE HILL                   dnf
275 DREW                ROBERT         M   32  LIVERPOOL                     dnf
276 FICKEL              BOB            M   39  CRONULLA                      dnf
277 LILLIS              TED            M   48  BASS HILL                     dnf
278 THOMPSON            KEVIN          M   37  THORNLEIGH                    dnf
279 SPILLING            ROBERT         M   29  SPRINGWOOD                    dnf
280 THOMAS              KEITH          M   23  MORISSET                      dnf
281 SHARROCK            PETER          M   40  RATHMINES                     dnf
282 KIRBY               NOELEAN        F   52  TOUKLEY                       dnf
283 JACKSON             STEPHEN        M   33  LEICHARDT                     dnf
284 SODBINOW            GEORGE         M   60  LANSVALE                      dnf
285 TONGE               ALAN           M   58  ARTARMON                      dnf

                     * * *   E N D   O F   R E P O R T   * * *